«Полтававодоканал» жирує під час війни

ПОЛТАВА
07.03.2023, 20:55
«Полтававодоканал» жирує під час війни
Фото: Останній Бастіон

Мільйони гривень платників податків витрачаються на... талони на пальне, причому з переплатою, яка легко вираховується калькулятором.

Комунальне підприємство Полтавської обласної ради "Полтававодоканал" оголосило 2 тендери на придбання 28000 літрів дизелю та 14000 літрів бензину А-95, обидва – стандарту Євро 5.

Про це свідчать відкриті відомості, викладені на офіційній державній електронній системі публічних закупівель "Prozorro", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Учергове з'ясувалося, що керівництво "Полтававодоканалу" відмінно вміє обраховувати споживачів, купуючи втридорога паливно-мастильні матеріали "підгодованого" постачальника.

«Полтававодоканал» жирує під час війни_1

Так от, за 28 тисяч літрів дизелю, що за середніми гуртовими цінами по України вартує 40 грн/л, полтавські комунальники готові розплатитися 1 млн 427 тис. 440 грн; тобто, переплата сягає 307 тис. грн.

Куди та на які потреби ось саме цю суму коштів платників податків спрямують генеральний директор Василь Воротинцев спільно зі своїми підлеглими наразі лишається загадкою, бо їх, очевидно, не хвилює факт придбання пального вартістю вище за реальну ринкову.

Хоча можливо єдиний учасник, а відтак і переможець, тендеру – Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОРГОВИЙ ДІМ АВТОТРАНС-ОЙЛ" – допоможе приховати у кишенях різницю на понад 300 тисяч гривень, які неодмінно спишуть на "форс-мажорні витрати, викликані війною".

До слова, КП "Полтававодоканал" уже уклало договір на постачання дизелю з вказаною приватною бізнес-структурою ще 28 лютого, тому ремонтні бригади, вдосталь забезпечені пальним, мають оперативно прибувати на місця аварій, а не чекати, поки рак на горі свисне.

Аналогічна ситуація і з придбанням комунальниками 14000 літрів бензину А-95, середня гуртова ціна якого на вітчизняному ринку становить 47 грн/л; тобто, переплата у 13 тис. 720 грн, що компанія на чолі з Воротинцевим просто спише як "необхідний і врахований бухгалтерами відсотковий надлишок".

Однак наразі у тендері на постачання бензину для потреб "Полтававодоканалу", оголошеного минулої п'ятниці, 3 березня, досі немає ще жодного учасника, який міг би задовольнити таку пропозицію попитом.

«Полтававодоканал» жирує під час війни_3

Неодмінно слід згадати за нещодавні оборудки пана Воротинцева пов'язані з придбанням генераторів удвічі дорожче від ринкової вартості, про що повідомляли наші колеги з проєкту журналістських розслідувань "Наші Гроші".

Торік у грудні КП "Полтававодоканал" без будь-яких торгів замовило у фірми "Будгазконсалтинг Лтд" генераторів типу "SDMO J66 IV" на 30 млн грн, кожен із яких нібито коштує 1,87 млн грн, хоча укладений договір не оприлюднено.

Але з'ясувалося, що підприємливі ділки з комунальниками надурили полтавців, бо вказаний дизельний генератор французького виробництва можна знайти у продажу за ціною від 580 ти. до 688 тис. грн, що у середньому як мінімум удвічі дешевше від названої ціни.

Втім, "Останній Бастіон" закликає своїх читачів не забувати про те, що на тижні Кабінет міністрів дозволив не тендеритись найбагатшим замовникам України.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
За часів керівництва "Ощадбанком" Сергієм Наумовим банк уклав угоди з "ВіДі юнікомерс" на придбання броньовиків на загальну суму 796 млн грн
12.01.2023, 12:35
Полтава
Сміттєвози та асенізаційні машини будуть розподілені між різними населеними пунктами Полтавщини.
28.10.2020, 17:00
Економіка
Агенти Державного бюро розслідувань планують шукати правопорушників через недешевий дзеркальний телескоп.
28.10.2020, 10:33
Полтава
1 квітня управління ЖКГ Полтави оголосило тендер на 279 мільйонів. Їх використають на ремонт доріг та тротуарів вулиць міста.
02.04.2020, 12:35
Виміри
Аби привертати менше уваги тендер розбили на десять частин.
30.01.2020, 11:45
Економіка
Ще влітку проти компанії було відкрите кримінальне провадження.
02.01.2020, 15:42