До кінця 2021 року рух «Талібан» знову пануватиме в Афґаністані

СВІТ
22 червня, 12:04
Таліби у захопленому ними місті Мазарі-Шаріф (20.06.2021)
Таліби у захопленому ними місті Мазарі-Шаріф (20.06.2021)
Фото: Twitter

Колишній президент Ісламської республіки Афґаністан Хамід Карзай вважає, що США, як колись СССР, зазнали поразки у війні з моджахедами.

У зв'язку з цим серед афґанської молоді набирає популярності ідеолоґія радикального ісламського руху "Талібан", який щодня завойовує нові провінції.

Таку думку екскерівник неспокійної середньоазійської держави висловив в інтерв'ю виданню "The Associated Press", коментуючи наступ антиурядових збройних формувань пуштунських повстанців.

Хамід Карзай певен, що за 20 років перебування американців в Афґаністані вони так і не виконали своєї миротворчої місії щодо забезпечення стабільності й правопорядку, а також перемоги у боротьбі з ісламським тероризмом; прості афґанці продовжують гинути на війні.

«Міжнародна спільнота, очолювана США, прийшла сюди у 2001 році з цією чіткою метою — здолати реліґійний фундаменталізм і екстремізм, навести лад у нашій країні. І що ми бачимо зараз? Тероризм на найвищому рівні, а американці з союзниками фактично тікають, зазнавши невдачі. Для пересічних мешканців Афґаністану вони натомість лишають спустошену війною націю у тотальній ганьбі та катастрофі, як колись совєти. Я вважаю, що доля нашої країни перебуває у наших же руках, тому хай вони (військовий континґент НАТО — прим. ред.) йдуть і більше не вертаються. Ми самі дамо собі раду», — зазначив 13-й президент Афґаністану.

Слід зауважити, що після розпочатого Джозефом Байденом виведення американських військ із цієї середньоазійської країни, рух "Талібан" домігся значних територіальних переваг: повстанці захопили десятки нових районів, часто просто змушуючи малобоєздатну армію Афґаністану до капітуляції.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", просуваючися на Схід до Кабулу, збройні формування талібів на початку червня захопили афґанську провінцію Герат.

Читайте також:
Цивільне населення Афґаністану, де не перший рік триває гаряча фаза війни, не має наміру здаватися у полон бандформуванню "Талібан".
01 липня, 09:18
Бійці армії Афґаністану втекли до Таджикистану, боячись потрапити у полон до збройних підрозділів радикального ісламського руху "Талібан".
25 червня, 07:01
Радикальний ісламський рух "Талібан", який на Заході визнано терористичним, перейшов у масштабний наступ на всій території Афґаністану.
02 червня, 13:34
Дії ізраїльських військових призвели до смерті 87 цивільних. 18 з них — це діти.
13 травня, 19:51
Але силові структури запрацювали – ворожа агентура, на найвищому рівні, отримує «по зубах».
11 травня, 19:00
Ще понад 100 мирних жителів отримали поранення.
11 травня, 15:44