Популяцію снігових барсів у Казахстані збільшать за допомогою штучного запліднення

15.12.2021, 12:34
Популяцію снігових барсів у Казахстані збільшать за допомогою штучного запліднення
Фото: google

Наука вкотре допомагає людству виправляти свої помилки

Казахстан уже має успішний досвід застосування методу штучного запліднення (ЕКЗ) для збільшення популяції таких рідкісних тварин, як архари та сайгаки.

Екстракорпоральне, або штучне запліднення — процес, під час якого яйцеклітини запліднюються поза межами жіночого організму.

Уперше цей метод успішно був випробуваним у 1944 році Джоном Рокк та Міріам Менкін у США та довів свою ефективність як для медицини, так і ветеринарії. Отже, технологію ЕКЗ можна вважати добре відпрацьованою протягом десятиліть.

У Казахстані планують за підтримки ООН вперше застосувати цей метод для порятунку популяції снігового барса.

Популяцію снігових барсів у Казахстані збільшать за допомогою штучного запліднення_1

За словами директора Snow Leopard Foundation Армана Кашкінбекова, казахстанські вчені вже мають успішний досвід у застосуванні ЕКО для збільшення популяції рідкісних тварин, що є гарною переумовою для реалізації проєкту зі сніговим барсом.

"Завдяки співпраці з міжнародними організаціями, такими як ПРООН, ЮНЕП та WWF, ми зможемо реалізувати цей дуже важливий для збереження нашої біорізноманіття проєкт", — сказав він.

Тим часом дана ініціатива є лише частиною великого проєкту, який мають запустити на початку 2022 року. Як повідомляє Кашкінбеков, вчені алматинського інституту зоології спільно зі спеціалістами Snow Leopard Foundation займуться аналізом нинішнього стану популяції снігового барса в Казахстані, встановленням точних координат його мешкання, а також розробкою рекомендацій щодо розвитку екотуризму та боротьби з браконьєрством.

Популяцію снігових барсів у Казахстані збільшать за допомогою штучного запліднення_3

Також у планах зробити цей проєкт міжнародним за допомогою об'єднання зусиль з іншими країнами, де живе ця дика тварина – Монголією, Киргизстаном та Таджикистаном.

Зазначимо, що у Казахстані чисельність популяції снігового барса становить лише 130-140 особин, а у світі загалом їх налічується близько чотирьох тисяч.

Читайте також:
Життя
Тепер це науково доведено на основі кількамісячних дослідів науковців Фінляндської республіки.
вчора, 18:12
Життя
Вперше в історії вченим вдалося виростити рослини на місячному ґрунті
14 травня, 11:40
Життя
Минулого разу астрофізики проекту на пресконференції показали першу фотографію чорної діри.
12 травня, 15:16
Життя
Наслідуючи закони еволюції, дезоксирибонуклеїнова кислота постійно змінюється і не завжди ці зміни йдуть на користь людині.
08 травня, 20:40
Економіка
Таке жито невибагливе і може рости на кислих ґрунтах, що несприятливі для пшениці
31 січня, 15:11