«Поняттєвий український націоналізм»

Опінії
17.09.2022, 08:41
«Поняттєвий український націоналізм»
Фото: Денис Казанський

На звільнених від російських окупантів теренах України повертається життя, але не тільки. Люди нарешті усвідомили себе українцями.

Блогер, журналіст та політичний оглядач

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень. Увага! Присутня ненормативна лексика).

Общаюсь сейчас с людьми на Донбассе и на Харьковщине. И заметил, что после полномасштабного российского вторжения здесь появились особые настроения, которые я бы назвал "понятийный украинский национализм".

Описать эти взгляды можно такой фразой, которую я услышал от шахтёра из ТРО: «Я голосовал за Мураева, хорошо относился к России, а эти уроды по беспределу стали бомбить мой город, пришли меня убить. Какого хрена?».

Ментально человек может быть классическим избирателем Януковича. Да, он даже может слушать Лепса и фанатеть от русских сериалов...

Но при этом к россии он испытывает ненависть просто как к бандиту, который вломился в дом, чтобы грабить и убивать. В целом, это недалеко от истины.

Ведь современные российские солдаты – это и есть набранное по зонам мародерско-уголовное отребье.

Подумал, что видимо, как-то так когда-то и зарождались американцы и канадцы в качестве отдельных наций. Разногласий на культурно-языковой почве с англичанами у них не было, но были какие-то схожие эмоции, как у жителей Донбасса теперь.

Читайте також:
Опінії
Проте тільки національно свідомі воїни, які знають ціну життя, й не позбавлені інтелектуальних здібностей, здатні змінити державу на краще.
17 вересня, 20:52
Блоги
Анархія не притаманна українцям, навіть попри таке явище, як Махновщина. Бо, що було, – загуло і нині час мурувати нову українську державу.
31 серпня, 16:49
Полтава
Зе-влада паразитує на війні та, що найгірше, кидає у топку найголовніший і невідновлювальний ресурс, який має Україна – людей!
17 серпня, 20:50
Блоги
Всі наші зміни мають бути лише у контексті невідворотного набуття членства у НАТО та ЄС. І не треба вважати, що це неможливо...
09 серпня, 16:00
Опінії
Хочемо дорости до "великої політики" – мусимо навчитися спокійно і твердо декларувати свої національні інтереси. Третього не дано!
06 серпня, 20:06
Опінії
Коли закінчиться війна, більшість продовжить займатися тим, чим і займалася. Хто крав – крастиме, а того, хто здавав – візьмуть у поліцію.
02 серпня, 16:52