Пекін пильно стежить за обіймами Москви та Пхеньяна

СВІТ
28 червня, 12:38
Пекін пильно стежить за обіймами Москви та Пхеньяна
Фото: Financial Times

Китай сильно роздратований поведінкою путіна, але наслідки будуть не швидко і не явно. Погано, що візит у КНДР дасть армії РФ зброю і людей.

Саме тому диктатор Сі Цзіньпін обережно ставиться до нещодавніх обіймів Кіма Чена Ина із кремлівським бункерним дідом у Пхеньяні. Відомості про це оприлюднило впливове британське видання Financial Times.

Останній візит путіна до Північної Кореї, під час якого держави-агресори уклали угоду про взаємну допомогу, роздратувала товариша Сі. Він протягом кількох місяців насторожено спостерігав за тим, як Пхеньян постачав Москві боєприпаси, необхідні для її вторгнення в Україну в обмін на обіцянки кращих військових технологій.

Публічно уряд КНР утримується від будь-якої критики своїх азійських васалів, але ознаки дискомфорту збільшуються. Цьогоріч у квітні товариш Сі відправив делегацію Комуністичної партії Китаю відвідати КНДР, щоби підтвердити «глибоку дружбу» обох сторін.

Деякі аналітики вважають, що режим КНР стурбований тим, що поглиблення зв'язків Кіма із путіним може посилити його відчуття незалежності від Пекіна. Якщо набратися сміливості, північнокорейський диктатор може провести нові ракетні випробування, які загрожують дестабілізувати й без того напружений регіон.

Останній візит путіна не допоміг розвіяти такі побоювання. Лідери РФ і КНДР підписали «Договір про всеосяжне стратегічне партнерство», який зобов'язується надати негайну військову та іншу допомогу «всіма доступними засобами» у разі нападу.

Проблема для Китаю полягає у тому, що Пекін і Пхеньян мають власну угоду про взаємну оборону. Це означатиме, що якщо КНДР візьме участь у вторгненні в Україну — вороги РФ можуть завдати удару (але не будуть робити цього) по Північній Кореї.

Своєю чергою, це може спровокувати дію угоди про взаємну оборону між Пекіном і Пхеньяном, адже КНДР без потреби поставила Китай у дуже вразливу позицію. Двосторонні відносини між КНР і КНДР тривалий час були складними, недарма їх називають «запеклими союзниками»

Пхеньян регулярно починає військові провокації проти своїх сусідів, викликаючи тривогу у Пекіні, порушуючи регіональну стабільність. Усе це залишає питання, чому Кім і путін додатково дратують свого могутнього партнера.

Кремль і Пхеньян можуть вважати, що Пекін недостатньо їм допоміг. Бункерний дід путін хотів би більше ніж технології подвійного призначення і, щоби Пекін купував більше газу.

Кім Чен Ин може вважати, що КНР не надає достатньої підтримки його режиму проти США. Коли лідери Китаю, Японії та Південної Кореї говорили про денуклеаризацію Корейського півострова на тристоронньому саміті минулого місяця, Пхеньян засудив дискусію як «серйозну політичну провокацію».

Кім  Чен Ин також назвав РФ «найчеснішим другом» КНДР під час візиту путіна — це неявна критика Китаю. Обидва лідери прагнули продемонструвати, що вони мають більше друзів, ніж лише Пекін.

Мало хто очікує помітних протестів із боку Пекіну. Він все ще хоче триматися на відстані від тристоронньої домовленості із двома країнами-ізгоями.

Натякнувши на розчарування Пекіна, китайська державна агенція Xinhua іронізувала над торговельною угодою між КНДР і РФ. Північна Корея «не може дати помітного поштовху росії для виходу з економічних труднощів у короткостроковій перспективі», написало видання.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», генерал Пентаґону Чарльз Браун вважає, що оборонна угода московії з Північною Кореєю може спричинити тертя із Китаєм. Сподіваємося, новітня вісь зла не проіснує більше кількох місяців.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Попри закупівлю шалених обсягів «чорного золота» у ресурсної московії, китайським комуністам бракує палива. Не хочуть залежати від васала.
04 вересня, 19:27
Політика
Сі Цзіньпін не припиняє освоювати азійські простори від Пхеньяну до Анкари. Нині в його сіті потрапив і режим Ільгама Алієва.
05 липня, 19:25
Світ
Загроза того, що КНР повторить криваву авантюру РФ, загарбавши сусідню країну, зростає. Сі Цзіньпіну потрібна «маленька переможна війна».
03 липня, 08:27
Світ
На тлі активізації талібів і угруповання ХАМАС спадкоємці справи Усами бін Ладена також не бажають лишатися осторонь доленосних подій.
11 червня, 08:26
Світ
Другий президент Узбекистану вважає за потрібне триматися рівночасно прокитайського і проросійського курсу. Тож Україну не підтримуватиме.
28 травня, 21:40
Світ
Радикальному пуштунському ісламістському рухові бракує коштів. Після захоплення влади в Афґаністані таліби відновлюють дикунські практики.
02 травня, 08:12