Понівеченому війною Палацу Аміна у Кабулі повернули колишню славу

СВІТ
24 червня, 08:48
Понівеченому війною Палацу Аміна у Кабулі повернули колишню славу
Фото: Arab News

Величний маєток правителів Афґаністану — палац Тадж-Беґ — скоро зможе приймати відвідувачів після завершення 20-річної реконструкції.

Відповідний відеосюжет про унікальну пам'ятку архітектурної спадщини столиці країни виклали на сайті місцевого телеканалу "صدای آمریکا".

Станом на тепер проводяться останні приготування для здачі об'єкту в експлуатацію до Дня незалежності Афґаністану, який відзначать 19 серпня.

Зауважимо, що палац Тадж-Беґ, ​побудований у 1920-х роках як резиденція для королівської родини Баракзай, став відомим на весь світ завдяки подіям грудня 1979 року, коли совєцькі спецслужби орґанізували каральну операцію "Шторм-333" з метою убивства президента Хафізулли Аміна.

Вже у 1990-х роках під час затяжної громадянської війни архітектурна пам'ятка істотно постраждала від обстрілів, здійснених пуштунськими повстанцями при захопленні Кабулу.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що до кінця поточного 2021 року радикальний ісламський рух "Талібан" знову пануватиме в Афґаністані.

Читайте також:
Неподалік портового міста Порі місцевий мешканець за допомогою металошукача знайшов рідкісні артефакти.
09 жовтня, 11:37
Підприємливих ділків, охочих привласнити цінну київську землю під виглядом "реконструкції", нарешті вгамують у законний спосіб.
01 вересня, 10:35
20 серпня, рано вранці в центрі Києва знесли садибу Барбана 19 століття, яку раніше захищали від забудови активісти.
20 серпня, 11:20
24 травня 1964 р., співробітниками КДБ СССР було здійснено підпал Державної публічної бібліотеки АН УРСР.
04 травня, 14:13
Лисенко сформував і розвинув майже всі присутні в українській музичній творчості жанри.
22 березня, 17:59