Поповнення не буде?

Опінії
30.10.2023, 21:21
Поповнення не буде?
Фото: Facebook

Нині ми потребуємо національної згуртованості більше, ніж колись. Україна потребує для фронту своїх захисників!

Письменник, блогер, історик-дослідник, журналіст

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Тема необхідності посилення мобілізації не стихає. У мережі з'являються звернення командирів підрозділів і TikTok-бійців, які вимагають посилення мобілізації, а відповідь про те саме, тобто про необхідність посилення мобілізації співають депутати ВР і чиновники ОПУ.

Бійців і командирів зрозуміти можна. Вони бачать людей, яким моторошно давати зброю — із трьома-сьома контузіями, наприклад.

Вони бачать людей, яким з тилу присилають ящики пігулок — на них вони тримаються зі своїми хворобами. Вони бачать людей, які шукають будь-яку нагоду перевестися в тил, а ще тих таки людей, які після 18 місяців на фронті просто впали у прострацію.

Бійцям і командирам, які все ще тримають себе в руках, очевидно, що всіх цих людей треба: або комісовувати, або переводити у тил, із такими багато не навоюєш. Проте, таких людей треба кимось міняти.

А міняти НІКИМ. Людей — нема.

З усвідомленням цього дуже приємно пройтися недільним ранком по центру Києва і промилуватися, як десятки молодих, сяючих здоров'ям парубків здійснюють ранкові пробіжки й поспішають по справах. Ви знаєте, неймовірно приємно відчути, що я у віці під 50 із відверто паршивим зором і хворою спиною до війни придатний — а вони всі ні.

Я ж правильно розумію, невиліковно хворий зранку намотує кілометри, аби дупа мала вигляд що дівчатам подобається? Йому ж не можна тягати бронік, каску, автомат, БК, ще й потрібне для роботи обладнання — помре від навантажень, неборак?

То ж працівник стратегічної галузі сідає у бімер чи мерс, явно придбаний небідним татусем? Це ж випадково сталося, що всі вони рояться у центрі столиці та хіба тільки у столиці?..

Так от, відверто і категорично: Я НЕ ВІРЮ що влада якось посилить мобілізацію. Не вірю і край.

З кількох причин, і перша — бички описані вище. Ця влада ніколи не відправить на фронт актив «Слуги народу» із місць, працівничків «Кварталу 95», «Ліги сміху», каналу «1+1» і подібних, якщо можна їм — чому не можна іншим?

Аби закрутитит гайки по мобілізації, треба: посилити відповідальність за ухилянство, надати військовим частково поліцейські функції та прочати рейди за тими хто ухиляється від постановки на облік та від приходу за повісткою. Вам пояснити, яким стане рейтинг «зеленої» влади після ТАКОГО?

До речі, серед фронтовиків він і зараз... не дуже.

І друге, скажіть, а влада зазделегідь подбала про масову мобілізацію? Уявімо на мить, влада влаштувала масову мобілізацію — і що? У що вона, банально, вдягне таку масу людей?

Влада торік повністю зірвала видачу літньої форми і видала якийсь мотлох замість форми зимової (крім зимових берць, вони класні, справа Центру Марченка живе незважаючи ні на що). Влітку влада худо-гірко літьною формою ЗСУ забезпечила, а надлишок форми вона має?

Ви уявляєте собі апокаліптичну для влади картину, коли цих людей вдягає Фонд Порошенка? А де всіх цих людей селити? Де навчати? Якими силами? Хто буде навчати, інструктор на кшталт мене, який отримує ЗП трохи більшу за солдата роти охорони і якому «інструкторські доплати» обіцяють але не плотять з 1500 причин?

Покиньте сподівання. Не буде ніякої масової мобілізації. Фронт витягувати доведеться нам з вами.

Влада буде й надалі так само знаходити тих хто не відмовиться. Таких все менше. Тому забудьте, поповнення не буде. Як там плачуться ухилянти: «Вам що потрібні на фронті немотивовані біці?».

Вас це збурює? Не переймайтеся, знову вийдуть депутати, і знову скажуть. І Зеленський вийде язиком плескати — не БМП на морозі заводити.

Читайте також:
Війна
Ті, хто вимагає від України припинити опір і сісти за стіл перемовин з росією, мусять замовкнути. Ціна миру для нас рівнозначна смерті.
12.11.2023, 12:54
Війна
Валерій Залужний у вівторок ввечері оприлюднив відео запуску ракет ATACMS.
18.10.2023, 06:35
Війна
На Східному фронті понад 9 років вирує пекло війни, наші захисники дають гідну відсіч загарбникам. Днями спалили 2 танкові роти ворога.
07.10.2023, 21:45
Блоги
Фронтова військова частина під час війни судиться з правоохоронцями та намагається в судовому порядку примусити їх виконувати свою роботу
16.09.2023, 12:35
Війна
«Ваша довіра – наша сила», – гасло, із яким українські воїни-десантники йдуть у бій проти загарбників, чия техніка гарно палає на сонці.
07.09.2023, 20:28
Війна
Східний фронт вирує невпинними боями, наші захисники у марунових беретах успішно знищують скупчення ворожих солдатів і техніки.
01.08.2023, 16:51