Подвійні стандарти російської політики

Опінії
01.02.2021, 09:01
Подвійні стандарти російської політики
Фото: Deutsche Welle

У протестах на Росії важко розгледіти боротьбу за свободу, гідність та ідентичність; східні сусіди знову обирають собі нового царя.

Український політтехнолог, фахівець із виборчих і політичних технологій

Ніяких ілюзій щодо Алєксєя Навального у мене немає. Він, як і інші російські політики, демонструє подвійні стандарти.

Навальний стверджує, що треба повернути народу багатства, вкрадені у росіян корупціонерами з путінського кооперативу "Озеро", що засіли у Кремлі, але Крим, вкрадений в українців, повернути законним власникам не можна. Не "бутерброд"!

Це майже так, як би він стверджував, що оскільки "палац Путіна" вже збудували, то його тепер по цеглині не розбереш, а берег поблизу Геленджика знову реліктовими деревами не засадиш. А згодом і сам Навальний оселився б у цьому палаці.

Але Україні перемога Навального вигідна! І не тільки з тих маркувань, що нації, для якої свобода є головною цінністю, природно підтримувати всіх, хто б'ється за свою свободу з авторитарним й антинародними режимами.

І не лише тому, що ворог нашого ворога може бути хоч на деякий час нашим другом. І не тільки тому, що краще мати кордон з державою сусідом більш цивілізованим і демократичним, ніж нинішній режим у РФ...

Але нам вигідно, щоби Навальний переміг Путіна ще й тому, що він може виконати для Російської Федерації ту роль, яку Горбачов виконав наприкінці 1990-х для СРСР.

Ніхто не має сумнівів, що Михайло Сергійович був і залишився правовірним комунякою. І зовсім не планував розвалити Союз.

Але його зусилля зробити у совку перебудову, започаткувати кооперативний рух, такий собі варіант капіталізму в середині соціалістичної економіки, проголосити гласність, почати "розрядку" – піти на примирення з Заходом, призвели до поразки Союзу у Холодній війні, послабленню диктатури КПРС, розвалу соціалістичного табору, падінню берлінської стіни й розвалу СРСР.

І це зробило можливим парад незалежностей радянських республік. І незалежність України теж.

Якщо уявити, що Навальний прийде до влади у Росії – це буде означати початок нових "розбірок" і боротьби у російських елітах, як кремлівських, так і по всій федерації. Це послабить моноліт кремлівської владної вертикалі.

Навальний буде змушений хоч на якийсь час згорнути тотальну путінську пропаганду, а значить зруйнується підтримувана завдяки цій пропаганді ідеологічна єдність і "скрепи" російського суспільства.

Навальний буде змушений послабити протистояння з Заходом; йому буде потрібне зняття санкцій. Він буде змушений зупинити підтримку всяких "ЛНРів" і "ДНРів", та інших Придністровій.

І це дасть можливість сусіднім державам, проти яких Путін розв’язував військові агресії, використати цю ситуацію для ліквідації баз колаборантів на окупованих територіях і сепаратистських осередків, аби здійснити повернення анексованих територій законним власникам. У нього смертельний конфлікт з Кадировим, а значить Чечня і Кавказ знову повстануть проти Кремля.

Все це може призвести до посилення національно-визвольної боротьби малих народів, поневолених Російською імперією, і розвалу РФ, і привести та до нового параду незалежностей тепер вже у самій Російській Федерації й тоді нам важливо мати при владі таку еліту, як ізраїльські генерали Моше Доян чи Аріель Шарон.

Політиків і військових, які не побояться використати цей момент задля повернення Криму і Донбасу!
Читайте також:
Опінії
Вплив ліваків на українців, як і взагалі всієї медійної мережі соросят, стрімко падає.
вчора, 12:19
Опінії
Не вистачає мізків і навичок.
вчора, 09:18
Опінії
У ширшому сенсі питання «ефективності мобілізації» — питання здатності держави. Якщо не хочемо зникнути з мапи світу, слід змінювати підхід.
17 січня, 20:36
Опінії
Найбільш цікаве питання зараз — це хто отримає імперію Коломойського?
17 січня, 16:42
Опінії
Один ниций ворог у шкурі українолюба почав відпрацьовувати свої 30 срібняків. Суспільству насаджують патріотичну подобу Люсі Арєстовіча.
17 січня, 13:43
Опінії
Україна і Велика Британія: нові горизонти партнерства чи декларація без реальних зобов'язань?
17 січня, 11:23