Питання від Зеленського порушують виборче законодавство

17 жовтня, 13:24
Питання від Зеленського порушують виборче законодавство
Фото: bastion.tv

У намаганні зберегти хитку вертикаль, влада пішла на грубе порушення Конституції України та Виборчого кодексу.

Ініціатива Володимира Зеленського щодо "всенародного опитування" під час місцевих виборів підпадає під низку кримінальних статей, пов'язаних із корупційними правопорушеннями.

Таку думку висловив колишній заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера, інформує видання "Цензор.Нет".

За його словами, головною ознакою є відсутність вказаних справжніх джерел фінансування такого "плебісциту" у вигляді 5 розпливчатих питань.

«По-перше, президент порушив статті 19 і 106 Конституції України. Стаття 19 чітко говорить, що посадові особи мають діяти виключно в рамках повноважень. Тоді, як стаття 106 визначає вичерпний перелік повноважень президента, серед яких нема права на оголошення та проведення опитувань. Це зроблено для забезпечення принципу розподілу влади», — коментує ситуацію Андрій Магера.

Крім того, ексзаступник голови ЦВК навів текст статті 52 Виборчого кодексу, де прямо вказано на заборону будь-якої агітації, включно з подібним опитуванням, напередодні й у день голосування.

«У цьому випадку мова йде якраз про агітацію. Хоч і приховану. Президент фактично агітує за свою партію через просування тез її передвиборчої програми у день виборів. Такі опитування є поза законом», — зазначив Андрій Магера.

Читайте також:
У лісосмузі між двома селами Кременчуцького району Полтавщини поліціянти били струмом літнього чоловіка.
09 жовтня, 12:16
Реформа реформою, а звички у співробітників міністерства внутрішніх справ лишаються незмінними.
08 жовтня, 13:53
Вихованці київського Олімпійського коледжу вимагають відставки урядовців Сергія Шкарлета і Вадима Гутцайта.
09 вересня, 12:12
Як засіб боротьби з інакомислячими.
07 вересня, 13:06
Майже щодня "Останній Бастіон" повідомляє про злочини "перевертнів у погонах", але виявляється, що суспільний розголос їх не зупиняє.
04 вересня, 13:44
Старша інспектор сектору дізнання одного з відділів обласного управління Національної поліції Львівщини постане перед судом.
02 вересня, 14:25