Південнокорейські медики успішно випробували «супербактерію» для схуднення

21 квітня, 19:49
Південнокорейські медики успішно випробували «супербактерію» для схуднення
Фото: Nutrients

Деякі пробіотики сприятливо впливають на організм під час низки захворювань, зокрема метаболічних. Раніше на це не звертали уваги.

Приголомшливою звісткою з лабораторії Сеульського Університету на шпальтах галузевого видання Nutrients поділилися місцеві науковці. Вони не перший рік тестують корисні властивості молочнокислих бактерій під назвою Lactiplantibacillus plantarum SKO-001.

Нове клінічне випробування на людях підтвердило, що вживання добавки із такою бактерією дозволяє знизити вміст жиру у схильних до зайвої ваги осіб. Раніше південнокорейські медики повідомляли про успішний експеримент із Lactiplantibacillus plantarum SKO-001 на мишах.

Цей штам виділяють за допомогою коренів місцевої рослини дудник гігантський (Angelica gigas Nakai), які використовують у традиційній китайській та корейській медицині. Піддослідних осіб місяць тримали на раціоні із високим вмістом жирів, а потім протягом 12 тижнів давали їм молочнокислі бактерії.

Як наслідок у тварин нормалізувалась вага, а також рівень ліпідів, холестерину та інших показників крові, які були підвищені після нездорової дієти. Для нового подвійного сліпого плацебо-контрольованого дослідження медики зібрали 100 добровольців віком від 19 до 60 років з індексом ваги тіла 25-30 одиниць.

«Такий рівень вважається надмірним і вказує на схильність до ожиріння. Серед критеріїв виключення були наявність алергічних реакцій, серйозних захворювань, вживання препаратів або добавок, що призначаються при ожирінні, та інших. Учасників випадково розділили на дві групи: перші протягом 12 тижнів приймали добавку із Lactiplantibacillus plantarum SKO-001, а другі — плацебо у вигляді аналогічної капсули.

За результатами дослідження виявилося, що у групі, яка вживала пробіотик, відсоток і маса жиру в організмі, а також рівень холестерину ліпопротеїнів низької щільності були помітно нижчими, ніж серед випробуваних із плацебо-групи. Рівень гормону адипонектину, який бере участь у регуляції рівня глюкози та розщеплення жирних кислот, навпаки, після курсу молочнокислих бактерій підвищився», — повідомили науковці із Сеула.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як накопиченням жиру у мозку людини провокує хворобу Альцгеймера. Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання.

Читайте також:
Історія
У долині Нілу робили спроби лікувати пухлини мозку хірургічним шляхом понад 4000 років тому. Проте невідомо, чи допомогло це пацієнтам.
вчора, 21:43
Історія
Предки українців були різного етнічного походження. І тільки за княжої влади у престольному Києві змогли перетопитися на єдину спільноту.
13 червня, 07:09
Історія
Цього дня народився відомий угорський єврей-винахідник Дéнніш (Ґюнсцберґ) Ґáбор. Він знаний у світі як «батько голографії».
05 червня, 21:43
Політика
Що відбувається з антарктичною наукою і чи потрібна вона нам?
01 червня, 17:34
Історія
За збігом обставин після 24.II.2022 серед українців поширилася ненависть до фіно-угорських народів. І це велика помилка, яку виправлятимемо.
29 травня, 21:37
Світ
Під час дослідження проаналізовано майже 8000 записів про смерть чотирилапих улюбленців. Їх взяли у британських ветеринарних клініках.
13 травня, 12:34