Поліція порадила полтавцям, як захиститися від «домушників»

ПОЛТАВА
30.07.2016, 10:17
Поліція порадила полтавцям, як захиститися від «домушників»


Полтавцям слід приділити більше уваги убезпеченню власного житла від квартирних злодіїв. Особливо гостро це питання стосується тих, хто від’їжджає далеко від дому під час відпустки. Про це зазначив заступник начальника ГУ Національної поліції у Полтавській області Руслан Бірюков на прес-конференції щодо роботи обласної поліції за перше півріччя. 

Поліція порадила полтавцям, як захиститися від «домушників»_1

– Даний вид злочину є сезонним. Захиститися себе від «домушників» повністю достатньо важко, але дотримуючись елементарних правил, можна убезпечите себе та своє майно, – Бірюков.


У ГУ Нацполіції Полтавської області навели практичні поради для захисту своєї оселі від крадіїв:

Не залишайте ключі від квартири, в т.ч. в «обумовленому місці» (під килимком, на коробці дверей тощо), та не передавайте їх стороннім особам.

У разі втрати хоча б одного з ключів, терміново міняйте замок або циліндровий механізм. 


Не зберігайте в квартирі в одному місці значні суми грошей, ювелірні вироби. Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються у вас. 


Пам’ятайте, що найчастіше злочинці перевіряють наявність грошей в шафах під постільною білизною, сервантах, книгах, одязі, вазах, в побутових приладах на кухні. 


Якщо ви самі вдома, не впускайте в квартиру незнайомих осіб, особливо в нічний час. Попередьте про це дітей. 


Виходячи з квартири, зачиняйте вхідні двері на всі замки, що є на дверях. 


При виборі дверей покладайтеся на їх товщину та вагу. Їх неодмінно має бути двоє, замки різних типів, а петлі повинні бути заховані всередину, щоб злодії не змогли підважити їх ломом. Якщо двері мають недостатню товщину листкового заліза, то навіть найбільш надійні замки можна вирізати, відкриваючи їх немов консервну бляшанку. 


Потоваришуйте з сусідами, особливо пенсіонерами, які, перебуваючи вдома, зможуть періодично наглядати за вашою оселею.
Щоб бути спокійними та не турбуватися про можливість проникнення до вашої квартири – зверніться до охоронних структур, з метою встановлення системи сигналізації. 


У разі, якщо Ви стали жертвою крадіжки, при виявленні перших ознак злочину (зламаний замок, двері, вікна тощо):
- не заходьте у помешкання;
- терміново викликайте поліцію, телефонуйте «102»;
- зверніться про допомогу до сусідів;
- наглядайте за домівкою до приїзду правоохоронців;
- якщо побачите злочинців, запам’ятайте їх прикмети і в що були одягнені, а також в разі наявності в них автомобіля - марку, колір та державний номерний знак. 


– Також нагадуємо, що власники помешкань можуть скористатися послугами спеціалізованих охоронних структур навіть на невеликий проміжок часу тиждень, місяць, тощо, – Бірюков.

Читайте також:
Полтава
Колишній районний центр Полтавщини разом із сусідніми страждає від демографічної кризи. Українців народжується менше, ніж помирає.
19:52
Полтава
На фасаді Ліцею імені Тараса Шевченка встановили пам'ятні дошки сімом воїнам. Усі вони свого часу були учнями й випускниками закладу.
11:45
Полтава
Небайдужі українці прагнуть не просто наблизити мир, а й усіляко звільнити наші землі від ворога. Тому передають на передову різну допомогу.
07:01
Полтава
Чергова громада Полтавського краю увічнила пам'ять своїх полеглих на передовій земляків. Козацький хрест нагадуватиме про їхній Чин.
13 грудня, 20:36
Полтава
Годі чекати, поки все налагодиться само собою. Запам'ятайте аксіому життя: до змін може привести лише Дія!
11 грудня, 20:32
Полтава
Банда українофобів на всіх щаблях влади захопила державний апарат України. Прифронтова Полтавщина також у лабетах корумпованих блазнів.
11 грудня, 19:23