Під прикриттям місцевих виборів Єрмак і Кондратюк продавлюють особливий статус для ОРДЛО

ПОЛІТИКА
31.08.2020, 17:07
Під прикриттям місцевих виборів Єрмак і Кондратюк продавлюють особливий статус для ОРДЛО
Фото: suspilne.media

Рішення про особливий статус для ОРДЛО прийнято на сходці Зеленського з олігархами 16 березня 2020 року.

Андрій Єрмак і Валерій Кондратюк запропонували Зеленському разом з місцевими виборами провести Всеукраїнський референдум. Формулювання питань зараз уточнюється. Але стосуватиметься вона нового федеративного устрою України та відповідних змін до Конституції.

Про це повідомив наш співрозмовник близький до Офісу президента.

За його даними, Єрмак зараз активно працює з членами ЦВК, намагаючись зробити їх повністю керованими. «Некеровані випробують на собі зуби СБУ Баканова, ГПУ і ДБР». Проведення референдуму про особливий статус для ОРДЛО – вимога Путіна.

Як можна зрозуміти з вищенаведеного, здача України йде непомітно для стороннього спостерігача, але повним ходом.

Нагадаємо, Росія ось вже 6 років вимагає від України представити план внесення змін у Конституцію для закріплення особливого статусу окупованих територій.

Закон має тимчасовий характер і складається з десяти статей, норми яких надають ОРДЛО значно ширші права в порівнянні з іншими регіонами України.

Однак реалізовувати його положення мають нові органи місцевого самоврядування, сформовані після місцевих виборів. Припинити достроково повноваження таких депутатів і органів буде неможливо.

Що передбачає «особливий статус»:

Загальна амністія: Україна гарантує «недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб учасників подій на території Донецької, Луганської областей». Також забороняється дискримінація, переслідування та притягнення до відповідальності «з приводу подій, що мали місце в Донецькій, Луганській областях»

Статус російської мови: місцева влада в ОРДЛО «сприяє використанню російської та інших мов в усній і письмовій формі» у сфері освіти, в ЗМІ, органах влади, в судах, економічній та соціальній діяльності, в культурній та громадській сферах.

Призначення суддів та силовиків: вводиться особливий порядок призначення керівників органів прокуратури та судів – за участю місцевої влади ОРДЛО.

Народна міліція: міські, селищні та сільські ради ОРДЛО зможуть створювати загони «народної міліції» – «на добровільних засадах з-поміж громадян України, які постійно проживають у відповідних населених пунктах (де-факто переважно з «вчорашніх» терористів).

Спеціальні права місцевої влади: місцеві органи самоврядування в ОРДЛО можуть укладати угоди з економічного, соціального і культурного розвитку з Кабміном України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади.

Особливі права «дружби» з Росією: документ передбачає «посилення і поглиблення добросусідських відносин» між територіальними громадами і місцевою владою в ОРДЛО «з адміністративно-територіальними одиницями Російської Федерації». Місцева влада і громади отримують право укладати з РФ угоди про прикордонну співпрацю.

Соціально-економічна підтримка ОРДЛО: Україна зобов’язується забезпечити підтримку ОРДЛО і ввести спеціальний, відмінний від загальнодержавного, економічний режим для цих територій. Він має бути спрямований на «відновлення об'єктів промисловості, транспортної та соціальної інфраструктури, житлового фонду, переорієнтацію промислового потенціалу, створення нових робочих місць, залучення інвестицій і кредитів для відновлення і розвитку об'єктів», розташованих в ОРДЛО.

Читайте також:
Кримінал
Інформацію передали до поліції, яка має відкрити кримінальне провадження
24 травня, 10:35
Політика
Чоловіком неадекватної водійки, яка ображала патрульних у Харкові, виявився депутат від "Слуги народу"
20 квітня, 09:36
Політика
Серед лідерів по виплатах депутати з Полтавщини - Анастасія Ляшенко та Дмитро Нальотов
01 лютого, 12:00
Опінії
Кодло під назвою "Слуги народу" продовжує паразитувати на патріотичній темі. Цього разу вже до мертвих Героїв свої лапи простягли.
28.10.2022, 19:18
Війна
Ковальов заявив, що його підірвали українські диверсанти
30.06.2022, 13:49