Перший тур президентських виборів у Фінляндії відбувся згідно з прогнозами

ПОЛІТИКА
29 січня, 19:26
Перший тур президентських виборів у Фінляндії відбувся згідно з прогнозами

У другому за крісло голови держави змагатимуться кандидати від урядової Національної Коаліційної партії та опозиційної партії «Зелених».

Александр Стубб та Пекка Гаавісто зійдуться в електоральному двобої 11 лютого. Про це у коментарі для медіаагенції «Останній Бастіон» заявив керівник-засновник Центру дослідження Фінляндії, доктор філософії Денис Ковальов. За його словами, результати волевиявлення — «цілком прогнозовані».

Крім того, жоден із дев'яти кандидатів не набрав необхідних для перемоги вже у першому турі понад 50% голосів. Явка по Фінляндії склала 74,9% (4 281 711 виборців), загальна ж, включно із закордонними дільницями, — 71,5% (4 546 041 виборець).

Після обробки 100% бюлетенів консерватор-центрист Стубб отримав голоси 27,2% виборців, а ліволіберал Гаавісто — 25,8%. Водночас їхній найближчий суперник — націоналіст Юссі Галла-аго із партії «Справжні фіни» (він обіймає посаду голови парламенту країни — прим. ред.) має рівно 19%.

Перший тур президентських виборів у Фінляндії відбувся згідно з прогнозами_1

«Якщо ми поглянемо на мапу електоральних вподобань, то побачимо, наскільки поляризовано у політичному сенсі фінляндське суспільство. Скажімо, промислово розвинений та густозаселений Південь [синій колір — прим ред.] найбільше голосів віддав прагматичному Александру Стуббу, який у 2010-х роках обіймав посади міністра фінансів, закордонних справ і прем'єра. Тобто він у політиці давно і має сталий прошарок виборців.

Ба більше: як і чинний президент Саулі Нійністью, євроорієнтований Стубб належить до Національної Коаліційної партії, котра не хоче різкого розірвання відносин із Москвою навіть на тлі рішучої підтримки Києва. Пекка Гаавісто знаний із 1990-х лівий діяч, який на перший план висуває екологію та «ґендерну ідеологію», який готовий відновити добросусідські взаємини із РФ, як тільки завершиться війна в Україні.

Йому прихильні виборці з центральних провінцій [світло-зелений колір — прим. ред.] Гяме, Сатакунта і Саво. Тому очевидно, що у другому турі йому не світить перемога, бо частину голосів його конкуренту можуть віддати виборці правого консерватора з проукраїнськими поглядами Юссі Галла-аго. Найбільше голосів він зібрав у провінції Пірканмаа та Лапландії [блакитний колір — прим. ред.].

Четвере місце за центристом Оллі Реном, колишнім директором Національного банку Фінляндії. За нього проголосувала більшість у провінції Пог'янмаа [зелений колір — прим. ред.], заселеній переважно шведськомовним населенням орієнтованим на ЄС і НАТО. Для України ці вибори не віщують нічого поганого, підтримка Фінляндії лишиться на тому ж рівні, що й зараз», — прокоментував Денис Ковальов.

Після підрахунку 100% голосів 1-го туру (28 лютого 2024 року)
Після підрахунку 100% голосів 1-го туру (28 лютого 2024 року)
Читайте також:
Економіка
Польські підприємці не підтримують протестувальників, але і не заважають блокувати кордон. Ця критична ситуація вбиває бізнес обох країн.
05 квітня, 19:17
Політика
Станом на сьогодні опозиційні діячі північного сусіда України не мають змоги скинути диктатуру. Білорусь окупована російськими військами.
01 березня, 06:09
Політика
НАТО і ЄС не можуть поводитися так, ніби зараз мирний час. Допомогти Україні здолати російського агресора — моральний обов'язок Заходу.
20 лютого, 19:21
Світ
Естонія з Латвією розпочали будівництво фортифікацій на російському кордоні. У Таллінні та Ризі побоюються агресивних дій Москви.
16 лютого, 06:07
Опінії
Вочевидь у Тбілісі нарешті визначилися, з ким вони. На жаль, грузинський уряд обрав Москву, яка щедро платить кривавою валютою за службу.
06 лютого, 20:38
Світ
Гельсинкі готується до тривалого протистояння з Москвою. Штучна міграційна криза не похитнула холоднокровну, стійку фінську націю.
04 лютого, 19:08