Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка

ПОЛТАВА
05.07.2023, 20:45
Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка
Фото: Останній Бастіон

Культурно-просвітницький і пам'ятний захід у Бібліотеці-філії №4 відвідав власний кореспондент інформаційної агенції "Останній Бастіон".

Непересічна для нашого міста подія – презентація поетичної збірки полеглого ще у 2014 році смертю хоробрих Народного Героя України, уродженця Донеччини Степана Чубенка.

Доволі знаково, що невеличку за обсягом, але щемливу за змістом книжечку видано друкарнею "Дивосвіт" до 9-річчя звільнення рідного йому Краматорська від російських окупантів.

Тоді хоробрий і мужній юнак, розуміючи, що ризикує своїм життям, зняв на площі рідного міста, загарбаного чужинцями з РФ під виглядом "ополченців Донбасу", прапор терористичного угруповання "ДНР".

Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка_1
Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка_3
Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка_5
Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка_7
Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка_9

Ось, як прокоментувала подію мати Степана – пані Сталіна Чубенко, – котра і презентувала жителям Полтавської громади доробок сина, закатованого бойовиками Ігоря Стрєлкова-Гіркіна:

«Сьогодні, 5 липня, і це пам'ятний для нас день. Це – дата визволення нашого Краматорська від окупантів у 2014 році. Власне, крім основного заходу – презентації Степанової збірки, у нас ще дві. важливі події загальноукраїнського масштабу.

Згадуючи Степана, ми також назавжди прощаємося з письменницею Вікторією Амеліною, яку ховають у Львові. Водночас у Дніпрі відбувається літературний вечір пам'яті дитячого письменника Володимира Вакуленка, закатованого і розстріляного росіянами у 2022 році в Ізюмі. Те, що у Полтаві презентують Степанову збірку "Я зрозумів сенс життя".

Сьогодні ми перегортатимемо сторінки книжки, зачитуватимемо уривки поезій, згадуючи та закарбовуючи у пам'яті постать Степана, яким він лишився для всіх нас. Велика подяка нашим хлопцям із "Правого сектору", які допомогли з'явитися цій оновленій версії збірки у світ. Гадаю, Степан теж щиро дякує, спостерігаючи за нами з Небес».

Доповнена нещодавно віднайденими у сімейному архіві віршами книжечка Степана Чубенка демонструє, якою непересічною особистістю був цей незламний парубок-патріот із Краматорська.

«Його знайомі-однодумці з Києва і Львова в одній із бесід з нами прямо сказали, що попри коротке, але доволі насичене життя Степан – гідний син української землі. Такі як він, а отже, найкращі сини Батьківщини, завжди йдуть на вівтар свободи нації першими. Аналогічно тепло відгукувався про Степана і Василь Шкляр, який, на жаль, познайомився з творчістю тільки після загибелі.

Одного разу, своїм друзям по команді Степан якось сказав: "Запам'ятайте, є три святині: Батьківщина, батьки та Бог". І коли настав небезпечний для України час, він довів свої слова справами, без жодних застережень і вагань. Нам його не вистачає, але ми знаємо, що його душа, він сам завжди тут, поруч із нами», – додала Сталіна Чубенко.

Тривалий час ніхто не міг оцінити мужній вчинок і творчий доробок Степана Чубенка, але зараз ситуація змінюється на краще, родину розстріляного юнака підтримує "Правий сектор", а також громадська організація "Батальйон небайдужих" і воїни фронтового батальйону "Сармат".

Натомість "Останній Бастіон" радить своїм читачам пам'ятати про те, що наша медіаагенція не припиняє робити добрі справи у сфері просвітництва на теренах Полтавщини.

Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка_11
Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка_13
Полтавців познайомили із творчістю Степана Чубенка_15
Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Політика
Держаний університет імені Миколи Гоголя став справжнім осердям фіно-угорського руху. Тут відчувається нагальна потреба дезінтеграції РФ.
02 червня, 14:57
Історія
Нащадки борців за волю України часів Другої світової війни пам'ятають, яка ціна заплачена за наше життя. Патріотизм виховується змалечку.
02 червня, 10:24
Спорт
Спортивна подія відбулася 16-17 лютого. Участь у змаганні взяли представники 19 команд у віці 14-15 років із чотирьох областей.
22 лютого, 06:09
Полтава
Полтавщина — самобутній край, де крім літературної спадщини Івана Котляревського і галушок є маловідомі широкому загалові народні традиції.
16 січня, 21:37
Полтава
Займання сталося у ніч проти 14 січня у будівлі на вулиці Липневій поруч із Гожулами. Причини пожежі станом на цю мить поки невідомі.
14 січня, 19:57
Життя
Цвинтарі у містах північних і центральних федеральних земель Німеччини припинили ховати небіжчиків. Усе через аномальну повінь.
07 січня, 13:57