Порівняння московитського безпілотника "Оріон" з Bayraktar TB2
московитський дрон помітно поступається розробці Bayraktar Makina
У 2020 році російська компанія "Кронштадт" передала на озброєння ЗС московії безпілотник "Оріон". Пропагандистська машина Кремля позиціонує його як «вбивцю Bayraktar TB2».
Нещодавно в українських військових з'явилася унікальна можливість перевірити справжність цього твердження.
Деталі
У розпорядженні ЗСУ опинилися уламки збитого літального апарату. Оптико-прицільна станція сильних ушкоджень не зазнала. Лазерний вказівник і масив камер теж вціліли.
Заявлені технічні характеристики:
- Злітна маса - 1200 кг.
- Крейсерська швидкість - 120 км.
- Максимальна швидкість – 200 км.
- Маса корисного навантаження – 200 кг.
- Радіус дії – 250 км.
- Максимальна висота - 7,5 км.
- Автономність – 24 години.
Bayraktar TB2 може перебувати у повітрі 27 годин. Максимальна висота його польоту становить 8,2 км, а радіус дії – 300 км. Управління турецьким дроном може передаватися від однієї наземної станції до іншої. У БПЛА «Оріон» функцію передачі управління не заявлено. Однією з модифікацій Bayraktar TB2 можна управляти із супутника, що робить радіус застосування безпілотника необмеженим.
Довжина турецького Bayraktar TB2 становить 6,5 м, у той час, як «Оріона» - 8 м. Розмах крила Bayraktar 12 м, тоді як у московитського дрона він перевищує 16 м. Турки забезпечили свій дрон високотехнологічними бомбами MAM-L. Щодо «Оріону», то він комплектується НУРСом від РСЗВ «Град» з крилами та блоком наведення. Московити стверджують, що цього достатньо для точного враження наземних цілей. Чи це так насправді — ніхто не знає.
Таким чином, московитський дрон помітно поступається розробці Bayraktar Makina. Свого гучного імені "вбивця Bayraktar" він явно не виправдовує.