Південнокорейські медики успішно випробували «супербактерію» для схуднення

21 квітня, 19:49
Південнокорейські медики успішно випробували «супербактерію» для схуднення
Фото: Nutrients

Деякі пробіотики сприятливо впливають на організм під час низки захворювань, зокрема метаболічних. Раніше на це не звертали уваги.

Приголомшливою звісткою з лабораторії Сеульського Університету на шпальтах галузевого видання Nutrients поділилися місцеві науковці. Вони не перший рік тестують корисні властивості молочнокислих бактерій під назвою Lactiplantibacillus plantarum SKO-001.

Нове клінічне випробування на людях підтвердило, що вживання добавки із такою бактерією дозволяє знизити вміст жиру у схильних до зайвої ваги осіб. Раніше південнокорейські медики повідомляли про успішний експеримент із Lactiplantibacillus plantarum SKO-001 на мишах.

Цей штам виділяють за допомогою коренів місцевої рослини дудник гігантський (Angelica gigas Nakai), які використовують у традиційній китайській та корейській медицині. Піддослідних осіб місяць тримали на раціоні із високим вмістом жирів, а потім протягом 12 тижнів давали їм молочнокислі бактерії.

Як наслідок у тварин нормалізувалась вага, а також рівень ліпідів, холестерину та інших показників крові, які були підвищені після нездорової дієти. Для нового подвійного сліпого плацебо-контрольованого дослідження медики зібрали 100 добровольців віком від 19 до 60 років з індексом ваги тіла 25-30 одиниць.

«Такий рівень вважається надмірним і вказує на схильність до ожиріння. Серед критеріїв виключення були наявність алергічних реакцій, серйозних захворювань, вживання препаратів або добавок, що призначаються при ожирінні, та інших. Учасників випадково розділили на дві групи: перші протягом 12 тижнів приймали добавку із Lactiplantibacillus plantarum SKO-001, а другі — плацебо у вигляді аналогічної капсули.

За результатами дослідження виявилося, що у групі, яка вживала пробіотик, відсоток і маса жиру в організмі, а також рівень холестерину ліпопротеїнів низької щільності були помітно нижчими, ніж серед випробуваних із плацебо-групи. Рівень гормону адипонектину, який бере участь у регуляції рівня глюкози та розщеплення жирних кислот, навпаки, після курсу молочнокислих бактерій підвищився», — повідомили науковці із Сеула.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як накопиченням жиру у мозку людини провокує хворобу Альцгеймера. Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання.

Читайте також:
Життя
Особливості людської пам'яті знову серед головних тем сучасних досліджень у галузі психології та нейробіології. Важливо фіксувати зміни.
11 грудня, 08:27
Життя
Друга чи третя мова легко піддається засвоєнню, коли є із ким нею спілкуватися. Без розмовної практики з носіями це вкрай складно.
08 грудня, 18:41
Життя
«Червона планета» ще має, чим здивувати кожного із нас. Астрономи із планетологами докладають зусиль, щоби дізнатися більше про Марс.
26 листопада, 08:28
Історія
Повний переклад ієрогліфічних рукописів майя був опублікований 1975 році.
19 листопада, 09:28
Історія
Свідомий саботаж, відверта диверсія чи «спеціальна історична операція»? Дізнаємося разом.
18 листопада, 20:30
Життя
Так уже повелося, що люди вважають найкрасивішими тіла жінок із дотриманням співвідношення між талією і стегнами. Показник на рівні 0,7.
14 листопада, 06:00