Польські перевізники мають намір перекрити кордон з Україною

СВІТ
29.10.2023, 22:01
Польські перевізники мають намір перекрити кордон з Україною
Фото: Google

Вже 3 листопада відбудеться перша акція протесту поблизу пункту пропуску Корчова. Організатори хочуть блокувати кордон два місяці.

Про це повідомили у виданні «УкрАвтоПром» із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України.

Декларована причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами Європейського Союзу.

Головні вимоги польських перевізників наступні:

  • повернути українським перевізникам режим дозволів (що суперечить нормам угоди про Асоціацію з ЄС);
  • посилити для іноземних перевізників правила перевезень за ЄКМТ;
  • заборонити реєструвати компанії в Польщі, якщо фінанси компанії знаходяться не на території ЄС;
  • встановити окрему чергу в Е-черзі для авто на номерах ЄС і окрему чергу на всіх кордонах для порожніх фур;
  • отримати доступ до системи «Шлях».

Доволі прикметно, що подібний протест пихаті польські перевізники вчинили у 2003-2005 роках під час вступу своєї країни до ЄС. Але тоді їхньою жертвою стали... німецькі перевізники, які, як і українські, більш конкурентоспроможні.

Якщо польські перевізники хочуть, щоб у них була така собі колективна монополія при максимальних європейських дотаціях, то маємо їх розчарувати. Ці ігри не проходять безслідно, зважаючи на поточну ситуацію у Польщі, а також сусідніх Угорщині та Словаччині, які живучі на дотації з Брюсселя, ставлять вимоги Україні.

Читайте також:
Політика
У Нью-Йорку, Бостоні, Чикаго, Вашингтоні та Лос-Анджелесі відбулися протести проти Трампа у зв’язку з ударами по Ірану.
23 червня, 11:22
Політика
Конфлікт навколо пляжу «Гаваї»: протестувальники загрожують безпеці Полтави.
16 червня, 12:10
Політика
Сьогодні в США, а також у Європі відбуваються акції протесту проти Дональда Трампа під гаслом «No Kings: Nationwide Day of Defiance».
14 червня, 20:36
Світ
У суботу в США заплановані масштабні акції протесту проти Дональда Трампа. Організатори очікують участі мільйонів людей.
11 червня, 11:24
Опінії
Найбільше місто західного узбережжя США охоплене вогнем. Вуличні протести федеральний уряд намагається придушити силою, влада штату бездіє.
11 червня, 08:32
Світ
Він може тривати 4 місяці — ДПСУ
05 травня, 15:23