Під час ротації на Харківському напрямку загинула госпітальєрка Ірина «Чека» Цибух

ВІЙНА
30 травня, 18:26
Під час ротації на Харківському напрямку загинула госпітальєрка Ірина «Чека» Цибух

Ірина загинула за кілька днів до свого 26-річчя.


«Здається, що це сон. Що зараз ти вийдеш на звʼязок і ми почуємо твій голос.

У нас немає слів. Ніхто досі не вірить у те, що сталося.

Це невимовний біль та неймовірна втрата не тільки для батальйону – для всієї України», – наголошують «Госпітальєри».

Під час ротації на Харківському напрямку загинула госпітальєрка Ірина «Чека» Цибух_1

«Єдиний вибір про свободу в країні, де йде війна... єдина історія про волю в цьому контексті – це боротьба за цю волю. В армію треба йти, тому що це епоха нашої унікальної доби, де ми можемо захищати нашу країну»,  – говорила Ірина.
Під час ротації на Харківському напрямку загинула госпітальєрка Ірина «Чека» Цибух_3
Під час ротації на Харківському напрямку загинула госпітальєрка Ірина «Чека» Цибух_5
Під час ротації на Харківському напрямку загинула госпітальєрка Ірина «Чека» Цибух_7
Під час ротації на Харківському напрямку загинула госпітальєрка Ірина «Чека» Цибух_9

1 червня їй мало виповнитися 26 років.

Ірина Цибух народилася народилась у 1998 році у Львові, закінчила Національний університет «Львівська політехніка».

З 2015 року вона їздила у Донецьку та Луганську області як військова парамедикиня.

До повномасштабного вторгнення рф дівчина працювала менеджеркою Департаменту регіонального мовлення Суспільного: готувала міжрегіональні спецефіри, втілювала грантові проєкти та знімала документальні фільми, була медіатренеркою. Поза роботою брала участь в освітніх проєктах, де розвивала критичне мислення та медіаграмотність дітей у школах.

Повномасштабне вторгнення застало Ірину на сході України: 22 та 23 лютого 2022 року в Покровську та Краматорську вона презентувала свій документальний фільм про дітей із віддалених сіл Донеччини й Луганщини, яким бракує інклюзії.

Під час ротації на Харківському напрямку загинула госпітальєрка Ірина «Чека» Цибух_11
Під час ротації на Харківському напрямку загинула госпітальєрка Ірина «Чека» Цибух_13
Під час ротації на Харківському напрямку загинула госпітальєрка Ірина «Чека» Цибух_15
Під час ротації на Харківському напрямку загинула госпітальєрка Ірина «Чека» Цибух_17

24 лютого презентація мала відбутися в Сіверськодонецьку, а наступного дня — в Києві. Але домівки героїв фільму Ірини Цибух опинились у російській окупації, а вона повернулася до лав добровольчого батальйону «Госпітальєри», де відбула кілька ротацій на передовій ще з 2014-го. У складі батальйону Ірина забезпечувала евакуацію поранених бійців із найгарячіших місць і надавала домедичну допомогу.

Брат Ірини Юрій Цибух опублікував посмертний лист, який його сестра лишила ще у квітні 2023 року під час ротації на Донеччині.

«Привіт, прийміть мої співчуття, не люблю, коли ви сумуєте, але мине час і цей розпач розсіється, доведеться продовжувати жити життя. Тому не гайте час на страждання, живіть далі.

Зараз 19:19, субота 8 квітня 2023 рік, ми з 5м екіпажем працюємо для розвідки 80 бригади, на фоні грає Dream on від Aerosmith і вирішила, що за цей рік випадало так багато можливостей загинути, що можна знайти хоча б одну, щоб написати посмертний лист.

Сумно, що ми проживаємо настільки немічні, залежні від суспільного схвалення життя, що лише смерть дозволяє проживати абсолютну свободу.

