Понад 4000 закладів освіти не мають централізованого водопостачання

ПОЛІТИКА
03 серпня, 17:08
Понад 4000 закладів освіти не мають централізованого водопостачання

В закладах освіти катастрофічна ситуація з водопостачанням, а влада витрачає мільярди гривень на популізм та самопіар.

За повідомленням Держпродспоживслужби, в Україні не мають централізованих мереж водопостачання, тобто використовують воду з колодязів, 4018 закладів освіти.

При цьому працюють на привозній воді 604 харчоблоки закладів освіти. Про це повідомила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

З початку року Держпродспоживслужбою також було проведено 5686 комісійних перевірок об’єктів водопостачання, при цьому на кожному другому (52,9%) перевіреному об’єкті встановлено порушення. Водночас, Владислава Магалецька наголосила, що українські стандарти питної води потребують якнайшвидшої модернізації.

«Наші стандарти якості не дотягують до європейських. Певні показники в Україні зовсім не беруться до уваги, деякі нормативи в Європі значно жорсткіші. Нам потрібно змінювати законодавство і підтягувати норми до європейських. Сподіваюсь, що до кінця року будемо мати важливі рішення, які дозволять посилити контроль за якістю води та змінити ситуацію в країні із водопостачанням», - зазначила Голова Держпродспоживслужби.

Перевірки також встановили, що в кількох областях у централізованому водопостачанні порушення носять тотальний характер.

Зокрема, порушення вимог дотримання санітарного законодавства зафіксовано в Запорізькій області - на 98% перевірених об’єктах, в Дніпропетровській - на 90%, в Сумській - на 88%, в Миколаївській - на 93%, в Рівненській - на 89%, в Київській - на 100%.

Найбільші показники відхилення проб питної води за мікробіологічними показниками встановлено у Миколаївській та в Івано-Франківській областях. Значні відхилення проб питної води за санітарно-хімічними показниками встановлено в Запорізькій, Миколаївській та Рівненській областях.

А тим часом на повну реалізацію всіх заходів, які намічені на честь святкування 30-ї річниці Незалежності України, планується витратити з державного бюджету не менше 5,4 млрд гривень.

Замість того, щоб виділити кошти на подолання катастрофічної ситуації з якістю води в закладах освіти, Один з Найвеличніших Лідерів Світу Галактики Всесвіту витрачає мільярди гривень на самопіар та підвищення власного рейтингу.

вибір редакції
Читайте також:
Більшість українців вважають, що завершення багаторічного збройного конфлікту насамперед буде залежати від влади РФ та її позиції.
24 вересня, 12:13
Шкода, що молоді люди які сьогодні представляють нашу країну на міжнародній арені є біомасою «внє палітікі».
15 серпня, 12:15
Про кохання проти усталених забобонів.
14 серпня, 14:34
Про це інформує Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми)
12 серпня, 15:25
Він дуже любив страчувати власноруч. У тому числі дітей.
10 серпня, 16:15
Прекрасно розумію атошника з гранатою...
04 серпня, 18:25