Пияцтво та слабкі фінанси: як група американських ветеранів вибухнула в Україні

Опінії
05.02.2023, 13:25
Роб, ліворуч, учасник Mozart Group, тренує українських солдатів минулого року
Роб, ліворуч, учасник Mozart Group, тренує українських солдатів минулого року

Mozart Group навчала українських військових та евакуювала прифронтових, поки не закінчилися гроші.

Міжнародний кореспондент і лауреат Пулітцерівської премії

КИЇВ, Україна — Ендрю Мілберн, колишній полковник американської морської піхоти та лідер Mozart Group, стояв у прохолодній кімнаті для переговорів на другому поверсі житлового будинку в Києві, щоб повідомити погані новини. Перед ним сиділо пів дюжини чоловіків, які приїхали в Україну на власні копійки, щоб працювати на нього.

«Хлопці, я розбитий», — сказав він. «Група Моцарт мертва».
Чоловіки дивилися на нього з порожніми обличчями.
Один запитав, йдучи до дверей, «Що мені робити зі своїм шоломом?»

Mozart Group, одна з найвідоміших приватних американських військових організацій в Україні, зазнала краху під хмарою звинувачень, починаючи від фінансових зловживань і закінчуючи помилковими оцінками, пов’язаними з алкоголем. Його боротьба відкриває вікно у світ іноземних волонтерських груп, які стікаються в Україну з благородними намірами лише для того, щоб їх спіткали стреси, пов’язані з керуванням складним підприємством у зоні бойових дій.

«Я бачив, як це траплялося багато разів», — сказав один із тренерів-ветеранів Моцарта, який, як і багато інших, говорив лише анонімно через побоювання, що росіяни можуть націлитися на нього. «Ви повинні керувати цими групами як бізнесом. Ми цього не робили».

Через Україну пройшли сотні, якщо не тисячі іноземних ветеранів і волонтерів. Багато з них, як-от містер Мілберн і його група, є важкими людьми, які провели своє доросле життя, занурене в насильство, поодинокі льотчики, які намагаються працювати разом у дуже небезпечному середовищі без великої структури чи правил.

Група Mozart спочатку процвітала, навчаючи українських військових, рятуючи мирних жителів з лінії фронту та збираючи понад мільйон доларів пожертвувань для фінансування всього цього. Але потім гроші почали закінчуватися.

Ендрю Мілберн після зустрічі у вівторок, коли він сказав, що Mozart Group, співзасновником якої він є, «мертва». У верхній частині білої дошки він намалював X через ініціали групи, TMG
Ендрю Мілберн після зустрічі у вівторок, коли він сказав, що Mozart Group, співзасновником якої він є, «мертва». У верхній частині білої дошки він намалював X через ініціали групи, TMG

Після кількох місяців боротьби за те, щоб втриматися, Моцарт страждав від дезертирства, міжусобиць, пронвкнення в штаб-квартиру та судового позову, поданого головним фінансовим директором компанії Ендрю Бейном, домагаючись усунення пана Мілберна.

Позов, поданий у штаті Вайомінг, де Mozart зареєстрований як товариство з обмеженою відповідальністю, являє собою низку дрібних і серйозних звинувачень, звинувачуючи пана Мілберна, серед іншого, у принизливих коментарях щодо керівництва України, перебуваючи у «значному стані алкогольного сп’яніння», дозволяючи своєму собаці мочитися в орендованій квартирі та «відведення коштів компанії» і інші фінансові зловживання.

Українські вояки-добровольці слухають інструкції під час тренінгу членів Mozart Group минулого року
Українські вояки-добровольці слухають інструкції під час тренінгу членів Mozart Group минулого року

«Я буду першим, хто визнає, що я неправий», – сказав пан Мілберн, який визнав в інтерв’ю, що він був у стані алкогольного сп’яніння, коли робив коментарі щодо України. «Ми всі». Але він спростував більш серйозні звинувачення про фінансові зловживання, назвавши їх «абсолютно смішними».

Коли пан Мілберн з'явився в Україні на початку березня минулого року, столиця Київ була, здавалося, на прірві. російські війська проривалися з околиць, а Україна кидала на фронт тисячі недосвідчених солдатів.

Саме тоді через спільного друга, 59-річного містера Мілберна, він познайомився з 58-річним містером Бейном. Також колишній полковник морської піхоти, пан Бейн працював у медіа та маркетингу в Україні понад 30 років. «Два Енді», як називали їх співробітники Mozart, поділяли бачення зробити все можливе, щоб допомогти Україні виграти війну.

