Паша-Мерседес на іконі в Лаврі

02.04.2023, 15:05
Паша-Мерседес на іконі в Лаврі

Митрополит УПЦ МП (РПЦ-ФСБ) Павло Лебідь створив свій культ у Лаврі

В Успенському соборі Києво-Печерської лаври колишній її настоятель митрополит УПЦ МП (РПЦ-ФСБ) Павло (Петро Лебідь) схвалив розміщення портрета зі своїм зображенням.

На малюнку, схожому на ікону, церковник стоїть поряд із главою Української православної церкви Московського патріархату Онуфрієм та покійним митрополитом Володимиром Сабоданом.

Таку ікону можна побачити на верхніх хорах собору. Колишній архідиякон Києво-Печерської лаври Олександр Бакай розповідав Big Kiev, що це не єдиний портрет Лебедя на церковній території, їх ще щонайменше два.

Паша-Мерседес на іконі в Лаврі_1

На одязі митрополита, який 1 квітня отримав підозру від СБУ, зображено обличчя Христа. Експерти пояснили: це означає, що малюнок уже виходить за канони світської картини. Однак іконою його теж вважати не можна, бо там намальовані живі і не канонізовані церквою служителі.

Настоятель Свято-Троїцького духовного центру, протоієрей ПЦУ Микола Зінкевич вважає, що подібні "ікони" є спотворенням ідей православ’я.

"Загалом зображати когось несвятого на стінах храму не є насправді богохульною чи абсурдною справою. Є багато храмів, де зображені і їхні засновники, і в пеклі горять Януковичі та всі інші. У деяких церквах можуть бути зображені українські воїни, які померли". чи навіть живі релігійні постаті, втім, є "але". Коли ти робиш це щодо себе, то принаймні виникає питання - який меседж ти хочеш цим донести, коли увічнюєш себе? " – сказав Зінкевич у коментарі "Еспресо".

Церковник побачив у цьому ознаки авторитаризму і засудив "спів хвалебних пісень собі".

Юрист та адвокат Олег Міцик наполягає, що портрет Лебедя у лаврі не можна кваліфікувати як осквернення, швидше йдеться про порушення певних канонічних нюансів.

Водночас постає питання: чи законно колишні служителі святині вносили зміни до декорації.

З юридичного погляду приміщення храмів УПЦ МП орендувала у держави і якісь суттєві зміни організація мала погоджувати з дирекцією історико-культурного заповідника.

Щоб повною мірою оцінити законність таких дій, треба піднімати документацію саме Києво-Печерською лаврою, пояснював захисник пам’яток історії, культури та архітектури Василь Петрик.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Історія
Стараннями «отців Церкви» християнство переповнено юдейськими мотивами. Хоча сам Ісус закликав своїх послідовників відкинути минуле.
22 квітня, 21:49
Історія
Всі релігії створені людьми для маніпуляцій та впокорення інших людей заради особистого збагачення. Їхні різнять лише догматизм і засоби.
01 квітня, 08:34
Життя
В історії єврейського народу не було біблійного періоду.
12 березня, 16:54
Історія
Чий Крим, наш? Якщо наш, то чому сьогоднішні українські Церкви не признаються до нашої церковної спадщини у Криму і на Півдні України?
10 березня, 19:02
Життя
Найперша згадка про Бафомет міститься в листі французького хрестоносця, написаному в 1098 році
03.09.2023, 15:48
Книги
Цей народ з'явився з нізвідки за 5000 років до Різдва Христового й залишив після себе стільки загадок, більшість з яких не розкриті до нині.
10.08.2023, 18:56