Піраміди та Сфінкс могли тривалий час знаходитися під водою

04.06.2023, 10:55
Піраміди та Сфінкс могли тривалий час знаходитися під водою

Знайдено підтвердження, що піраміди та Сфінкс тривалий час перебували у морській воді

Якщо хтось ще не чув – у світі давно точаться суперечки з приводу того факту, що стародавній Сфінкс і Великі піраміди в давнину якийсь період перебували в затопленому стані.

Річ у тім, що така можливість завжди розглядалася, особливо з огляду на безліч різних слідів ерозії, виявлених на Сфінксі. Донедавна це було єдиним доказом впливу води на стародавні будівлі, що дозволяло скептикам аргументовано заперечувати прихильникам допотопного походження пірамід і говорити не про потоп, а про зливи, що йшли в давнину в районі перебування Пірамід.

Піраміди та Сфінкс могли тривалий час знаходитися під водою_1

Але тепер знайдено ще один доказ саме затоплення грандіозних споруд.

Експерти Шериф Ель Мурсі та Антуан Гігаль нещодавно виявили дивну скам'янілість, яка доводить факт потопу, а не дощового клімату.

Ці двоє працюють на комплексі в Гізі вже більше двадцяти років, проте вони вважають, що це найважливіша подія, з якою вони коли-небудь стикалися.

Піраміди та Сфінкс могли тривалий час знаходитися під водою_3

Саме відкриття сталося випадково. Дослідники під час чергових розкопок натрапили на щось дуже схоже на скам'янілого ехіноїда, морського їжака, вік якого приблизно кілька тисяч років.

“Ми можемо ясно побачити первозданний стан та найдрібніші деталі перфорації екзоскелета ехіноїду” – написали експерти.

Але морські їжаки не живуть у дощових калюжах, вони живуть на морському дні. Тому, як вважають експерти, у давнину, на місці храму Менкаура (Мікеріна) була велика та глибока лагуна, яка затопила все, що було поряд із Великим Сфінксом.

До речі, це відкриття підтверджує теорію професора Роберта М. Шоха, який ще в 90-х роках стверджував, що стародавні споруди на плато Гіза набагато старші, ніж вважають. Відповідно до теорії доктора Шоха, вік Сфінкса датується між 5000 та 9000 роками до нашої ери.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Особливості людської пам'яті знову серед головних тем сучасних досліджень у галузі психології та нейробіології. Важливо фіксувати зміни.
08:27
Життя
Друга чи третя мова легко піддається засвоєнню, коли є із ким нею спілкуватися. Без розмовної практики з носіями це вкрай складно.
08 грудня, 18:41
Життя
«Червона планета» ще має, чим здивувати кожного із нас. Астрономи із планетологами докладають зусиль, щоби дізнатися більше про Марс.
26 листопада, 08:28
Історія
Повний переклад ієрогліфічних рукописів майя був опублікований 1975 році.
19 листопада, 09:28
Історія
Свідомий саботаж, відверта диверсія чи «спеціальна історична операція»? Дізнаємося разом.
18 листопада, 20:30
Життя
Так уже повелося, що люди вважають найкрасивішими тіла жінок із дотриманням співвідношення між талією і стегнами. Показник на рівні 0,7.
14 листопада, 06:00