«Пепероні замовляли? — Так точно!»: піца для ФСБ, СВР і ГРУ

СВІТ
28 січня, 09:32
«Пепероні замовляли? — Так точно!»: піца для ФСБ, СВР і ГРУ
Фото: The Insider

Найзасекреченіших співробітників спеціальних служб РФ можна з легкістю вирахувати за базою служби доставки їжі. Таємне стало явним.

Про це йдеться у ґрунтовному розслідуванні наших колег-журналістів із видання The Insider. Їм вдалося з'ясувати, що штаті співробітники ворожих спецслужб самі зливають у мережу свої дані, які відразу стають доступними будь-яким користувачам Telegram-ботів.

Так, наприклад, офіцерам ФСБ і Головного управління Генерального штабу РФ (горезвісне ГРУ — прим. ред.) заборонено замовляти продукти за місцем служби, але не всі витримують спокусу... піцою чи суші. На прикладі однієї такої бази з доставляння їжі журналісти показують, як легко дістаються персональні дані співробітників ФСБ, СВР і ГРУ.

Пепероні для СВР

У Москві є кілька відомчих будинків місцевої Служби зовнішньої розвідки, де видавали квартири для співробітників із родинами. Серед них, наприклад, будинок на Вільнюській, 17, збудований у 2002 році, де 93% квартир дісталися зовнішній розвідці; а ще 7% — Департаменту муніципального житла Москви.

Всього ж у ньому проживає 660 осіб. У січні 2011 року будинок потрапив у поліційні зведення, коли з балкона на 15 поверсі загадково випав співробітник центрального апарату СВР полковник Гєннадій Амбарнов.

Як показує база «Доставка піци», у цій багатоповерхівці проживає 65 клієнтів і чимало з них — штатні співробітники. Серед постійних замовників виявився генерал митної служби Андрєй Ляшкєвіч, який повідомив кур'єру одразу два свої телефонні номери та код у під'їзд.

Будинок СВР на вулиці Вільнюській у Москві
Будинок СВР на вулиці Вільнюській у Москві

Ляшкєвіч працював під «дахом» радника російського посла у Делі та займався місцевою резидентурою зовнішньої розвідки. У 2012 році цей резидент в Індії видалив усі свої профілі у соцмережах.

Але їхні копії збереглися в інших базах даних мешканців Москви, які «втекли» в інтернет. Так, на одному із віддалених профілів у друзях у Ляшкєвіча виявилися:

  • Владімір Хаврошин, який раніше працював під прикриттям дипломата в Ісламабаді та Оттаві;
  • торговий представник РФ в Узбекистані Константін Злігостаєв;
  • генкенеральний онсул у Калькутті Максім Тєрновскій та інші.

Після Індії Ляшкєвіч служив у центральному апараті СВР. А потім офіцера чинного резерву відрядили до митниці, і він посів крісло першого заступника начальника Головного управління боротьби з контрабандою.

Тож голова СВР Сєргєй Наришкін у курсі всіх процесів у митному відомстві. Сам же генерал полюбляє давати інтерв'ю федеральним ЗМІ, а також йому доводиться виступати відповідачем у судах щодо неправомірних дій ФМС РФ.

Андрєй Ляшкєвіч
Андрєй Ляшкєвіч

Двома поверхами нижче оселився офіцер Управління науково-технічної розвідки СВР Олєг Шугалєй. Кур'єру він представився Васілієм і також повідомив номер свого домашнього телефону та код у під'їзд, наче нічого секретного й не сталося.

Шугалєй заснував у Ростові-на-Дону бізнес-проєкт «Кесслер техно імпорт», зі статутним капіталом в 1 рубль, а 2001 року його направили до Ізраїлю до філії компанії «Britannica Knowledge Systems» (BKS). В інструкції BKS сказано, що компанія «надає комплексне інтегроване рішення щодо навчання й управління готовністю для оборони, сил безпеки, цивільної авіації та управління корпоративним навчанням».

У 2005 році Шугалєй працював у Тель-Авіві регіональним менеджером у Міжнародній авіаційній групі та співпрацював з «American Airlines», «Cathay Pacific», «Bangkok Airways» та «Qantas Airways». Потім він влаштувався представником на росії канадської компанії CAE, яка виробляє авіаційно-космічні апарати та їхні компоненти.

2011 року Шугалєй обійняв посаду представника Британської авіаційної академії на росії, країнах СНД та Балтії. Таким робом, він відвідав Ульяновськ та підписав протокол про наміри між академією та Ульяновським інститутом цивільної авіації про відкриття центру з навчання пілотів на Boeing-737.

