Чому Кіровоград, а не Полтава стане столицею «королеви спорту» України?
Найближчим часом у Кіровограді завершиться реконструкція легкоатлетичного комплексу стадіону «Зірка» і місто має шанс перетворитися на справжню легкоатлетичну столицю нашої країни.
Після завершення усіх робіт стадіон «Зірка» отримає міжнародну сертифікацію, яка дозволятиме проводити на ньому змагання найвищого рівня, крім Олімпійських ігор і чемпіонатів світу серед дорослих спортсменів. Офіційне відкриття об’єкту відбудеться вже в липні 2014 року. Про це заявив президент футбольного клубу «Зірка» Максим Березкін, який взяв на себе всі фінансові витрати. Він запевнив президента Федерації легкої атлетики України та заступника міністра молоді та спорту України Ігоря Гоцула, який у черговий раз відвідав Кіровоград, що реконструкцію стадіону буде завершено вчасно.
Сам же Ігор Гоцул наголосив: «З часу мого останнього візиту мене вражає той величезний обсяг робіт, що був виконаний. Стадіон набирає обрисів фінальної реконструкції. А значить, зовсім скоро Кіровоградщина побачить легку атлетику в усій її красі. Без перебільшення, це наймасштабніший спортивний проект в Україні нинішнього, а можливо і найближчих років. Кіровоград тепер може стати справжньою легкоатлетичною столицею України». Також Ігор Гоцул передав президенту ФК «Зірка» Максиму Березкіну папку з документами на сучасне легкоатлетичне обладнання вартістю декілька сотень тисяч гривень, що привіз із собою. Воно відповідає всім стандартам Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій. За словами Гоцула, друга партія надійде найближчим часом: «Воно слугуватиме для проведення змагань різноманітного рівня і допомагатиме будувати спортивну кар’єру юним кіровоградським легкоатлетам і спортсменам із усієї України. Зводити такі об’єкти в Україні в такий час — спортивний і громадянський подвиг. Це приклад іншим областям».
Нинішнє покоління полтавських легкоатлетів просто заздрять своїм сусідам-кіровоградцям, що в їхньому місті з’явиться сучасний легкоатлетичний стадіон класу «люкс». А легкоатлети-ветерани Полтавщини пригадують, що тридцять років тому саме полтавський стадіон, який тоді мав назву «Колос», був однією із кращих легкоатлетичних споруд Радянського Союзу. В Полтаві відбувалися першості СРСР серед товариств «Спартак» і «Буревісник», чемпіонат СРСР серед профспілок, півфінальні турніри чемпіонату СРСР з легкоатлетичних багатоборств, міжнародні легкоатлетичні матчі, зокрема збірних команд Україна — Румунія, першості України. Тоді тисячі полтавців збиралися на стадіоні, щоб стати свідками змагань серед стрибунів із жердиною. Адже сам сектор для стрибків з жердиною розмішувався якраз перед центральною трибуною. У ті часи полтавці на власні очі бачили легендарних радянських атлетів, які успішно виступали на Олімпійських іграх. У минулому легкоатлетичний комплекс полтавського стадіону був сучасним (на той час) і унікальним. Навіть киянка Інеса Кравець, яка завоювала срібну медаль Олімпійських ігор 1992 року зі стрибків у довжину і золоту медаль Олімпійських ігор 1996 року з потрійного стрибка, готувалася тоді до Ігор у Барселоні та Атланті — не в Іспанії, Греції чи Португалії, а на... полтавському стадіоні «Колос».
Наразі ж легкоатлетичний комплекс стадіону, який уже має назву «Ворскла», практично не відповідає більшості стандартів для проведення навіть чемпіонату області серед чоловіків та жінок. Напевно, Кіровограду пощастило, що одним з ініціаторів реконструкції легкоатлетичного комплексу став президент... футбольного клубу. У Полтаві ж у недалекому минулому були такі випадки, що місцеві легкоатлети інколи вважалися не бажаними гостями на стадіоні. І вирішення цієї унікальної проблеми тоді виходило навіть на рівень кабінетів високих чиновників при владі. Ці парадокси були у минулому. А що буде у майбутньому? Принаймні такого суперсучасного легкоатлетичного стадіону, який зовсім скоро з’явиться у сусідньому Кіровограді, у Полтаві не буде ще дуже і дуже довго.
А міг же бути...
Ігор Черчатий,
спортивний журналіст