Помічника прем’єр-міністра Швеції звинувачено у браконьєрстві

СВІТ
24 січня, 10:51
Помічника прем’єр-міністра Швеції звинувачено у браконьєрстві
Фото: google

Ульф Крістерссон потрапив у скандал, пов’язаний з виловом вугрів.

Пан Крістерссон потрапив у скандал після того, як зізнався, що його помічник був спійманий на риболовлі вугрів без ліцензії, а потім збрехав владі про це, коли призначив цього помічника державним секретарем.

Колишній журналіст Нільссон, рибалив біля узбережжя південного міста Карлскруна у вересні 2021 року. До нього на великій швидкості наблизилися двоє чоловіків на човні. Згідно з офіційним звітом, пан Нільссон витягнув чотири пастки з 15 вуграми загальною вагою 11 кілограмів. Він додав, що після кількох хвилин розмови з ним чоловіки назвали себе співробітниками Шведського агентства морського та водного господарства.

«Тоді я мав сказати, що це були мої пастки, але ситуація була настільки дивною, що я продовжував це заперечувати», — сказав Нільссон.

Європейський вугор є видом, який знаходиться під загрозою зникнення, і в Швеції вилов цієї риби без ліцензії є кримінальним злочином. Нільссона оштрафували на 38 800 шведських крон (близько 5 400 $).

У понеділок прем’єр-міністр визнав, що пан Нільссон розповів йому про цей інцидент перед своїм призначенням у жовтні минулого року. Ульф Крістерссон заявив, що вважав дії свого державного секретаря «поганими», але вирішив не позбавляти його права обіймати посаду.

Пізніше того ж дня опозиційні соціал-демократи направили пана Крістерссона до конституційного комітету шведського парламенту, заявивши, що вони хочуть вивчити, як пана Нільссона було призначено та чи було це доцільним.

«Враховуючи проблеми, які ми маємо у Швеції, неприйнятно, що державний секретар прем’єр-міністра бреше поліції», — заявив речник партії з питань правосуддя Ардалан Шекарабі.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Чиновники-профани із Зе-команди настільки "втягнулися" у процес знищення України, що не відчувають грішну землю під власними ногами.
18 березня, 16:57
Політика
Вітчизняні студенти готові до відбудови країни-агресорки. На небосхилі вже замайоріли новий БАМ, потяги на Цілину і "солодкий" ГУЛАГ.
27 лютого, 17:00
Політика
У демократичній європейській країні, яка стримує дикунську азійську навалу, деякі громадяни потребують примусового психіатричного лікування.
12 лютого, 17:32
Світ
Карикатура Charlie Hebdo про землетрус розлютила турків.
09 лютого, 17:38
Спорт
Організатори літніх Олімпійських ігор 2024 року планують дозволити російським спортсменам брати в них участь.
04 лютого, 15:32
Кримінал
П'ятьом колишнім поліцейським висунули звинувачення у вбивстві чорношкірого водія, якого вони побили після арешту.
27 січня, 19:30