Пацієнта вигнали з 1-ї міської лікарні міста Полтави

Виміри
22 січня, 12:15

Клятва Гіппократа втрачає сенс, якщо у хворого немає грошей?

Подія, яка не вкладається в голову людини, котра має хоча б залишок почуттів моралі та людяності, відбулася в травматологічному центрі 1-ї міської лікарні міста Полтави.

Вчора до травмцентру першої міської лікарні звернувся пацієнт з важким переломом після падіння. Йому зробили рентгенографію та діагностували перелом ключиці, вивих плеча та розрив зв'язок. Після цього його госпіталізували, оскільки травми виявилися складними та потребували оперативного втручання.

Після госпіталізації до його палати прийшли двоє лікарів та заявили, що для проведення операції їм потрібні кошти на болти, операційний набір та інші витратні матеріали. Загалом було названо суму в діапазоні 13-15 тисяч гривень. Лікарі заявили, що якщо ця сума сплачена не буде, то операцію йому ніхто робити не збирається.

Коли пацієнт сказав, що зараз в нього таких коштів немає, то лікарі, котрі давали клятву Гіппократа, відправили пацієнта з важкими травмами збирати кошти на операцію (гроші лікарями вимагалися в готівковій формі).

Після цього пацієнт пішов з лікарні для того, щоб знайти грошові кошти на операцію. Оскільки подія відбулася ввечері, а відповідної суми коштів у постраждалого не було і банки, в яких він планував брати кредит на операцію були зачинені, він не зміг оперативно зібрати грошові кошти, котрі в нього вимагали лікарі та планував це зробити сьогодні вранці і з'явитися з грошима до лікарні, оскільки операцію лікарями було призначено на сьогодні. Але близько 22-ої години до нього зателефонували з 1-ї міської лікарні та повідомили, що оскільки він не повернувся з грошима на операцію, його було виписано!

Останній Бастіон вже не вперше стикається з корупцією та поборами в 1-й міській лікарні міста Полтави. І дана ситуація нас не здивувала. Цей заклад, впродовж десяти років, незмінно очолює Ганна Селькіна.

Ганна Селькіна
Ганна Селькіна

У червні 2016 року Ганна Борисівна отримала ІІ групу інвалідності з усіма бонусами на подарунок до свого 55-річчя.

Селькіна широко відома у своїх колах як мати-жалібниця. За фінансову винагороду надає притулок (простими словами, переховує) у стаціонарному відділенні лікарні і хворих, і здорових, і корупціонерів, і злодіїв (особливо, останні дві категорії).

Чого вартий тільки родинний приклад. Щоб уникнути звільнення з прокуратури син Ганни Борисівни прокурор Селькін ліг у першу міську клінічну лікарню «підлікуватися».

Також не слід забувати і про історію, коли Головлікарка 1-шої міської клінічної лікарні через сина Бориса, прокурора обласної прокуратури та прокурора Дігтяра, «віджала» обладнання та заготовки у фірми з виготовлення ортезів – ортопедичних пристроїв для пересування дітей, обмежених у русі.

Таким чином Селькіна спробувала поквитатися з лікарем-ортопедом Олександром Любицьким, який заснував центр із виготовлення ортезів ТОВ «Ортез-Полтава».

Наріжний камінь, через який постраждали сотні дітей-інвалідів, упирається в гроші, які Селькіна хотіла отримувати як монополіст із виготовлення ортопедичних пристроїв.

Проте, довести оборудку до кінця їй не вдалося. Суд задовольнив скаргу ТОВ «Ортез-Полтава» на бездіяльність слідчого щодо неповернення тимчасово вилученого майна та зобов’язав слідчого Полтавського ВП ГУНП Русалова, що проводив обшук за клопотанням прокурора Дігтяря, повернути вилучене устаткування, системи ортезів, документацію тощо фірмі ТОВ «Ортез-Полтава».

Суд постановив повернути вилучене майно фірмі ТОВ «Ортез-Полтава». Дана ухвала від 2 серпня 2016 року не підлягала оскарженню.

Але Селькіна та прокурори не поспішали з виконанням судового рішення, Навіть через два тижні після винесення ухвали, слідчий Русалов не повернув вилучене майно. Прокурор Антон Дігтяр і Ганна Борисівна Селькіна свідомо проігнорували рішення суду та були впевнені у своїй безкарності.

У 2016 році ми вже згадували про те, що Головлікар 1-шої міської клінічної лікарні м. Полтави Ганна Селькіна запровадила в закладі корупційну касу для отримання поборів з пацієнтів за надання безоплатної медичної допомоги, передбаченої Конституцією України.

Тоді ми висвітлювали історію Віталія Собакаря, котрого в першій міській лікарні зробили інвалідом ІІІ групи.

Пацієнта з переломом в лікарні змусили купувати ліки за власний кошт, надавши безоплатну допомогу тільки в перший день шпиталізації. Також травмований за свої гроші придбав титановий стрижень, який йому вставили на місце перелому.

