Почути голос мокшан: звернення до цивілізованого світу

ПОЛІТИКА
24.10.2022, 07:34
Почути голос мокшан: звернення до цивілізованого світу
Фото: Telegram

На електронну пошту "Останнього Бастіону" надійшов лист від Комітету представників народу Мокша (на еміграції) з проханням оприлюднити.

Як з'ясувалося, століттями пригноблений московитськими загарбниками корінний етнос Надволжжя має намір боротися за свою свободу і національний суверенітет, а тому документ потребує розголосу.

Нижче подаємо повноформатний українськомовний переклад листа, отриманого від мокшанської діаспори з прикріпленим посиланням на їхній маніфест:

«Доброго дня, шановні друзі!

У цей час лихоліття ми як ніколи повинні знову підставити плече один одному заради фізичного виживання. Внаслідок колоніального поневолення мовою влади виявилася домінація іншого етносу, перевага нашої мови зникла.

Цьому сприяли винищення нашої еліти й те, що як у шкільній освіті, телевізійних і радіопередачах, так і під час ведення діловодства з судочинством замість мокшанської стала застосовуватися виключно російська мова.

Наша мова відійшла на маргінес, зокрема і через окремих пристосуванців, які зрадили мокшанський народ, адже смерть наших мов є смертю наших народів.

Тому, щоби відродити нашу мову, нашу культуру, щоби зупинити загибель мокшан, а отже і наших сусідів ерзян, нам разом потрібно створювати свою незалежну республіку.

Сил і далі терпіти московське ярмо більше немає. Настав час об'єднуватися заради спільної справи та по-справжньому світлого майбутнього поза в'язницею народів.Будемо вдячні за будь-яку допомогу у здобутті довгоочікуваного суверенітету.

Сонце вільної Фіно-угрії сходить знову над Волгою. Не мусимо впустити цей, можливо, останній шанс долі, яка випала на наш вік.

Хай живе Мокшень Мастор!».

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Політика
У поневолених народів ресурсної федерації московії відкрилося останнє вікно можливостей для досягнення власної державної самостійності.
21.08.2023, 18:37
Мистецтво
У Кримському домі презентували документально-освітній проєкт «Мій Крим» про корінні народи України.
09.08.2023, 15:55
Світ
У Туреччині представники низки громадсько-політичних організацій черкеського народу провели першу міжнародну конференцію.
08.08.2023, 17:34
Світ
Вища Рада Ногайського Народу та Міжнародний рух за незалежність "Вільний Ногайстан" оголосили про створення свого війська.
27.05.2023, 21:13
Опінії
Фіно-угорська проблема – голка в яйці російського Кощія, який засів у кремлівському бункері. Здобувши її, імперія більше не відродиться!
11.05.2023, 21:17
Світ
Екологічні протести на теренах окупованої московитами Республіки Башкортостан дедалі більше переростають у всенародну непокору.
04.05.2023, 16:32