Наш земляк був багатогранною особистістю з великими перспективами. Він помер у шпиталі нідерландського міста Горінхем 11 березня 2024 року.
У пам'ять про плідну наукову роботу та звитяжний бойовий Чин у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрилася виставка «Олексій Крютченко. Остання експедиція». Відповідний фотозвіт виклала пресслужба Історико-культурного заповідника «Більськ».
Зазначається, що у доробку дослідника-археолога понад півсотні наукових праць, написаних одноосібно та у співпраці з колегами. Олексій Крютченко брав активну участь у дослідженні Більського городища, яке займало особливе місце в його житті.
«Саме на землі стародавнього Гелону відбувалося становлення Олексія як археолога. І саме тут як заступник керівника Більської експедиції Інституту археології НАН України провів свій останній польовий сезон 2021 року. Він брав активну участь у культурно-просвітницьких заходах Історико-культурного заповідника «Більськ». 14 червня Олексій міг зустріти своє 37-річчя, але не судилося... Страшне онкозахворювання, з яким він мужньо боровся, перемогло.
Тож наша мета — розповісти полтавцям про доробок невтомного археолога, кандидата історичних наук, дослідника Більського городища і Захисника України (2014-2015, 2022). На виставці представлені артефакти, що походять із досліджень Більської археологічної експедиції на поселенні та курганному могильнику Барвінкова гора, в урочищі Царина Могила. В експозиції презентовано особисті речі, документи, польове приладдя, яким Олексій послуговувався», — прокоментували захід колеги.
А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що у піщаних дюнах між Новими Санжарами та Кустоловим спочиває батько-засновник болгарської державності. Його могилу цілком випадково віднайшли українські археологи на початку XX сторіччя.