Попри високий рівень безробіття у Литві немає кому працювати

СВІТ
09.11.2020, 12:34
Попри високий рівень безробіття у Литві немає кому працювати
Фото: Alfa

Уряд Литви пішов хибним шляхом для подолання економічної кризи, спричиненої пандемією коронавірусу.

Таку думку в інтерв'ю виданню "Delfi" висловив голова Литовської конфедерації промисловців Відмантас Янулявічюс.

За його словами, замість інвестиційного заохочення, влада країни вдалася до простого рішення — роздати збанкрутілим та безробітним громадянам соціальні виплати.

«У нас рівень безробіття склав 14,9% і це у той час, коли у промисловому секторі не вистачає вільних робочих рук. Схожа ситуація склалася й у будівельному секторі — там катастрофічна відсутність кваліфікованих працівників. Орієнтовна кількість тих, кого потребує наша індустрія, дорівнює 16 тисячам робітників», — заявив Відмантас Янулявічюс.

Голова Литовської конфедерації промисловців вважає, що влада розбестила громадян соцдопомогою, тому вони не поспішають іти працювати на будівництво чи в інші сфери.

«Скільки зараз литовців користується виплатами, складно оцінити. Ситуація взагалі парадоксальна. З одного боку, у нас 100 тисяч безробітних, але, згідно з даними уряду, виявляється, що ми маємо додаткових 40 тисяч вільних робочих місць, які ніким не зайняті. Трудові мігранти з України та Білорусі також вже не рятують кризове становище, в якому опинилася низка промислових сфер», — підсумував Відмантас Янулявічюс.

Читайте також:
Українців дратує збільшення фінансування підлеглих Єрмака й Авакова, але Зе-команда на це не зважає, чим погіршує економічну ситуацію.
24 квітня, 09:12
Громадянам Північної Кореї катастрофічно не вистачає харчових продуктів, медикаментів і засобів індивідуальної гігієни.
09 квітня, 12:34
Різкі коливання цін на вуглеводні не дають путінському режиму "встати з колін", а росіян примушують частіше заглядати у холодильник.
02 березня, 13:26
Парадоксально, але іноземні інвестори більше бояться дій вітчизняних правоохоронців, ніж прямої агресії Кремля.
31.12.2020, 08:51
Україною керують невігласи, так звані "слуги народу", які ведуть її до прірви у час гібридної війни та пандемії.
26.11.2020, 08:59