Підозру від СБУ отримав ще один фігурант справи Коломойського

КРИМІНАЛ
23.09.2023, 07:04
Підозру від СБУ отримав ще один фігурант справи Коломойського

Керівнику столичної філії «ПриватБанку» повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України.

За матеріалами Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки підозру у вчиненні злочинів отримав колишній керівник столичної філії «ПриватБанку».

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Посадовець входив в ОЗУ, яке Коломойський створив для незаконного заволодіння 5,8 млрд грн.

За даними слідства, у період з 2013 по 2014 роки олігарх створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером.

Протягом вказаного періоду члени цього угруповання дозволили Коломойському нібито робити систематичні фіктивні «внески готівки у касу банку», хоча насправді ніяких внесків банк не отримував.

За версією слідства, така «схема» загалом дозволила фігуранту отримати 5,8 млрд грн, що на той період було еквівалентно понад 700 млн дол. США.

Щоб легалізувати віртуальні активи, Коломойський розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності. Зокрема, віддавав їх як позики та розраховувався ними за кредити підконтрольних йому підприємств, виводив їх за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку.

Керівнику столичної філії «ПриватБанку» повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення);
  • ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого організованою групою, в особливо великих розмірах);
  • ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом).

Наразі фігуранту обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою. Досудове розслідування триває.

Проводиться комплекс заходів для встановлення всіх обставин незаконної діяльності та притягнення винних до відповідальності.


«Останній Бастіон» нагадує, що у четвер  Суддя ВАКС Ткаченко відмовився розглядати клопотання про арешт активів Коломойського.

Імовірно, суддя Олег Ткаченко обґрунтовував свою позицію через славнозвісні «правки Лозового». Начебто строки розслідування у справі вже давно закінчилися.

Суддя ВАКС Олег Ткаченко
Суддя ВАКС Олег Ткаченко

Саме такі аргументи Ткаченко використав, коли відпустив затриманого фігуранта справи Коломойського Ярослава Лугового.

Тимчасовий арешт на майно діяв всього 48 годин, а суддя Ткаченко тримав у себе клопотання понад 10 днів. В результаті, він відмовився його розглядати.

Читайте також:
Політика
Як живе «тітка» заступника директора ДБР Олександра Удовиченка
17:05
Політика
Тіньова торгівля тютюновими виробами призвела до втрат бюджету у розмірі 42,5 млрд грн (понад $1 млрд) у 2022-2023 роках
вчора, 17:00
Полтава
За майже три роки «слуги нароту» витратили 9 мільйонів гривень та перетворили територію перед обласною бібліотекою на звалище
вчора, 11:00
Політика
Після звільнення з «Укрзалізниці» Едуарда Кріцина, у його родини з’явилась дорога нерухомість та авто.
вчора, 09:05
Кримінал
Через перевищення посадовцем службових повноважень довкіллю завдано шкоди на 1,7 млн грн
17 червня, 16:10
Позиція
«Фахівці» Свин&газу освоїли нову схему.
17 червня, 15:50