Поляк Томаш Валєнтек - загинув на Донбасі

ВІЙНА
25.07.2022, 11:35
Поляк Томаш Валєнтек - загинув на Донбасі

Томаш був бійцем ММА, а також добровольцем Інтернаціонального Легіону оборони України

Поляк Томаш Валентек - загинув захищаючи України.

Томаш був ветераном Афганістану, бійцем ММА та нещодавно став добровольцем Міжнародного легіону оборони України.

За попередньою інформацією, він загинув на початку цього тижні на Донбасі внаслідок артилерійського обстрілу.

Він врятував своїх поранених товаришів.

Колега з Афганістану пригадує:

- "Томаш, я пам'ятаю нашу важку роботу в Афганістані 2009 року, коли, незважаючи на поранення, отримані внаслідок вибуху саморобного вибухового заряду, ти не відмовився врятувати пораненого друга. Ти був і завжди будеш Великим"

Друг про Томаша:

- "Перед тим, як Томаш пішов, ми багато про це говорили. Це був його шлях, він воював, бо завжди захищав тих, хто потребував захисту. Він зробив все, щоб опинитися в Україні. Всю амуніцію купив за свої гроші. Був волонтером, були періоди, коли йому не було що їсти. Він знав, що звідти може не повернутися, відчував, що не повернеться і кілька разів акцентував на цьому. Він знав, що таке війна, на відміну від більшості людей, які коментували з-за екрану.

Він залишив тут багато близьких людей, які, як і я, вірили, що він повернеться неушкодженим. На жаль.  Досі не можу повірити, закінчення не завжди гарні.

Сподіваюся, що він спокійний, де б він зараз не був. Він зробив багато хорошого для інших протягом життя. "

Вітольд Добровольський:

- "Томаш Валентек — ветеран місій в Косово та Афганістані. За політичними переконаннями - польський націоналіст. 12 років тому він повернувся з Афганістану та поклявся, що більше не візьме до рук зброю. Томаш став фельдшером та допомагав людям. Коли Мордор вiдкрито напав на Україну, він порушив свою клятву. Розуміючи, що Польща може стати наступною, Томаш вирушив на схід та боровся проти орків у складі Інтернаціонального легіону ЗСУ. Загинув від осколкових поранень. Я мав честь знати його особисто."

Інформацію про загибель добровольця влада Польщі поки не підтвердила, але організація MMA Polska вчора оголосила про трагічну смерть Томаша Валєнтека.

"З великим сумом ми сприйняли інформацію про загибель Томека, який як польський доброволець воював в Інтернаціональному легіоні оборони України і там загинув", - йдеться у повідомленні.

Висловлюємо щирі співчуття родині незламного Героя, дякуємо за Чин і пам'ятаємо внесок багатьох громадян інших країн у нашу визвольну боротьбу.

Читайте також:
Війна
У боях за Бахмут загинув колишній “морський котик” зі США Деніел Свіфт
21 січня, 10:25
Війна
Григорій Цехмістренко загинув уночі 14 січня поблизу Бахмута
18 січня, 09:23
Війна
У грудні йому виповнилося 37 років
17 січня, 17:55
Війна
Окупанти втрачають тисячі солдатів, але не полишають спроби захопити Бахмут
25.12.2022, 18:35
Війна
"За цю добу лише на Бахмутському напрямку понад 50 окупантів було вбито і близько 80 поранено".
25.12.2022, 17:15
Некролог
Україна втратила ще одного свого вірного сина, який до останнього подиху захищав її волю і державність у степах на Донеччині.
23.12.2022, 23:27