Як з'ясувало видання The Insider, агент Шугалєй отримав громадянство Ізраїлю і там проживає його дружина Надєжда. Зараз, як вказує сам Шугалєй у своєму профілі на сторінці у мережі LinkedIn, він «працює регіональним менеджером CAE і курсує між Москвою та Мадридом».

Як видно з його облікового запису, за ці роки розвідник напрацював численні зв'язки в авіаційній галузі та досі спілкується зі спеціалістами зі США, Європи, Азії та Ізраїлю. Наприклад, кілька місяців тому він привітав засновника та президента «TAL Aviation Group» Ґідеона Талера із врученням нагороди «Герой туризму».

Дані про замовлення Шугалєя
Дані про замовлення Шугалєя
Олєг Шугалєй із повією
Олєг Шугалєй із повією

Журналісти зв'язалися з кількома знайомими Шугалєя та поцікавилися — «Чи знають вони про його подвійне життя?», — проте ніхто не відповів. Серед інших замовників піци у будинку на Вільнюській — 12 ексспівробітників французької, німецької, чеської та бірманської резидентур СВР; причому деякі й досі ретельно шифруються.

Наприклад, піцу із шинкою, копченою куркою та ковбасками замовив таємничий мешканець із квартири на 8-му поверсі, який у графі «ім'я клієнта» вказав «рноувыепквксаргаву7неа». Справжнім власником квартири виявився «співробітник МЗС» Сєргєй Павловіч Бутенко.

А от у квартиру №45 піцу із грибами та каперсами не доставляють уже кілька років. Останнє замовлення датоване 8 липня 2017 року, а за чотири дні замовник раптово помер — у цій квартирі проживала легенда зовнішньої розвідки полковник Сєргєй Расторгуєв.

Він — автор понад 100 науково-популярних робіт у галузі інформатики, програмування, криптографії, антивірусного захисту, інформаційних воєн, аватаризації та віталізації. За його методичними посібниками досі навчають в академіях СВР, ФСБ та «дипломатів» із ГРУ!

У будинку 6 корпус 5 на вулиці Академіка Анохіна, де отримали квартири викладачі Академії СВР, опинилися 22 любителі піци, а на Профспілковій, 91, де проживає більшість генералів розвідки, — 23. У цьому будинку отримав житлоплощу колишній головний кадровик ПГУ КГБ Анатолій Корєндясєв — саме він направив офіцера кадрового резерву путіна, який повернувся із НДР.

У «Будинку резидентів» на Гончарній, про який нещодавно розповідало видання The Insider, піцу замовляли 5 людей. Звичайно, не всі ці клієнти — шпигуни, адже квартири у відомчих будинках можуть здаватися і продаватися, там часто живуть родичі, але, як показала журналістська перевірка, значна частина «любителів піци» — колишні співробітники спецслужб.

Секретна вежа на проспекті Вернадського у Москві
Секретна вежа на проспекті Вернадського у Москві

Піца для фахівців із конспірації з лав ФСБ

Від 2002 року офіцерам головного органу державної безпеки РФ заборонено замовляти продукти та товари із доставкою за місцем служби. Наприклад, у базі ви не знайдете адреси центрального апарату ФСБ на Луб'янці або Колпачного провулка, будинок 12, де сидить 6-а служба УСБ ФСБ, яку прозвали «Сєчінскім спецназом».

Тим часом порушники службових інструкцій знайшлися — п'ятеро гебістів замовляли пепероні на Проспект Вернадського, будинок 12, корпус 4. У цій вежі розташовуються Національний антитерористичний центр ФСБ та ціла купа якихось секретних контор, зашифрованих під закриті науково-дослідні інститути.

Так, наприклад, свій номер телефону залишили офіцер зі спецпідрозділу ФСБ «Вимпел» Максім Суворов та спецназівець Алєксандр Сіромаха із «Витязя». Проте найбільше у базі засвітилися викладачі та слухачі Академії ФСБ на Мічурінському проспекті, будинок 70, де виявилося аж 59 «любителів піци».

Із-поміж наставників відзначилися Міхаіл Стєпанов, який, за даними видання The Insider, викладає основи конспірації на контррозвідувальному факультеті (до речі, він любить не лише піцу, а й алкоголь із крамниці «Красноє|Бєлоє»), та інструктор зі стрибків з парашутом Сєргєй Дудін. Колоритний агент.

