У Раді нарешті задумалися до про допомогу фермерам під час пандемії

ЕКОНОМІКА
21 жовтня, 14:11
У Раді нарешті задумалися до про допомогу фермерам під час пандемії
Фото: Google

Проєкт відповідного закону спрямований на підтримку фермерів, які через пандемію масово лишаються без роботи.

У Верховній Раді зареєстрували проєкт Закону №4223 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на підтримку сільського населення щодо подолання негативних наслідків, пов'язаних з COVID-19".

Автором є "слуга народу" Тетяна Грищенко, яка пише, що метою акту є створення умов для отримання допомоги по безробіттю, послуг з пошуку роботи та безкоштовної перекваліфікації з метою подальшого працевлаштування, жителями з сільської місцевості під час подолання негативних наслідків коронавірусу.

Що пропонує народний обранець?

Автор пропонує внести зміни до Законів "Про особисте селянське господарство", "Про зайнятість населення", "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття":

«Вихід особи з членів особистого селянського господарства (ОСГ) не впливає на право володіння та користування земельною ділянкою, що є у власності такої особи. А також не забороняє такій особі претендувати на отримання земельної ділянки надалі (невитребувані паї, відумерла спадщина, тощо)».

Члени особистих селянських господарств є особами, які забезпечують себе роботою самостійно і відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" належать до зайнятого населення за умови, що робота в цьому господарстві для них є основною.

Основною роботою в цьому випадку вважається робота, що пов’язана з постійною, масовою реалізацією сільськогосподарської продукції з метою отримання доходу та коли член ОСГ став суб’єктом підприємницької діяльності або бере участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на добровільних засадах у порядку, встановленому законом.

Якщо член ОСГ на добровільній основі не став суб’єктом підприємницької діяльності або не бере участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні, тоді він має право, на реєстрацію в державній службі зайнятості та отримання статусу безробітного.

На отримання статусу безробітного не впливає наявність у власності члена ОСГ земельної ділянки, паю, тощо.

Якщо відповідною сільською, селищною радою неправомірно відмовлено у наданні довідки про те, що громадянин не являється членом ОСГ, відмова може бути оскаржена в судовому порядку.

Члени ОСГ мають право на допомогу по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною) та оплату лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм у разі, якщо член особистого селянського господарства є юридичною особою, або є найманим працівником у такої особи, або на добровільних засадах сплачує страхові внески.

У будь-якому випадку члени ОСГ мають право на допомогу по вагітності та пологах, на допомогу на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві).

Взагалі дуже дивно, що на 30 році незалежності, пропозиції з унормування подібних проблем вносяться лише зараз.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Найвищий орган конституційного контролю в Іспанії дозволив владі перейти до негайного виконання закону "Про громадянську безпеку".
21 листопада, 07:09
В уряді констатують низький рівень виконання рішення судів, приватні виконавці мають це виправити.
12 листопада, 12:54
Найбільше заяв надійшло щодо незаконної агітації.
02 листопада, 15:48
Парламенту пропонують підтримати зміни до законодавства, які повинні знищити корупцію.
28 жовтня, 08:51
Законопроєкт робить жорсткішою відповідальність за протидію роботі журналіста.
22 жовтня, 14:38
Вони зможуть слухати розмови та читати повідомлення месенджерів із зашифрованими повідомленнями.
21 жовтня, 17:19