Однак біда у тому, що життя закінчилось і ця свобода більше не має ніякого змісту. Сьогодні і навіки мені всеодно, що про мене, про вас, про цей текст, про усе скажуть люди.

Наберуть ці речення лайки чи ні, нарешті нічия думка мене не цікавить, я померла.

Свобода - це найвища цінність. Усі, скоро 25 років, минали часто у комплексах і страхах. Але найчастіше цьому шуму не було місця перед моєю свободою.

Найбільше за що хочу сказати дякую собі, батькам, брату, рідним та друзям, дякую, що дозволяли мені бути вільною, жити те життя, яке хочеться.

Повномасштабна війна змусила перестати бути рабом страхів, сьогодні, на жаль, не вдалося звільнитись повністю, але сподіваюсь у мене все вийде, цей лист тому допомога.

Щоб мати свободу треба мати ще інші цінності, треба розуміти себе, добре знати хто ти для себе є, що таке особисте щастя і як тобі до нього дійти. Маючи відповідь на ці запитання найважливіше залишається йти. Сьогодні тут, на Донеччині, я на шляху, тут є собою і роблю те, що хочу.

Насправді більше нічого не має значення, тому цей лист додається так просто - у цей момент, як і у той коли це станеться, мені не шкода померти, бо нарешті живу те життя, яке б хотіла. Не лукавитиму, щоб відчувати цю неодмінну, істину волю доведеться пройти ще не один сеанс терапії, страхів і сліз.

Сьогодні усе позаду, моє життя закінчилось і мені важливо було пройти його гідно: бути чесною, доброю, люблячою людиною.

Сьогодні ми працюємо для героїв і це гарна змога підтвердити свої цінності - бути дійсно тою людиною.

Дякую кожному, хто любив і підтримував мене.

Не сумуйте за мною, життя дуже коротке, якщо воно продовжується після смерті, то побачимось.

Брате, не журись, ще на твої 17 перестала за тебе переживати. Сьогодні у тебе була перша екскурсія княжим Львовом, пишаюсь тобою. Ким би ти не вирішив бути сьогодні, довіряй собі, чуй себе, люби себе, живи собі своє щасливе життя. Якщо матиму можливість підтримуватиму тебе з неба. Але це не має значення, поки я жива, ми любили одне один одного, були чудовим братом і сестрою, це були гарні часи, хай ці спогади зігрівають тебе, мотивують, але в жодному випадку не розстроюють.

Щоб мати силу бути вільною людиною, треба бути сміливим.

Бо тільки сміливі мають щастя і краще ж вмерти біжучи, а ніж жити гниючи.

Будьте гідними подвигів наших героїв, не журіться, будьте сміливими!

Цілую,
ваша

08.04.23 Донеччина», – писала вона.

Інформаційна агенція «Останній Бастіон» висловлює щирі співчуття родині та близьким полеглої захисниці України. Вічна шана, подяка і світла пам'ять!

Честь Героям !

Читайте також:
Некролог
Синьо-жовті стяги приспущені, у скорботі вся Хорольська громада. Додому із Північного фронту на щиті повернувся наш незламний земляк.
16 липня, 14:54
Некролог
Полтавський край знову у жалобі через бойову втрату на фронті. У селі Нова Михайлівка в останню дорогу провели нашого незламного земляка.
15 липня, 21:40
Полтава
Наш земляк поліг смертю хоробрих під час запеклих боїв на Донецькому напрямку 30 січня. Проте лише тепер він навік спочив у рідному селі.
12 липня, 14:51
Полтава
Полтавський край знову у жалобі через фронтову втрату. У боях проти російських окупантів на Донеччині поліг наш 29-річний земляк.
12 липня, 06:06
Полтава
31-річний земляк зупиняв окупаційно-терористичний контингент РФ на відтинку Північного фронту. Нині він у лавах Небесного Воїнства України.
08 липня, 06:00
Полтава
Про день і час прощання із полеглим захисником України буде повідомлено додатково. Наш земляк віднині у лавах Небесного Воїнства.
05 липня, 08:29