Серед слухачів академії розсекретилися Артур Боронін, який зараз служить в УФСБ по Північній Осетії (його включають до різних антитерористичних комісій), і Пьотр Клюєва із відділу ФСБ зі Східного округу столиці РФ. Вихованці патрушева-бастрикіна не тільки осягають основи контррозвідки та конспірації, але й люб'язно залишають свої телефони та імена в загальнодоступних оголошеннях.

Скажімо, Іван Трофімов, який замовляє піцу із креветками, давав оголошення про продаж авто BMW, любитель піци з тунцем Роман продавав авто Acura MDX, слухач Артьом — поціновувач пепероні — пропонував мотор для човна Suzuki, а Сєргєй, який замовляє піцу з креветками, кукурудзою та оливками, розмістив оголошення про продаж земельної ділянки у Пермському краї.

Академія ФСБ РФ
Академія ФСБ РФ

Піца з креветками для ГРУ

У ГРУ також існують найсуворіші заборони на доставлення продуктів до місця служби, однак і тут знайшлися злісні порушники службових інструкцій. Особливо багато їх у секретному 18-му ЦНДІ (в/ч 11135) на Свободному проспекті.

Журналісти-розслідувачі нарахували аж 34 офіцерів-інженерів, яким до смаку італійська кухня! Цей інститут входить до структури радіорозвідки ГУ ГШ РФ і займається кодуванням супутникового зв'язку (зокрема, горезвісним ГЛОНАС — прим. ред.).

Мешканці сусідніх будинків скаржаться, що через інститут у них бувають перебої зі стільниковим зв'язком. В основному офіцери із ЦНДІ замовляють піцу прямо з кабінетів службовими телефонами, але не всі.

Наприклад, у базі зі своїм мобільним номером засвітився начальник відділу підполковник Алєксєй Янчєвскій, який віддає перевагу піці з креветками або гострими ковбасками. Він закінчив Військову академію ракетних військ стратегічного призначення імені Пєтра Вєлікого, а тепер веде цілий секретний напрямок в інституті.

Крім 18-го ЦНДІ, замовлення на піцу надходять із комплексу житлових будівель ГРУ на вулиці Гризодубовій. Так, при замовленні «спалилися» наступні підлеглі адмірала Ігоря Костюкова:

  • Єгор Юхтанов, який називає себе «незалежним аналітиком із нафтових ринків»; офіцер зі штаб-квартири ГРУ на Хорошевському шосе, будинок 76 «б», Вячєслав Воробйов;
  • експерт Альона Маслова із тендерної комісії ГРУ;
  • Свєтлана Пастушенко, раніше — член космічної розвідки у в/ч 12556 (Сонячногірськ-7);
  • випускник Російського державного технологічного університету імені К.Е. Ціолковського Єгор Віссінґ.

Ось у цього Віссінга є хобі — страйкбол, він входить до клубу ASG «Vostok». На польових зборах члени клубу вивчають тактику спецзагонів США і тренуються правильно стріляти з гранатомета по мішенях, які рухаються.

Поціновувачі італійської кухні знайшлися й у будинку Федеральної служби охорони на Новгородській вулиці, і в головному офісі МВС РФ на вулиці Житній та в Адміністрації президента на Старій площі. Щоправда, чиновникам із Кремля теж заборонено замовляти їжу за робочою адресою, і кур'єрів просять, щоби піцу доставили до пам'ятника героям Плєвни, що стоїть неподалік.

Штаб-квартира ГРУ
Штаб-квартира ГРУ
Читайте також:
Політика
Лише на дві сумочки Dior Ільницька витратила понад пів мільйона гривень
18 червня, 18:45
Світ
Шпигунство, хакерство та переслідування. Саме такі дії вчиняла глобальна сіоністська агентура проти інакодумців у чорних мантіях у Ґаазі.
30 травня, 12:31
Війна
Декілька місяців тому власник орбітальних супутників заборонив Силам оборони України переглядати терени РФ. Ворогу навпаки все дозволено.
27 травня, 19:27
Політика
Українські нардепи, судді, прокурори у відставці та дубайське майно на десятки мільйонів доларів
15 травня, 10:02
Політика
У соціальних мережах Президентові України приписують різноманітні багатства. Та чи так це насправді, як запевняють різні критики?
15 квітня, 12:34
Кримінал
Агента російський спеціальних служб викрили у Миколаївській області. Ворожий шпигун зумів стати оперуповноваженим Національної поліції.
23.11.2023, 12:14