Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка

ПОЛТАВА
05 липня, 20:45
Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка
Фото: Останній Бастіон

Культурно-просвітницький і пам'ятний захід у Бібліотеці-філії №4 відвідав власний кореспондент інформаційної агенції "Останній Бастіон".

Непересічна для нашого міста подія – презентація поетичної збірки полеглого ще у 2014 році смертю хоробрих Народного Героя України, уродженця Донеччини Степана Чубенка.

Доволі знаково, що невеличку за обсягом, але щемливу за змістом книжечку видано друкарнею "Дивосвіт" до 9-річчя звільнення рідного йому Краматорська від російських окупантів.

Тоді хоробрий і мужній юнак, розуміючи, що ризикує своїм життям, зняв на площі рідного міста, загарбаного чужинцями з РФ під виглядом "ополченців Донбасу", прапор терористичного угруповання "ДНР".

Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка_1
Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка_3
Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка_5
Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка_7
Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка_9

Ось, як прокоментувала подію мати Степана – пані Сталіна Чубенко, – котра і презентувала жителям Полтавської громади доробок сина, закатованого бойовиками Ігоря Стрєлкова-Гіркіна:

«Сьогодні, 5 липня, і це пам'ятний для нас день. Це – дата визволення нашого Краматорська від окупантів у 2014 році. Власне, крім основного заходу – презентації Степанової збірки, у нас ще дві. важливі події загальноукраїнського масштабу.

Згадуючи Степана, ми також назавжди прощаємося з письменницею Вікторією Амеліною, яку ховають у Львові. Водночас у Дніпрі відбувається літературний вечір пам'яті дитячого письменника Володимира Вакуленка, закатованого і розстріляного росіянами у 2022 році в Ізюмі. Те, що у Полтаві презентують Степанову збірку "Я зрозумів сенс життя".

Сьогодні ми перегортатимемо сторінки книжки, зачитуватимемо уривки поезій, згадуючи та закарбовуючи у пам'яті постать Степана, яким він лишився для всіх нас. Велика подяка нашим хлопцям із "Правого сектору", які допомогли з'явитися цій оновленій версії збірки у світ. Гадаю, Степан теж щиро дякує, спостерігаючи за нами з Небес».

Доповнена нещодавно віднайденими у сімейному архіві віршами книжечка Степана Чубенка демонструє, якою непересічною особистістю був цей незламний парубок-патріот із Краматорська.

«Його знайомі-однодумці з Києва і Львова в одній із бесід з нами прямо сказали, що попри коротке, але доволі насичене життя Степан – гідний син української землі. Такі як він, а отже, найкращі сини Батьківщини, завжди йдуть на вівтар свободи нації першими. Аналогічно тепло відгукувався про Степана і Василь Шкляр, який, на жаль, познайомився з творчістю тільки після загибелі.

Одного разу, своїм друзям по команді Степан якось сказав: "Запам'ятайте, є три святині: Батьківщина, батьки та Бог". І коли настав небезпечний для України час, він довів свої слова справами, без жодних застережень і вагань. Нам його не вистачає, але ми знаємо, що його душа, він сам завжди тут, поруч із нами», – додала Сталіна Чубенко.

Тривалий час ніхто не міг оцінити мужній вчинок і творчий доробок Степана Чубенка, але зараз ситуація змінюється на краще, родину розстріляного юнака підтримує "Правий сектор", а також громадська організація "Батальйон небайдужих" і воїни фронтового батальйону "Сармат".

Натомість "Останній Бастіон" радить своїм читачам пам'ятати про те, що наша медіаагенція не припиняє робити добрі справи у сфері просвітництва на теренах Полтавщини.

Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка_11
Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка_13
Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка_15
Автор : Данило Катраник
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Поки діди та батьки захищають Неньку від російської навали нелюдів, сини з доньками борються проти насадження владою содомії.
02 вересня, 21:31
Світ
Звуки вибухів можна було почути в районі сирійської столиці перед світанком у неділю, повідомляють державні ЗМІ та жителі Дамаска.
13 серпня, 11:30
Світ
Twitter змінив свій офіційний дескриптор у рамках поточного ребрендингу. Як наслідок, оригінальний дескриптор @Twitter тепер неактивний.
26 липня, 10:30
Кримінал
Затримано 26-річного чоловіка з Небраски, який видавав себе за 17-річного і відвідував середню школу понад 50 днів.
22 липня, 06:53
Світ
Серія вибухів прогриміла на російському сховищі боєприпасів в окупованому Криму, змусивши тисячі жителів прилеглих районів тікати.
19 липня, 21:39
Світ
Командування ООН вважає, що особа перебуває під вартою після того, як перетнула територію Північної Кореї без дозволу.
18 липня, 22:32