Паша-Мерседес на іконі в Лаврі

02.04.2023, 15:05
Паша-Мерседес на іконі в Лаврі

Митрополит УПЦ МП (РПЦ-ФСБ) Павло Лебідь створив свій культ у Лаврі

В Успенському соборі Києво-Печерської лаври колишній її настоятель митрополит УПЦ МП (РПЦ-ФСБ) Павло (Петро Лебідь) схвалив розміщення портрета зі своїм зображенням.

На малюнку, схожому на ікону, церковник стоїть поряд із главою Української православної церкви Московського патріархату Онуфрієм та покійним митрополитом Володимиром Сабоданом.

Таку ікону можна побачити на верхніх хорах собору. Колишній архідиякон Києво-Печерської лаври Олександр Бакай розповідав Big Kiev, що це не єдиний портрет Лебедя на церковній території, їх ще щонайменше два.

Паша-Мерседес на іконі в Лаврі_1

На одязі митрополита, який 1 квітня отримав підозру від СБУ, зображено обличчя Христа. Експерти пояснили: це означає, що малюнок уже виходить за канони світської картини. Однак іконою його теж вважати не можна, бо там намальовані живі і не канонізовані церквою служителі.

Настоятель Свято-Троїцького духовного центру, протоієрей ПЦУ Микола Зінкевич вважає, що подібні "ікони" є спотворенням ідей православ’я.

"Загалом зображати когось несвятого на стінах храму не є насправді богохульною чи абсурдною справою. Є багато храмів, де зображені і їхні засновники, і в пеклі горять Януковичі та всі інші. У деяких церквах можуть бути зображені українські воїни, які померли". чи навіть живі релігійні постаті, втім, є "але". Коли ти робиш це щодо себе, то принаймні виникає питання - який меседж ти хочеш цим донести, коли увічнюєш себе? " – сказав Зінкевич у коментарі "Еспресо".

Церковник побачив у цьому ознаки авторитаризму і засудив "спів хвалебних пісень собі".

Юрист та адвокат Олег Міцик наполягає, що портрет Лебедя у лаврі не можна кваліфікувати як осквернення, швидше йдеться про порушення певних канонічних нюансів.

Водночас постає питання: чи законно колишні служителі святині вносили зміни до декорації.

З юридичного погляду приміщення храмів УПЦ МП орендувала у держави і якісь суттєві зміни організація мала погоджувати з дирекцією історико-культурного заповідника.

Щоб повною мірою оцінити законність таких дій, треба піднімати документацію саме Києво-Печерською лаврою, пояснював захисник пам’яток історії, культури та архітектури Василь Петрик.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Історія
В основі ведичних, природничих знань, за якими жили наші пращури тисячі років, закладені вічні закони Всесвіту.
вчора, 18:22
Історія
Особливістю Юдаїзму є те, що гебреїв підігріває людиноненависницьке переконання в своїй «богообраності»
29 липня, 10:57
Війна
Це відбувається це з «мовчазної згоди» української влади, зокрема Міністерства культури, яке ігнорує постанову ВР від 2022 року.
22 липня, 17:53
Історія
В основі сучасних поганських течій лежить бажання вірити у «своє», а не «чужими принесене». Ось тільки перше немає сталої традиції.
11 липня, 13:41
Історія
Релігієзнавці з усього світу давно дійшли спільного знаменника, що текст Біблії суперечить початковій версії християнства. Причина відома.
02 липня, 21:40
Життя
Звинувачуючи невинних у чаклунстві, слуги Папи Римського відбирали майно, руйнували сім'ї й перетворювали на недієздатних осіб під опікою.
23 червня, 12:54