Озброєний народ здатен сам бути гарантом Незалежності України, але на заваді стоїть МВС – Учайкін

ПОЛІТИКА
28 липня, 16:33
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: Слово і діло

Питання легалізації зброї стало одним з найпріоритетніших в країні.

Всі 30-ть років Незалежності Україна єдина держава в Європі, яка не має закону про зброю. 

Про це кореспонденту Останнього Бастіону повідомив голова наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін.

Учайкін зазначив, що гарантовано в України може бути лише ТРИ прогнозованих і стабільних союзники – АРМІЯ, ФЛОТ ТА ОЗБРОЄНИЙ НАРОД. І аж ніяк не МВС, яке, де-факто, навпаки стоїть на заваді обороноздатності України.

"Сьогодні, всупереч вимогам Конституції, порядок обігу цивільної зброї в Україні встановлений не законом, а підзаконними актами. На даний час усе правове регулювання цієї сфери здійснюється Наказом МВС України № 622 від 1998 року, який точно не є законом, до того ж позначений грифом “для внутрішнього використання”. І це такий застарілий наказ, який орієнтований на те, щоб усе заборонити. Зафіксувати монополію МВС  і їх амбіції щодо тотального контролю за громадянами. Позбавити українці вправа на самозахист", – наголосив він.

Озброєний народ здатен сам бути гарантом Незалежності України, але на заваді стоїть МВС – Учайкін_1

До того ж, за словами Учайкіна, відсутність профільного закону про зброю створило величезну правову шпарину у кримінальному кодексі України, коли судді не можуть більше притягувати людей до відповідальності за незаконне володіння зброєю, позаяк стаття 263 посилається на передбачений законом дозвіл, а закону немає: "Словом, спостерігається страшенний бардак. Але ця ситуація до певного моменту влаштовувала МВС. І будь-які спроби громадськості писати петиції, чи навіть зареєстровані у Раді законопроєкти натикалися на відверте нехтування проблеми з боку МВС.
А саме згадане відомство контролює дозвільну систему. Ви ж пам'ятаєте хто роздавав часто за хабарі нагородні пістолети, нагороджували і кримінальних авторитетів".

Втім завдяки громадськості та, зокрема, зусиллями Української асоціації власників зброї, рівень обговорення цієї теми став одним з найвищих в країні, про це знають і в головних владних кабінетах.

Тому і постало питання нового закону. Тож триває двобій між зброярською спільнотою і МВС.

Озброєний народ здатен сам бути гарантом Незалежності України, але на заваді стоїть МВС – Учайкін_2

Родина відомого політика Дмитра Яроша зі зброєю на "Ти"

За даними МВС “на руках” у громадян України зараз перебуває близько 910 тисяч  одиниць легальної вогнепальної зброї. Кількість нелегальної оцінюють у 5 млн одиниць.
На 100 українців припадає 7 одиниць зброї. У США, для порівняння, 88 одиниць на 100 осіб.

Починаючи з вересня 2019 року Українська асоціації власників зброї реєструє вже третій законопроєкт.

І концепція дуже проста – громадські діячі хочуть дати можливість українцям захищати власне життя. І даний закон  потрібен для регламентації інструментів самозахисту.  МВС – навпаки спить і бачить, що 622 наказ став законом, щоб ми з вами були позбавлені ефективного засобу самозахисту. І щоб й далі залежали від поліції, яка фінансується з наших кишень. 
 
.

вибір редакції
Читайте також:
Договір про сплату аліментів – альтернатива судовому рішенню.
20 вересня, 10:23
Охорона спадщини – необхідний захід для збереження майна спадкоємців.
26 серпня, 10:13
Державні виконавці застосовують правові санкції, котрі не в кращу сторону змінюють життя кожного боржника по аліментах.
18 серпня, 10:07
Коли мова йде про спадщину, як правило, спадкоємці звикли розраховувати тільки на матеріальні статки.
12 серпня, 07:01
Як бажанням зберегти таємницю не ускладнити розподіл майна?
09 серпня, 07:59
МВС  вигідно, коли громадяни не мають ані права, ані можливості себе захистити.
26 липня, 17:10