Містер Мілберн, чия кар’єра відстежувала війни Америки за останні три десятиліття, від Сомалі до Іраку, мав і бойовий досвід, і контакти. Він вважає друзями морських важковаговиків, таких як письменник Бінг Вест і колишній міністр оборони генерал Джеймс Меттіс.

Пан Бейн мав організацію. Протягом восьми років, відколи росія вдерлася на східну Україну у 2014 році, він керував Українським фондом свободи, благодійною організацією, яку він створив, яка перетворювала пожертви на вкрай необхідне спорядження для українських військових.

Вони заснували Mozart, назву, яка є зухвалою відповіддю російським найманцям, які використовують ім’я іншого відомого композитора, Wagner Group. Вони також запустили короткочасний подкаст під назвою« Два морські піхотинці в Києві ».

Але у них були дуже різні стилі. Містер Мілберн товариський, йому комфортно бути в центрі уваги — він написав пекучі мемуари — і, за його власним визнанням, гарячий

Містер Бейн, який вивчав класику в Єльському університеті, більш стриманий і розумний.

За словами обох, із самого початку була напруга. «Протягом 30 хвилин він був найчарівнішим чоловіком у світі», — сказав пан Бейн про містера Мілберна. «Але на 31-й хвилині ти кажеш: «Почекай, там щось не працює».

Містер Мілберн сказав, що хоча він не хотів образити пана Бейна, «факти говорять самі за себе, і я не можу дати більше розуміння його характеру, ніж те, що він зробив».

Українські військові після навчань. Оскільки все більше українських підрозділів шукали навчання, фінанси групи Mozart, яку підтримували донори, погіршувалися.
Українські військові після навчань. Оскільки все більше українських підрозділів шукали навчання, фінанси групи Mozart, яку підтримували донори, погіршувалися.

Оскільки українські військові відчайдушно потребували підтримки Заходу, Моцарт швидко розширився від жменьки ветеранів бойових дій до понад 50 співробітників із дюжини країн. Двома спеціалізаціями групи стали вилучення цивільних осіб, які опинилися на передовій, що було надзвичайно небезпечною роботою, а також стислі військові навчання.

Ендрю Мілберн, у центрі, переглядає адреси можливих евакуйованих із волонтерами перед тим, як відправитися на фронт на сході України минулого літа.
Ендрю Мілберн, у центрі, переглядає адреси можливих евакуйованих із волонтерами перед тим, як відправитися на фронт на сході України минулого літа.

З переходом весни в літо все більше українських військових підрозділів просили Моцарта на навчання. Але українці не могли заплатити за це, через що Моцарт покладався на невеликий пул постійних донорів, включаючи групу фінансистів зі

Східного узбережжя з єврейсько-українським корінням і техаського магната.
Усі учасники сказали, що просто розраховувати заробітну плату стало стресом. І кілька співробітників сказали, що шлях надходження грошей в організацію, яку контролював пан Бейн, був непрозорим.

«Я не можу сказати тобі, скільки людей підійшли б до мене на вечірці та сказали: «Гей, Марті, мені подобається те, що ти робиш. Я хочу дати вам 10 000 доларів», — сказав Мартін Веттерауер, один зі старих друзів морської піхоти містера Мілберна та керівник операцій Mozart. «Але ми ніколи не дізнаємося, чи дійсно гроші надійшли».

Пан Бейн сказав, що не зробив абсолютно нічого поганого та надавав фінансову інформацію щоразу, коли її запитували, що траплялося рідко.

Крім того, людьми, яких найняв Моцарт, було не найпростіше керувати. Багато з них були сивими бойовими ветеранами, які зізналися, що боролися з посттравматичним стресовим розладом і пияцтвом. Коли вони не працювали, вони тяжіли до київських стрип-клубів, барів та онлайн-знайомств.

«Було багато лайки, багато бабства, багато речей, які ви не хотіли б брати з собою на месу», — сказав інший тренер, Роб.

У вересні вони втратили важливий потік фінансування, коли благодійна організація під назвою Allied Extract  вирішила використовувати менш дорогі українські команди для порятунку мирних жителів. У листопаді Моцарту так бракувало грошей, що містер Мілберн, містер Бейн і містер Веттерауер відмовилися від зарплати в кілька сотень доларів на день.

