Партнера єрмака і зеленського підозрюють у підробці документів
Ексгенерала СБУ Наумова підозрюють у підробці документів
Ексначальнику Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрію Наумову повідомили про підозру у підробці офіційних документів для уникнення кримінальної відповідальності в Республіці Сербія.
7 червня 2022 року колишній високопосадовець намагався виїхати з території Республіки Сербія до Північної Македонії через прикордонний пункт Прешево, приховавши від митного контролю майно та гроші.
У нього було виявлено: 593 тис. євро, 120 тис. долари, два смарагди. Він пересувався на легковому автомобілі BMW X6 PMV, який формально належить його дружині.
Все це майно та кошти були отримані фігурантом злочинним шляхом під час перебування ним на посадах директора ДП «Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження Чорнобиль» та у СБУ.
Він був затриманий сербськими правоохоронцями, оскільки порушив приписи ст. 86 Закону Республіки Сербія «Про запобігання відмиванню коштів» та ст. 12 Закону Республіки Сербія «Про митну справу».
Аби уникнути відповідальності експравоохоронець вирішив підробити офіційні документи, щоб створити хибне уявлення у сербських правоохоронних та судових органів щодо законності походження коштів та майна.
Він вступив у злочинну змову з іншими особами та організував виготовлення підроблених офіційних документів. Зокрема, договір позики (поворотної фінансової допомоги), начебто укладений між його батьком та третьою особою. А також акт надання коштів до Договору позики, начебто укладеного між його батьком та цією ж особою.
Після отримання від спільників пакета фальшивих документів, він передав їх Спеціалізованому антикорупційному департаменту Вищого суду в сербському місті Ніш.
Однак у взаємодії з правоохоронними органами Сербії слідчі ДБР та прокуратури довели факт підробки цих документів та передали їх сербському суду.
Наумову повідомлено про підозру у вченні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 358 КК.
Наумов очолював Головне управління внутрішньої безпеки СБУ з літа 2019 року до липня 2021 року. 2020 року президент Зеленський присвоїв йому звання бригадного генерала.
Раніше Наумов працював у Генпрокуратурі та Державному агентстві з управління Чорнобильською зоною відчуження. На своїй посаді начальник управління внутрішньої безпеки СБУ відповідав за контроль самих СБУшників, щоб ті не йшли на корупцію. Інформація про роботу цього підрозділу – секретна.
Наумов виїхав з України за кілька годин до початку широкомасштабного вторгнення російських військ у ніч проти 24 лютого. Свою родину він евакуював з країни кількома тижнями раніше. Українські правоохоронці порушили проти нього кримінальне провадження за підозрою в держзраді, а також провели обшуки наприкінці березня в його квартирах в елітних житлових комплексах Києва.
В червні 2022 року Наумова затримали в Сербії з незадекларованою готівкою та відправили до в’язниці.
Він просидів майже півтора року у сербській тюрмі і в грудні минулого року вийшов на волю.
Доки сидів у Сербії, в Україні його персона обростала все більшими звинуваченнями.
Він називає їх «міфами» і пов’язує з помстою людей з оточення Зеленського.
На другий місяць війни, 31 березня 2022 року президент Володимир Зеленський у своєму зверненні, записаному у напівтемряві на Банковій в на той час практично порожньому Києві, назвав Андрія Наумова «зрадником» і позбавив його звання бригадного генерала.
Саме це звернення пізніше допомогло Андрію Наумову у сербському суді.
Щодо Андрія Наумова у Сербії тривали два паралельних процеси — справа про екстрадицію та справа про відмивання коштів.
Сербія відмовилася видавати Наумова Україні через розслідування українськими правоохоронцями його можливої державної зради, а це можна розцінювати, як політичне переслідування.
На початку 2024 року апеляційний суд у Сербії скасував вирок першої інстанції щодо засудження Наумова до року позбавлення волі за відмивання грошей, і справу повернули до суду.
У лютому 2024 року Ексгенерал СБУ Андрій Наумов дав інтерв'ю ВВС.
Наумов заявив, що до Служби безпеки його привів Іван Баканов.