Політв'язень Юлія Кузьменко у день Святого Валентина закликала підтримати несправедливо ув'язнених

ПОЛІТИКА
14 лютого, 11:36
Політв'язень Юлія Кузьменко у день Святого Валентина закликала підтримати несправедливо ув'язнених
Фото: Слово і діло

"Для їх половинок день закоханих – це звичайний черговий день боротьби за любов, родину, можливість бути поряд з коханою людиною".

Юлія Кузьменко – лікар і волонтер, яка безпідставно звинувачена у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета нині знаходиться під домашнім арештом. Вона, в день Святого Валентина закликала українців звернути увагу на політичних в'язнів, тих, хто нині знаходиться за ґратами: День святого Валентина. Хтось відмічає, хтось – ні, але серед нас є ті, в кого немає такого вибору. Політв‘язні. Військовополонені. Їх родини.

"Для їх половинок день закоханих – це звичайний черговий день боротьби за любов, родину, можливість бути поряд з коханою людиною. А свято Валентина для них настане не 14 лютого, а тоді, коли в рідній домівці обійматимуться з довгоочікуваними коханими", – написала Кузьменко.

Юлія проілюструвала свій допис фотографією музиканта і військового Андрія Антоненка з його дружиною.

Політв'язень Юлія Кузьменко у день Святого Валентина закликала підтримати несправедливо ув'язнених_1

Нагадаємо, Антоненко – автора неформального гімну Сил спеціальних операцій, який понад рік знаходиться за ґратами теж як підозрюваний у справі про вбивство Шеремета.

Наразі відомство Авакова не надало будь-яких доказів причетності Антоненка до цієї резонансної справи.

Зазначимо, що пісні Антоненка (Riffmaster) давно стали хітами серед військових, волонтерів та просто небайдужих українців.

 День Святого Валентина (Валентинів день, День закоханих) — щорічне свято, яке припадає на 14 лютого. Назва походить від святого Валентина, якого згадує цього дня під час літургії Католицька Церква. 

Історики стверджують, що імператор Клавдій нібито вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, прийма́чка якого була сліпою.

Переповідають, що священник оздоровив її, а опісля навернув у християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.

Читайте також:
Соратник Януковича сьогодні керує судовою системою в Україні.
21 березня, 15:21
Зокрема, у Великій Британії почали медичне дослідження, в рамках якого добровольців цілеспрямовано заражають коронавірусом.
09 березня, 16:33
На суддю чиниться шалений тиск з боку Офісу Президента та Офісу генерального прокурора.
22 лютого, 18:11