ПАР приєднується до антиукраїнської коаліції РФ

СВІТ
05.05.2023, 19:56
ПАР приєднується до антиукраїнської коаліції РФ

Російсько-українська війна, так чи інше, зачіпає практично всі континенти на планеті, й Африка, як виявилося, – аж ніяк не виключення.

Яскравим свідченням є дозвіл виданий чиновниками ПАР підсанкційному вантажному літаку, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "The New York Times".

З'ясувалося, транспортне судно під назвою "Lady R", який належить російській компанії "Aviacon Zitotrans", днями допустили на військову авіабазу поблизу міста Преторія (адміністративна столиця країни – прим. ред.).

Вказаний літак цьогоріч у січні опинився у санкційному списку Міністерства фінансів США за підтримку бойових дій геноцидного типу, які вчиняє РФ на території України проти українського народу.

У Вашинґтоні стурбовані подібними кроками Преторії, адже це прямо залучає досі нейтральну Південно-Африканську Республіку у конфлікт на боці агресора.

Компанія "Aviacon Zitotrans" доставляла військову техніку по всьому світу, включаючи боєголовки та ракети, проте після 24.II.2022 стала транспортувати зброю у зворотному напрямку – виключно до РФ.

На свій захист південноафриканський міністр оборони Танді Модіз заявив, що «борт доставляє старе раніше невиконане замовлення на боєприпаси, й не становить загрози для третьої сторони».

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що влада ПАР неформально попередила кремлівського бункерного щура про можливий арешт у разі прибуття Владіміра Путіна на саміт BRICS.

Читайте також:
Економіка
Однією рукою європейські чиновники накладають на бізнес ворога санкції, іншою торгують із ним. То хто ж наживається на війні в Україні?
17 червня, 08:27
Економіка
Низка компаній із КНР шукають глушники для дронів, які передають потім покупцям із країни-агресорки. Брудні гроші ллються кривавими ріками.
04 червня, 12:27
Політика
Недавній офіційний робочий візит вітчизняного міністра закордонних справ до Нью-Делі не змінив позиції тамтешнього уряду. Москва досі у грі.
09 квітня, 08:18
Економіка
Ведення бізнесу на теренах країни-загарбника для більшості фірм довело їхню безпринципність. Ціна збереження активів — життя українців.
31 березня, 18:19
Економіка
Маленька африканська країна наче грім серед ясного неба увірвалася на російський ринок. Виявилося, у Ґабоні виробляють важливі запчастини.
29 березня, 19:13
Війна
Сам В’ячеслав Кантор називає себе «головним черговим з єврейської Європи».
13 березня, 10:55