Містер Бейн, який володів 51 відсотком компанії, потім звернувся до пана Мілберна, який володів іншими 49 відсотками, з проханням розійтися, як потім обидва чоловіки сказали в інтерв'ю. Містер Бейн попросив пана Мілберна заплатити 5 мільйонів доларів, щоб викупити його частку, але пан Мілберн відмовився, сказавши, що він не може знайти таку суму. Невдовзі вони припинили розмову.

11 грудня, у неділю вранці, містер Мілберн і пара співробітників пішли до штаб-квартири компанії, яка розташована в київській будівлі, якою володіє пан Бейн, щоб забрати зимові куртки, бронежилети та деякий особистий багаж, замкнений у коморі.

Коли охоронець відмовився впустити їх, один із людей містера Мілберна притиснув його до стіни, а містер Мілберн вибив двері ногою. Пізніше він сказав, що це спорядження їм потрібне для місій на Донбасі, регіоні східної України, який зазнає невпинних нападів росії.

Аксель Вільгельмсен, медик Mozart Group, лікував жінку, яка відмовлялася виходити з дому в прифронтовому селі Мар’їнка на сході України.
Аксель Вільгельмсен, медик Mozart Group, лікував жінку, яка відмовлялася виходити з дому в прифронтовому селі Мар’їнка на сході України.

Невдовзі після цього ролик, на якому пан Мілберн зневажливо ставиться до керівництва України, широко поширився в соціальних мережах. «У мене випадково на сумці прив’язаний прапор України, але я не кажу: «Боже мій, Україна така чудова», — сказав він. «Я розумію, що Україною керує багато людей, які валяють дурня».

Відео взято з подкасту The Team House, де гостей запрошують у вітальню, щоб випити міцних напоїв із господарями. «Звичайно, я не повинен був цього говорити», — визнав містер Мілберн.

Українські військові наприкінці навчання з Mozart Group у сільській місцевості на сході України.
Українські військові наприкінці навчання з Mozart Group у сільській місцевості на сході України.

Як тільки пан Бейн подав позов 10 січня, у соціальних мережах спалахнула міжусобна боротьба. Пан Бейн опублікував звинувачення на сторінці Моцарта у Facebook, яку він контролює, а пан Мілберн відповів неприємними коментарями про пана Бейна на сторінці Моцарта в LinkedIn, яку він контролює.

«Це було схоже на домашню сварку», — сказав Роб.

Але з понад пів дюжини співробітників, опитаних для цієї статті, усі висловили симпатію містеру Мілберну. Навіть після останньої зустрічі у вівторок кілька людей сказали, що він запалюючий лідер, і вони чекали, чи зможе він зібрати кошти, щоб повернути їх до роботи.

Пан Мілберн орендував новий офіс у Києві та каже, що має намір відновити роботу.
«Я мрію повернутися на Донбас», — сказав він. «Коли ти на вулиці та тобі страшно, все інше стікає в тінь. Ви не думаєте про гроші. Ви не думаєте про свою репутацію».
Але повертатися на фронт він не збирається найближчим часом.

Цього тижня, одягнений у сірий спортивний светр, чорні спортивні штани та кросівки, він годинами сидів перед ноутбуком. Він розвідує нові справи, такі як навчальні курси для ворожого середовища. Він пише електронні листи меценатам.
І він розмовляє зі своїми адвокатами (Знаючи цю ситуацію трошки зсередини, оскільки один з редакторів проходив навчання у групи Моцарт у Липні, дивує не внутрішня кухня підрозділу, а бездіяльність влади України. Спеціалісти безплатно навчали наших військових і рівень їх знать та вишкіл є одним з кращих у світі, дуже дивно, що такі спеціалісти виявилися непотрібні в Україні - Ред. Останній Бастіон)

Автори: Джефрі Геттлман, - The New York Times

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також:
Опінії
Вплив ліваків на українців, як і взагалі всієї медійної мережі соросят, стрімко падає.
вчора, 12:19
Опінії
Не вистачає мізків і навичок.
вчора, 09:18
Опінії
У ширшому сенсі питання «ефективності мобілізації» — питання здатності держави. Якщо не хочемо зникнути з мапи світу, слід змінювати підхід.
17 січня, 20:36
Опінії
Найбільш цікаве питання зараз — це хто отримає імперію Коломойського?
17 січня, 16:42
Опінії
Один ниций ворог у шкурі українолюба почав відпрацьовувати свої 30 срібняків. Суспільству насаджують патріотичну подобу Люсі Арєстовіча.
17 січня, 13:43
Опінії
Україна і Велика Британія: нові горизонти партнерства чи декларація без реальних зобов'язань?
17 січня, 11:23