Пам'яті величного українського педагога, чиє серце належало дітям

ІСТОРІЯ
28 вересня, 07:27
Пам'яті величного українського педагога, чиє серце належало дітям
Фото: Facebook

Прометей вітчизняної педагогіки, якого викреслили з навчальних програм безграмотні нащадки. Він ніс світло знань малечі...

28 вересня 1918 року у бідній селянській сім'ї народився Василь Олександрович Сухомлинський. Директор звичайної сільської школи, яку він беззмінно очолював протягом 23 років до кінця своїх днів.

За цей час він написав 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей. Його твори видані 53 мовами світу, загальним тиражем майже 15 мільйонів примірників, а книга «Серце віддаю дітям» — перекладена на 30 мов світу і витримала 54 видання.

Василь Олександрович ставив і розв'язував проблему формування в молоді національного і естетичного світобачення. Він писав: «У душі дітей мають увійти найкращі народні традиції і стати святим законом, бо не можна уявити народ без імені, без пам'яті, без історії».

Ми пам'ятаємо його!

Непогано було б, аби й чиновники вітчизняного Міністерства освіти та науки також його пам'ятали, любили дітей та свою професію. І іноді читали праці Василя Олександровича.

Автор : Сергій Чаплигін
Читайте також:
Історія
Його боялися та ненавиділи вороги України. За ним йшли сотні тисяч юнаків і юнок, бо його клич будив приспану мільйонну націю до бою.
13:44
Історія
Совєтська влада небезпідставно вважала його своїм ворогом, а тому відправила до списку жертв сталінського терору.
10 жовтня, 09:35
Історія
За життя Піддубний мав світову славу, але це не завадило радянській владі довести його до голодної смерті.
08 жовтня, 09:36
Історія
5 жовтня – день народження великого українця, який у 1918 році звільнив Київ, Крим і Полтавщину від більшовиків.
05 жовтня, 07:48
Історія
Він був одним із теоретиків українського націоналізму, публіцистом, діячем ОУН.
27 вересня, 10:34
Історія
За царських і комуністичних часів важко було б знайти історичну особу, на яку вилито стільки бруду, як на Гетьмана Івана Мазепу (1659-1709).
26 вересня, 11:05