Паніка щодо карантину

Опінії
13.03.2020, 11:43
Постапокаліптика не перестає бути популярною
Постапокаліптика не перестає бути популярною

В Україні оголошено карантин на три тижні через загрозу поширення коронавірусу.

Журналіст, громадський активіст, учасник війни

Скасовані спортивні та розважальні заходи, кіносеанси, концерти. Припинили роботу дитсадки, школи та університети. Припинені масові заходи. Народні депутати «під шумок» обмежили журналістам доступ в кулуари Верховної Ради та вже приготувалися «проштовхувати» непопулярні законопроекти.  

Українці поки не почали штурмувати аптеки та продуктові магазини. Людей, що кашляють на вулицях теж поки не лінчують. Однак, з першого дня у Києві та інших містах країни люди почали масово скуповувати продукти харчування.

Те ж саме їх закликала робити і колишній очільник Міністерства охорони здоров’я великий «порадник» Уляна Супрун, яка порекомендувала всім зробити запаси води і ліків на 30 діб. Ось такий ажіотаж.

Певно ще варто очікувати подорожчання та дефіцит медичних масок. І нікого не хвилює, що більшість медичних препаратів і маски зовсім не захистять від коронавіруса. Ніхто не відміняв і рух транспорту. Чого варті лише ранкові та вечерні скупчення людей в метро. 

Запровадження заходів безпеки для протидії вірусу відбуваються не лише в Україні. По всій земній кулі вводяться карантинні зони, призупиняються спортивні чемпіонати, міжнародні заходи. США тимчасово припиняє сполучення з Європою, а у Норвегії відмінили масштабні навчання сил НАТО.  Навіть Папа Римський проводить недільну службу в режимі онлайн-трансляції, а іранський аятола дозволив правовірним використовувати ізраїльську вакцину.

Медійна розкачка вірусу дала свій ефект. Тепер коронавірус – найбільш обговорювана тема у світі. Хвіст виляє собакою.

Тут можна зауважити одне: коронавірус це не бубонна чума і не іспанський грип. Сотні мільйонів жителів планети в могилу він не відправить, якби цього не пророкували різноманітні «експерти» та ловці хайпу.

У такі часи найбільшою загрозою є не стільки сам коронавірус, скільки паніка і непродумані дії людей, які підігріваються засобами масової інформації.  Однак, преса завжди полюбляє гіперболізувати ситуацію, адже це дає змогу зацікавити аудиторію, розширити контент.

Не виключено, враховуючи вплив коронаістерії на світову економіку, що хтось свідомо спекулює на проблемі задля отримання певних дивідендів.

Згідно інформації Китайського центру по контролю і профілактиці захворювань щодо COVID-19 на сьогоднішній день припускають, що 80% інфекцій є легкими або безсимптомними, 15% - важкими інфекціями, які вимагають кисневої терапії та трохи менше 5% є критичними випадками, які вимагають штучної вентиляції легенів.

Приблизно половина критичних випадків завершувалися летально. Тобто, загалом смертність становить біля 2%. Останнє епідеміологічне моделювання визначило в Китаї відсоток смертельних випадків у 1.6%. Серед тих, хто вчасно звернувся та отримав медичну допомогу, шанс на повне одужання становить 98 зі ста.

Однак, тут варто зауважити деякі нюанси. Як бачимо переважна більшість інфікованих можуть не здогадуватись про те, що вони «хворіють» аж до самого одужання. Навряд чи у Китаї проводиться поголовна перевірка населення. Все-таки це сотні мільйонів осіб.

Отже, чимала кількість інфікованих певно навіть не зверталась до медиків.

І тут на згадку приходить епідемія свинячого грипу H1N1. В перші місяці здавалося, що від вірусу помирає кожен десятий пацієнт. Потім з'ясувалося, що переважна більшість заражених переносили захворювання на ногах і навіть не зверталися до лікаря. Після додачі подібних випадків у загальну статистику рівень смертності  від грипу раптом впав до 0,1%. Це так, для роздумів.

До речі, вже трохи банальний аргумент-нагадування, але: тільки за останній тиждень, станом на 12 березня, в Україні від грипу померли дев’ять осіб. Загалом, починаючи з жовтня минулого року, кількість летальних випадків становить 63 особи. Знову таки, за 2-8 березня на ГРВІ захворіла 213 531 людина, з яких 64,4% це діти. На сполох ніхто не б’є.

А тим часом на батьківщині нашого «героя» оголосили про затухання епідемії. За словами представника Державного комітету з питань гігієни та охорони здоров'я КНР Мі Фена пік поширення коронавіруса нового типу в країні вже пройдено. У всіх регіонах Китаю, крім провінції Хубей, протягом тижня не було виявлено нових випадків захворювань. Держава поступово повертається до звичного способу життя. 

Спеціально для «Останнього Бастіону»

Читайте також:
Світ
Напередодні осені виявлена мутація небезпечного вірусу доволі швидко поширюється в азійських країна, особливо у комуністичному Китаї.
12.08.2023, 19:04
Світ
У деяких провінціях комуністичного Китаю розпочалася кампанія зі щеплення неповнолітніх дітей віком від 3-х до 17 років проти COVID-19.
26.10.2021, 09:43
Життя
Карантин, локдаун і криза системи охорони здоров'я у низці країн відкинули на другий план існування кричущого симптому коронавірусу.
29.12.2020, 12:34
Світ
Очільник естонського міністерства фінансів Мартін Гельме звинуватив комуністичний Китай у проведенні глобального експерименту.
19.12.2020, 09:09
Новини
«Контроль самоізоляції з допомогою електронного сервісу «Дій вдома» незаконний».
06.05.2020, 14:48
Новини
В Україні зафіксовано 9410 випадків коронавірусної хвороби COVID-19.
28.04.2020, 15:42