Під рубрикою «Сита калюжа».

25.07.2023, 14:05
Під рубрикою «Сита калюжа».

Останній ґвалт, влаштований Бутусовим на замовлення Ситника – це зойки з приводу звільнення з САП кума Ситника Олександра Омельченка

Не пригадую жодного гучного скандалу, де б народний експерт з усіх питань Бутусов не пропонував свої піар-послуги корупціонерам та іншому нетрудовому елементу.

Навіть прикмета така є – якщо на «Цензор.нет» вийшов опус з пафосним описом чеснот якогось достойника – значить герой оповідання щось десь вкрав і вирішив підтримати чесну, непідкупну та незалежну журналістику.

Втім, є двійко пройдисвітів, які давно придбали абонементи на обслуговування народним експертом – найвідоміший український шахрай Костя Грішін (він же ж Грішин, він же ж Гришин, він же ж Семен Семенченко) та заступник голови НАЗК (у минулому – прокурор-хабарник і самопроголошений директор НАБУ) Артем Ситник, офіційно внесений у реєстр корупціонерів. Люди брешуть, що Ситник, як постійний клієнт, має знижки на обслуговування й навіть кредитну лінію в «Цензор.нет», а тому підтягує нову клієнтуру з числа своїх кумів.

Останній ґвалт, влаштований Бутусовим на замовлення Ситника – це зойки з приводу звільнення з САП кума Ситника Олександра Омельченка, начальника першого відділу управління процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення, посаду якого просто скоротили, бо керівник САП Олександр Клименко вже не міг далі спостерігати за тим, як Омельченко продає… перепрошую, дарує справи й не ділиться.

Омельченка, який до звільнення з САП здійснював процкерівництво у «справі Князева», саме Ситник привів у САП у 2015 році, представивши його як свого другого кума (першим є Калужинський). Подружились і породичались Ситник та Омельченко ще в 2008-2010 роках, коли Ситник брав хабарі на посаді начальника слідчого відділу прокуратури Київської області, а Омельченко – на посаді прокурора Іванківського району.

До речі, з того часу у Омельченка залишилась звичка жити на широку ногу й донедавна він був щасливим власником легендарної трійки –  BMW, Audi та Mercedes.

Втім, три тижні тому свій Mercedes Омельченко продав (ще й ходив по САП та вихвалявся, як він спритно обманув покупця, «підкрутивши» пробіг) і планував оновити свій елітний автопарк.

Як раптом – такий удар: скорочення посади й звільнення з САП, оскільки Клименку набридло спостерігати за інтригами Омельченка, який хотів посісти місце Грищука, а також вимагав, щоби йому присвоїли звання «заслужений юрист України».

Тим більше, що у виробничому сенсі толку від Омельченка було небагато – кум Ситника у тій же ж «справі Князева» відігравав лише роль статиста, бо всі процесуальні документи по справі підписував Клименко, як заступник генерального прокурора, а реалізовували заходи детективи НАБУ.

У відповідь на звільнення з САП свого кума Ситник пустив у хід «важку артилерію» – народного експерта з усіх питань, через якого став публікувати матеріали НСРД у «справі Князева», поцуплені Калужинським.

І тепер Клименка, якого професійні громадські активісти донедавна облизували та оспівували, називаючи достойним продовжувачем справи Артема Сергійовича, колеги Бутусова іменують поплічником корупціонерів і прокурором з сумнівною репутацією.

Враховуючи, що за час керування НАБУ Ситник, за оцінками його колишніх підлеглих, став багатшим мінімум на 50 млн доларів, нинішній заступник директора НАЗК ще довго зможе фінансувати чесну та непідкупну журналістику.

Втім, усі його сподівання повернути Омельченка на хлібну посаду в САП доки є марними. Тож бачу лише один спосіб, як куму Ситника придбати новий Mercedes замість проданого – треба влаштувати його начальником якогось департаменту в НАЗК. Сподіваюсь, голова НАЗК Олександр Новіков не відмовить своєму заступникові в цьому дрібному проханні.

Автор : Володимир Бойко
Читайте також:
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
вчора, 11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
вчора, 10:27
Політика
1 листопада Коболєву було надано дозвіл на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.
20 листопада, 15:15
Кримінал
Чиновник, члени його сім'ї та знайома володіють активами (автомобілі, земля й нерухомість), обґрунтувати придбання яких не змогли
20 листопада, 10:09
Політика
Слуга народу Тетяна Єгорова-Луценко не задекларувала нерухомість у франції на 88 тис. євро, записану на її чоловіка.
19 листопада, 15:01
Опінії
Корупційні, а насправді відверто злочинні дії, високопосадовців Фонду держмайна України та ПАТ «Центренерго»
19 листопада, 11:50