– Для операції в мене не брали нічого. Мені тільки писали списки лєкарств, які я купляв і чек дали на титановий стержень. Якщо б грошей не знайшов на нього, лікарі б загіпсували ногу, але гарантій в последствії немає ніяких. Возможно, потім прийдеться ламать ногу, – розповів пацієнт тоді.

Окрім витрачених власних коштів, хворий позичив 11 тисяч гривень у борг.

За цю суму міська клінічна лікарня №1 перетворила чоловіка з переломом в інваліда ІІІ групи. Віталій Собакарь повідомив «ОБ», що після операції за власний кошт його невдовзі виписали додому зі стрижнем у нозі. За деякий час нога набрякла та почала нестерпно боліти. Як виявилося, після повторного візиту в медзаклад, лікарі недостатньо затягнули болти в стрижні. Металеві предмети розхиталися від тиску ваги й фізичного навантаження і врізалися в м’язову тканину. Йому зробили повторну операцію. Але лікарі не визнали лікарської помилки й відмовилися забезпечити хворого безкоштовними ліками, наражаючи на смерть.

Він також розповів, що між собою в палатах пацієнти 1-шої клінічної лікарні називають її «моргом №1», а 2-га клінічна лікарня за аналогією має назву «морг №2».

Як ми можемо спостерігати, враховуючи вчорашні події, ситуація в медичній установі, очолюваній “інвалідом ІІ групи” Ганною Селькіною, залишається незмінною. Лікарям начхати на клятву Гіппократа, на конституцію та закони України, вони не мають ні краплини совісті. Якщо ви потрапляєте до медзакладу очолюваного Селькіною, то маєте бути готовими до того, що вас просто пограбують ті, хто має надавати вам невідкладну медичну допомогу! Якщо ж брати з вас нічого, то вас просто покинуть напризволяще без надання невідкладної медичної допомоги. Згідно з принципами роботи Селькіної та її підлеглих: бідні люди або не хворіють, або довго не живуть...

Зазначимо, відповідно до статті 49 Конституції України, у державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається БЕЗОПЛАТНО.

Згідно з Рішенням Конституційного Суду України за конституційним поданням 53 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положення частини третьої статті 49 Конституції України «у державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно» (справа про безоплатну медичну допомогу) від 29.05.2002 р. № 10-рп/2002 встановлено, що положення частини третьої статті 49 Конституції України «у державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно» треба розуміти так, що у державних та комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається всім громадянам незалежно від її обсягу та без попереднього, поточного або наступного їх розрахунку за надання такої допомоги.

Таким чином головлікарка 1-ої міської клінічної лікарні м. Полтави Ганна Селькіна як керівниця медичної установи порушила 3 і 49 статті Конституції України, а також статтю 184 Кримінального кодексу України – Порушення права на безоплатну медичну допомогу і статтю 140 ККУ неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків.

Цікавим в даній ситуації є той факт, що Ганна Селькіна залишається на посаді головлікарки 1-ї міської лікарні міста Полтави близько 10 років. За цей час сталося багато чого: мерство Олександра Мамая, результати управління якого полтавці довго згадуватимуть злим не тихим словом. Переворот в Полтавській міськраді, результатом якого стало кількарічне управління містом командою Шамоти, котрий поставив керувати медициною міста Вікторію Лозу. Чергове пришестя Мамая на мерське крісло в Полтавській міськраді.

І от ми дивуємося, що в місті змінюється все: влада, керівники управлінь, мери та прости Господи, виконувачі обов'язків мера, але не змінною лишається лише 1-ша міська лікарня міста Полтави з її поборами та корупційними схемами під керівництвом Ганни Селькіної.

Ми не можемо собі уявити, як їй вдалося залишитися на займаній посаді після чергового приходу до влади Олександра Мамая, адже він, як і його історичний прототип, зніс все на своєму шляху в місті. Нікому з керівників медичних установ міста не вдалося зберегти свої посади... Нікому, окрім Ганни Селькіної, яка попри свою “інвалідність” і надалі продовжує “успішно” керувати лікарнею.

Ми також дивуємося і тому, що після неодноразових звернень Останнього Бастіону до поліції, НАБУ, НАЗК, Генерального прокурора України ситуація не змінилася і ми думаємо, що знайти управу на Селькіну та припинити знущання над людьми у Першій міській лікарні Полтави вже нікому не під силу. Ми навіть не уявляємо, які в неї мають бути покровителі (явно не Гіппократ), щоб вона себе так спокійно почувала...

Але трохи подумавши ми все ж розуміємо, що причиною є те, що Ганна Селькіна не забуває ділитися виручкою з місцевими можновладцями.

Олександре Федоровичу, нас дуже цікавить питання — скільки вам заплатили коштів, щоб мародерка Селькіна продовжувала керувати 1-ю міською лікарнею міста Полтави???

Читайте також:
1 березня в Україні розформували всі підрозділи контролю за обігом зброї
15:20
Те, що Держдеп нагородив колишнього генпрокурора Рябошапку премією за успіхи в боротьбі з корупцією спричинило збурення серед прокурорів.
27 лютого, 11:20
У 2020 році витрати Бюро (НАБУ) профінансовано на 919,1 млн гривень
25 лютого, 13:45