Польща активно запасається «Байрактарами»

СВІТ
16.08.2023, 11:45
Польща активно запасається «Байрактарами»

Польща купує безпілотники Bayraktar TB2 та літаки далекого радіолокаційного виявлення

Польська влада розповіла про придбання нової військової техніки, яка допоможе зміцнити як національні кордони, так і східний фланг НАТО.

У нове постачання увійшли літаки далекого радіолокаційного виявлення та безпілотники Bayraktar, наводить польське видання PAP слова прессекретаря польського Агентства озброєнь Гжегожа Поляка.

Літаки далекого радіолокаційного виявлення Saab 340 AEW, які придбала Польща у Швеції, будуть використовуватися для радіоелектронної розвідки нижніх шарів атмосфери.

«Додатково придбані дрони Bayraktar TB2, також планується найближчим часом підписання контракту на постачання аеростатів, які значно збільшать можливості Збройних сил та розширять зону радіолокаційної розвідки», – додав Поляк.

Важливим кроком у вдосконаленні військової інфраструктури Польщі стане будівництво корабля радіоелектронної розвідки Delfin, який, згідно з заявами Поляка, планується спустити на воду 2027 року.

«Це ще один корабель, який зможе вести радіолокаційну розвідку у морських водах. Це найсучасніше рішення такого типу, яке дозволить закрити морський кордон», – наголосив Поляк.

Про підписання контракту на закупівлю нової техніки у липні розповідав міністр оборони країни Маріуш Блащак. 

«Завдяки цьому східний фланг НАТО буде зміцнений, а повітряний простір Польщі стане безпечнішим», – пояснив Блащак у твіттері.

Польща має намір виділити близько 4% ВВП на оборону у 2023 році. Сума контракту на закупівлю шведських літаків склала близько 600 млн шведських крон (понад $55 млн), контракт розрахований на 2023-2025 роки.

Читайте також:
Позиція
Технологічна аварія з пожежею сталася на межі балансової приналежності газопроводу Укргазвидобування та Оператора ГТС України
19 квітня, 16:35
Політика
В СБУ заявили, що деякі працівники «поліції ДНР» не колаборанти
19 квітня, 09:13
Політика
Ольгу Кравченко призначили директором юридичного департаменту Державної митної служби
18 квітня, 11:02
Війна
Найєм і Кудрицький віддали мільярдні підряди «на захист енергооб'єктів» росіянам
17 квітня, 09:03
Війна
На фініші ми отримали закон, який жодним чином не вирішує жодної проблеми мобілізаційного процесу, але додає нам додаткових проблем.
16 квітня, 18:00
Війна
Хто керував надзвичайниками Полтавщини останні 6 місяців?
15 квітня, 18:40