Полтавська «ширка» по-собачому краде в тварин

ПОЛТАВА
30.11.2016, 17:02
Полтавська «ширка» по-собачому краде в тварин

На сесії Полтавської міськради, вчора, депутати одностайно проголосували за питання № 33 «Про затвердження Програми поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Полтава на 2017-2021 роки».

Усього на виконання Програми заплановано витратити 16 млн 767,4 тис грн.

Із них:

— Виконання проектно-кошторисних робіт та будівництво притулку для безпритульних тварин на 250 місць. Перша черга — (150 вольєрів, огорожу, кухня і підсобні приміщення, освітлення та водопостачання). Друга черга — (Стерилізаційний центр, додатково 100 вольєрів та огорожу майданчика для вигулу). Всього — 10 млн 50 тис грн.

— Витрати на стерилізацію та вакцинацію. Забезпечення утримання та лікування безпритульних тварин, що знаходяться у комунальних притулках, центрах захисту тварин, їх тимчасової перетримки, закладах ветеринарної медицини, не пов’язаних з їх стерилізацією. Всього — 1 млн 300 тис грн.

— Відкриття інформаційного сайту та розміщення довідкових матеріалів щодо утримання виловлених підприємством у місті безпритульних тварин. Всього — 14 тис грн.

— Створення єдиного міського реєстру домашніх тварин. Всього — 5 тис грн.

— Придбання засобів для лову та транспортування безпритульних тварин — 100,3 тис грн.

— Ремонт 2-х існуючих спецавтомобілів Газель 3302 — 200 тис грн.

— Придбання автомобіля автомобілів ГАЗ-33023 «Бізнес борт» для транспортування відловлених тварин — 417,7 тис грн.

— Відлов та транспортування безпритульних тварин. Всього — 2 млн 306 тис грн.

— Оплата праці 2-х ветеринарів. Всього — 464 тис грн.

— Зарплата 4-х робітників по утриманню притулку для безпритульних тварин. Всього — 614,4 тис грн.

— Витрати на харчування тварин та приготування їжі (продукти, газ та транспортування, тощо). Всього — 936 тис грн.

— Комунальні витрати (світло, вода, опалення, газ, вивіз сміття). Всього — 360 тис грн.

Розгляньмо детально ці пункти з огляду на те, як виконувалася (точніше, не виконувалася – ред.) відповідна Програма у 2012-16 роках. До слова, на реалізацію попередньої Програми було виділено 5 млн 51,5 тис. грн.

Так, у 2012 році міська влада вже обіцяла побудувати сучасний притулок для тварин. Проект і саме будівництво притулку мало обійтися загалом у 390 тис. грн. Споруду не побудували, а в новій Програмі на нього знову закладені в розмірі 10, млн. 50 тис. грн. Питання – куди поділися кошти за незбудований притулок із попередньої Програми?

Також у 2012 році було заплановано відкрити інформаційний сайт та розміщення на ньому довідкових матеріалів щодо утримання виловлених безпритульних тварин (2,3 тис. грн), а також створення єдиного міського реєстру домашніх тварин (5 тис. грн).

Цей пункт попередньої Програми упродовж 4 років також не виконано. А в Програмі 2017-2021 на такі ж самі зобов’язання міська влада виділила 14 тис. грн. Куди пішли кошти в сумі 7,3 тис. грн з Програми 2012-2016 років? І не менш доцільне питання, в чию кишеню пішли? Про це згодом.

Ще один цікавий пункт Програми – харчування тварин. Наступні 4 роки тварин годуватимуть на 936 тис. грн. Попередню чотирирічку на цю потребу міська влада виділяла 655 тис. грн. Скільки з цієї суми пішло за призначенням, встановити достеменно не видається можливим. Під час проведення власного журналістського розслідування тогоріч, журналісти «Останнього Бастоіну» відзняли раціон тварин – дерть, макаронні вироби, сухарі. Смалець, кістки, рештки з м’яса докупали волонтери власним коштом. Це дає підстави говорити, що половина, якщо не більша частина суми з 655 тис грн., пішла знову ж таки повз тварин.

Полтавська «ширка» по-собачому краде в тварин _1

Полтавська «ширка» по-собачому краде в тварин _3

Полтавська «ширка» по-собачому краде в тварин _5

ДЕТАЛЬНІШЕ: Цукор на вбивстві. Міська влада знищує тварин

Ми проаналізували лише окремі пункти Програми, інші – як-то раціональність витрат на відлов, транспортування і стерилізацію тварин, комунальні витрати, ремонтні роботи, заробітні плати та закупівлю автівок й обладнання, скоріш за все, приносять не менші дивіденди в «общяк».

Таке припущення легко обґрунтовується, якщо взяти до уваги кількість безпритульних собак на вулицях міста. Звісно, не відловлених, не стерилізованих, не прищеплених. Статистика за 2009-11 роки з 665 потерпілими внаслідок укусів тварин тільки підтверджує вже викладене.

