Плата за популізм

Опінії
15 травня, 17:45
Плата за популізм

Україні слід рухатися у напрямку ринку, але пам'ятаючи про найменш захищені верстви населення

Народний депутат Верховної Ради України

З 1 травня в Україні почали діяти нові правила призначення субсидій. За останній рік заборгованість українців за комуналку зросла ще більше: постачання і розподіл газу на 13%, за тепло і гарячу воду на 22%, центральне водопостачання і водовідведення на 25%.

Замість обіцянок знизити тарифи за допомогою чаклунства та замовлянь, держава має шукати реалістичні рішення, як зменшити суми в платіжках. Найочевидніший крок – енергоефективність. Цим шляхом йде Європа і весь західний світ

Я зустрічалася з представниками ОСББ в Рівному, в Одесі, в Києві, в інших містах України. Стверджую з усією відповідальністю, що навіть мінімальні, не найдорожчі заходи енергоефективності дають 20% економії, які окупляться за рік. Подекуди економія досягає 40%. Просто уявіть ці цифри.

Однак у бюджеті на 2021 рік на програми енергоефективності закладено нещасні 150 млн грн. Цієї суми вистачить на два місяці, тим часом борги українців за комунальні послуги ростуть.

Останні рішення уряду щодо способу призначення субсидій викликають ще більше подиву.

Доступ до субсидій для тих, хто їх дійсно потребує, не повинен залежати від спроможності вистояти кількагодинні черги. Громадяни повинні мати чіткий, зрозумілий механізм отримання допомоги. Україні слід рухатися у напрямку ринку, але пам'ятаючи про найменш захищені верстви населення.

Обіцянки "давайте ми всім знизимо тарифи" призвели до тієї катастрофи, яку ми зараз маємо – майже 90 млрд грн заборгованості за комуналку. Це плата за популізм.

Читайте також:
З бюджету міста виділять 35 мільйонів на добудову котельні "Полтаватеплоенерго".
01 листопада, 17:27
Комунальне підприємство ПОР "Полтававодоканал" збільшило вартість повірки приладів обліку
13 вересня, 17:25
В умовах поширення коронавірусу безпечніше передавати показники лічильників дистанційно.
03.11.2020, 16:30
Серед переваг використання чат-ботів – суттєве зниження ризику помилки працівника підприємства через людський фактор.
27.10.2020, 16:50
Для лубенських комунальних служб настала пора аварійних викликів, пов'язаних із поривами на центральному водогоні міста.
10.07.2020, 09:36
Мешканці багатоквартирних житлових будинків в центрі обласного центру б'ють на сполох.
18.03.2020, 16:30