Польські військові заявили, що вночі до країни залітали повітряні кулі з Білорусі

ВІЙНА
01 лютого, 11:32
Польські військові заявили, що вночі до країни залітали повітряні кулі з Білорусі

Польські військові повідомили про вторгнення на територію країни повітряних куль з повітряного простору з Білорусі.

Про це повідомило Оперативне командування Збройних сил Польщі.

У повідомленні йдеться, що у ніч проти 1 лютого білоруська сторона знову спробувала провести розвідку та перевірити реакцію польських систем ППО. Повітряні сили Польщі виявили об'єкти, схожі на повітряні кулі, що вторглися в польський повітряний простір.

Військові запевняють, що польоти об'єктів контролювали військовими радіолокаційними системами та вони не становили загрози безпеці польського повітряного простору.

«Оперативне командування Збройних сил Польщі підтримує постійний контакт з відповідними службами та установами та постійно обмінюється зібраними даними про об'єкти», — повідомило Оперативне командування.

28 та 31 січня у Польщі повідомляли про повітряні кулі, які наближалися до її повітряного простору з Білорусі.

25 грудня 2025 року в повітряний простір Польщі уже залітали повітряні кулі з Білорусі. Польські правоохоронці вважають це провокацією під прикриттям контрабандної діяльності.

Зазначимо, що раніше повітряні кулі з Білорусі неодноразово порушували повітряний простір Литви. У зв’язку із цим уряд країни оголошував надзвичайний стан у всій країні, заявивши, що ці аеростати з Білорусі становлять загрозу для литовської цивільної авіації та порушують роботу аеропортів.

На деякий час Литва закривала кордон із Білоруссю, а президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн попереджала, що ЄС може запровадити нові санкції проти Білорусі через порушення повітряного простору Литви.

Водночас самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що кулі з території Білорусі нібито запускали самі литовці.

Читайте також:
Світ
МЗС Естонії закликали посилити санкції проти росії, бо путін «вичерпує свої можливості».
вчора, 17:57
Війна
Там будуть стежити за активністю росії та Китаю — BBC.
12 травня, 16:04
Війна
«Урса Майор» затонув 23 грудня 2024 року внаслідок серії вибухів.
12 травня, 11:19
Війна
З 2024 року росія дедалі частіше використовує так званих одноразових агентів.
11 травня, 15:04
Війна
Польська контррозвідка зафіксувала перехід від хаотичних одноразових вербувань до побудови складних мережевих осередків.
09 травня, 12:33
Війна
Кілька безпілотників порушили повітряний простір Латвії. Два дрони впали на території країни, один з них — біля нафтосховища.
07 травня, 08:25