Власне щодо «общяка» й тих, хто наживається на звірях. Міська влада під головуванням Олександра Мамая вже 6 років обіцяє збудувати притулок, але все ніяк не збудує. Чому? Бо немає потреби вирішувати проблему, на якій щочотири роки можна відмивати чималу суму грошей із бюджету. Виділені під потребу будівництва притулку 390 тис грн. у 2012 році – це 45,8 тис. $ за тодішнім курсом. Звіту за використання цієї суми, нагадаємо, ми не отримали. Як і самого притулку.

Та навіть ця сума здається просто смішною в порівнянні з 391,3 тис. $.(10 млн 50 тис. грн.), виділених на будівництво притулку за Програмою 2017-2021. «Господарники» мають унікальну можливість списати кількасот тисяч вічнозелених за цієї каденції.

Звісно, що такий великий куш Мамаю вхопити повністю не дадуть друзі з «ширки». Тут варто згадати й наближеність начальника КАТП-1628 Тараса Бойка до «Рідного міста». По-перше, член екс-регіоналів і за сумісництвом заступник міського очільника Олексій Чепурко має прямий вплив на Бойка, оскільки відповідає за діяльність та координує роботу всього комплексу ЖКГ. А по-друге, керівник апарату партії Едуард Волков як юрист недавно відстоював роботу Макухівського звалища за позовом саме КАТП-1628.

Полтавська «ширка» по-собачому краде в тварин _7

Едуард Волков ліворуч й Олексій Чепурко праворуч

БІЛЬШЕ ПРО ЦЕ ЧИТАЙТЕ: Екс-регіонали «Рідного міста» заважають Держекоінспекції вирішувати проблему Макухівського звалища

З іншого боку (з іншої половинки – ред.) до грошей має стосунок і лідер фракції «БПП» у Полтавській міськраді Андрій Матковський.

Полтавська «ширка» по-собачому краде в тварин _9

Андрій Матковський та Майя Матвеєва

Як було згадано, у 2012 році Мінприроди чекало від влади Полтави пропозицію щодо будівництва нового притулку для собак. Центр захисту живої природи «Юний європеєць» накидав смету, в якій оцінив спорудження й утримання притулку протягом 5 років у 7 млн грн. Варто додати, що натоді курс долара до гривні становив 1:8.

«Тоді ж ухвалили рішення винести притулок за межі міста у Полтавський район. За ініціативи благодійної організації «Юний європеєць», яка вже близько року активно співпрацює з КАТП-1628, підшукали ділянку. За умови початку фінансування у 2013 році розпочнеться підготовка проектної документації на будівництво», писали журналісти «Кола» три роки тому.

– Ще у березні минулого року (у березні 2012 – ред.) ми підшукали ділянку за межами міста, але через те, що районна влада не дала згоди на її виділення. Зараз ми за підтримки міської та обласної влади отримали ділянку неподалік Копилів у районі звалища. Проте нам дали ще трохи часу, щоб знайти місце для притулку в межах Полтави. І ми звернули увагу на Гожули, – пояснила Майя Матвеєва, голова наглядової ради ПОБО ЦЗЖП «Юний Європеєць». – Отже, притулок у будь-якому випадку будуватимуть, а у кращому – він буде знаходитися у межах Полтави.

Майя Матвеєва – депутатка Полтавської міськради від «БПП», яка на шпальтах агітаційної газети Матковського на цілий розворот дала статтю про те, як її партійний бос сприяє допомозі тваринам.

Заслуговує на увагу й твердження журналістки «Кола» про активну співпрацю КАТП і «Юного європейця». Та це тема окремої статті.

Насамкінець додамо, що підло обкрадати громадян, віддавати «своїм» тисячі квадратів з комунальної власності, руйнувати архітектурні пам’ятки, але ще підліше забирати останнє в тих, хто не може за себе постояти – у тварин.

Тоді постає логічне питання, хто більше звір – собака чи ненажерливі посадовці? 


Читайте також:
Полтава
Неповнолітній житель Лубенського району зник безвісти ще 14 квітня. Парубок рибалив на березі річки Сула неподалік села Мусіївка.
21:49
Полтава
У березні 2023 року він оформив собі службове відрядження до Республіки Польща та під виглядом робочої поїздки виїхав за межі України.
15:45
Полтава
Фахівці обстежили ділянку проєктування поблизу бази відпочинку «Зóрі». Об'єкт розташований в Омельницькій громаді Кременчуцького району.
14:45
Полтава
Підрозділи фронтовиків щотижня отримують від тиловиків як слова вдячності, так і надійну підтримку. Разом — до спільної перемоги!
08:12
Полтава
Вшанування пам'яті захисників важливе для плекання патріотизму у прийдешніх поколінь. Люди мають знати імена тих, хто поліг за нашу свободу.
вчора, 19:17
Полтава
Наш земляк поліг смертю хоробрих під час виконання бойового завдання у селі Урожайне на Донеччині. Незламному героєві було 44 роки.
вчора, 14:56