Портрет українця у 2025 році

Опінії
17 квітня, 21:42
Портрет українця у 2025 році
Фото: Facebook

(До уваги читачів, у наступному матеріалі використані дані з різноманітних опитувань КМІС. Тому зважайте і на суб'єктивні авторські оцінки).

Журналіст, волонтер, військовослужбовець ЗСУ

Я маю традицію — щороку пишу портрет українця, але тепер українці перебувають в умовах повномасштабної війни, тож портрет у нас відповідний. Портрет воєнних часів, отже, українці-2025, які ж вони:

  • 79% відкидають вимоги, які висуває РФ для припинення війни.
  • 82% готові битись, навіть якщо США повністю припинять підтримку України.
  • 57% українців готові нести тягар війни стільки, скільки потрібно для перемоги.
  • 58% вважають себе щасливими, не дивлячись на обставини.
  • 70% вважають найбільшим святом року Різдво Христове, на другому місці — Великдень (68%), але на третьому тепер — День Незалежності (64%).

Зауважу, що ще 2013 року незалежність святкували 12% українців. У 2021-му — лише 37%, а тепер це свято — вже особливий день! — та ще й у трійці найважливіших; вибухове зростання!

Зазначу: майже ніхто в Україні не святкує ні «дєнь пабєди», ні «дєнь труда» — кількість святкувальників у межах похибки. А, ну й показово, що 90-95% підтримують незалежність України (тут без коментарів).

Продовжимо статистичний ряд:

  • 67% вважають Революцію гідності народним протестом на підтримку європейського шляху України.
  • 62% українців вважають, що їх життя зараз сповнене сенсом; я, наприклад, теж так вважаю про себе, а раніше було не так.
  • 87% з розумінням / прийняттям ставляться до біженців; я теж.
  • 93% з розумінням / прийняттям ставляться до переселенців; я теж.
  • 85% з розумінням / прийняттям ставляться до українців, які поки що в окупації; я теж.
  • 90% хочуть бачити Україну у складі ЄС.
  • 84% хочуть бачити Україну у складі НАТО.
  • 92% — ну звісно ж,— довіряють Силам оборони України.
  • 81% довіряють волонтерам.
Увага! Лише 12% довіряють судам, лише 9% довіряють прокурорам і тут теж без коментарів, адже суди й прокуратура — біда України, а тому потребують повного перезапуску.

57% українців оптимістично дивляться на майбутнє України, 28% — песимісти; розумію і тих, і інших, працюємо. Більше половини українців (53%) вважають, що потроху нація долає внутрішні суперечності, а для 33%, — щоби вони не вкладали у це визначення (це не так очевидно); маємо будувати мости, друзі!

73% хочуть відновити ядерний статус України; наприклад, — ось хороша тема! 58% готові навіть втратити підтримки з боку Заходу, якщо ми зможемо повернути ядерну зброю.

80% ідентифікують себе з українською нацією — вважають себе громадянами України, належними до української нації; ось наш корінь єдності. Мешканці заходу України вважають мешканців сходу України — українцями, а мешканці сходу України вважають мешканців заходу України — українцями.

І всі разом — абсолютно всі області, всі райони, всі міста, містечка і села — погано ставляться до РФ та московитів (93%), навіть Схід (75%) і Південь (77%). Повне відторгнення й на цій темі — повне єднання всієї країни.

До повномасштабного вторгнення «добре» до москалів ставились 53% українців, між іншим. Одночасно лише 32% українців прагнуть «сильної руки», абсолютна більшість (59%) — за демократію, що нас відрізняє самі знаєте від кого.

70% українців вважають себе православними (серед них 56% зараховують себе до ПЦУ), тобто 81% всіх православних в Україні — це ПЦУ, а 6% відносять себе до УПЦ МП. 61% українців хочуть, щоби в Україні була і діяла лише одна Православна Церква.

Таким чином 66% хотіли б, щоби не заплямовані зв'язками із РФ священники УПЦ МП приєднались до ПЦУ, 76% підтримують голову ПЦУ Епіфанія, ватажка УПЦ МП Онуфрія — лише 9%. На цьому тлі 80% підтримують закон про заборону релігійних організацій, пов’язаних із РФ, тобто підтримують заборону Московського патріархату.

79% українців (включно з чоловіками, які підпадають під мобілізацію) не покинуть Україну, навіть якщо їм без умов нададуть громадянство США або країни ЄС. Тобто Українці не хочуть нікуди тікати, хочуть жити на своїй землі й готові битися за свій дім.

Трохи історичних питань — лише 4% українців позитивно ставляться до Сталіна. А серед 72%, хто чув про ОУН і УПА, 90% за визнання УПА борцями за незалежність України; на думку 70%, УПА заклали традицію боротьби з агресором і окупантом.

Ще у нас у порядку із кукухою, ми не віримо в астрологію (63%), в екстрасенсів (73%) та у тарологів (82%). Утім, якщо вам це подобається, не ображайтесь, — це питання про довіру, а не оцінка ваших вподобань.

81% українців бажають усунути московитську мову з офіційного спілкування на всій території України, або проти використання росмови у своїй області. Тут все зрозуміло.

Ну і на сам кінець — понад 80% українців вірять, що за належної підтримки Заходу Україна здатна перемогти РФ, у це вірю і я; впевнений, кожний із вас. Такий от портрет українця у 2025 році.

Читайте також:
Політика
Можна вічно дивитися, як тече вода, горить вогонь і як люди, позбавлені совісті, прикидаються шлангами. Окреме вітання секті Зе!
26 березня, 21:41
Війна
Добровольчий рух — один із приголомшливих феноменів сучасного українського суспільства. 11 років тому перші загони з Майдану рушили на Схід.
14 березня, 07:10
Політика
Українців віками переконували, що ми повинні жити для когось. Для польської корони, Москви, бабці Австрії, совєцької родіни-уродіни.
11 березня, 06:08
Війна
Ми озираємося на складний шлях, який пройшли за цей час, і розуміємо, — нам є, чим пишатися. Нам є заради кого і заради чого боротися!
24 лютого, 12:36
Політика
Ключ до успіху — робота у команді та віра у власні сили. Тому-то яйценосні кіоскери з Офісу на Банковій вирішили обмежитися своїм каґалом.
05 січня, 12:54
Позиція
Коли моя держава стікає кров'ю, втрачає території і бореться за своє існування, — я проти встановлення Ханукії
02 січня, 15:01