Британія готує рішення про визнання ПВК Вагнера терористичною організацією, - The Telegraph

СВІТ
04 лютого, 15:25
Британія готує рішення про визнання ПВК Вагнера терористичною організацією, - The Telegraph

Британія, на відміну від США, готує документ про визнання банди "Вагнера" терористичною організацією, а не злочинним угрупуванням

Велика Британія готує рішення про визнання російської приватної військової компанії Вагнера терористичною організацією.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на The Telegraph.

За інформацією видання, над цим питанням працює міністерство внутрішніх справ Британії. Наразі  обговорення знаходиться на ранній стадії.

Якщо британська влада піде на цей крок, то членство у ПВК Вагнера буде визнано кримінальним злочином, буде заборонено відвідування усіх заходів угрупування та публічне носіння його символіки. Крім того, ця ініціатива може вплинути на можливості ПВК залучати гроші через фінансові установи Великої Британії.

За даними The Telegraph, плани оголосити ПВК Вагнера терористичною організацією обговорюються з січня 2023 року, але їх відклали після того, як британське міністерство закордонних справ висловило стурбованість щодо наслідків такого рішення. Очікується, що цю тему знову порушать у МЗС 6 лютого.

21 січня Міністерство фінансів США оголосить ПВК "Вагнер" транснаціональною злочинною організацією і запровадять нові санкції проти цієї групи та її глобальних союзників.

"Ці дії визнають трансконтинентальну загрозу, яку становить "Вагнер", у тому числі завдяки її серйозній злочинній діяльності, що продовжується", — сказав координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому Джон Кірбі журналістам у Білому домі. 

Варто зауважити, що в листопаді 2022 року ФБР США оголосило у розшук засновника ПВК "Вагнер".

Британія готує рішення про визнання ПВК Вагнера терористичною організацією, - The Telegraph_1

У ФБР зазначають, що євген пригожин підозрюється у змові з метою перешкоджання та знищення законних функцій Федеральної виборчої комісії, Міністерства юстиції Сполучених Штатів Америки, а також Державного департаменту Штатів.

Також зазначається, що з 16 лютого 2018 року на євгенія  прігожина рішенням окружного суду округу Колумбія був виданий федеральний ордер на арешт. Це сталося після того, як його обґрунтовано звинуватили у змові з метою шахрайства проти США.

За даними британської розвідки, чисельність ПВК "Вагнера" на російсько-українському фронті сягає 50 тисяч осіб.

Читайте також:
Війна
Власник приватної військово-терористичної російської компанії "Вагнер" і путінський кухар знову "засвітився" у зоні бойових дій.
03 березня, 16:59
Війна
90% бійців групи "Вагнер", убиті в Україні від грудня, були завербованими в’язнями
18 лютого, 07:45
Світ
Нові санкції ЄС має намір ухвалити до роковин початку вторгнення рф в Україну
14 лютого, 13:23
Світ
мета Сербії - підготувати ситуацію для можливої анексії
12 лютого, 10:10
Війна
Відпрацьований матеріал, або пригожин вже не фаворит царя
09 лютого, 14:27
Війна
російська сторона перестала покладатися на атаки бойовиків "Вагнера" в стилі живої хвилі
03 лютого, 12:40