Трипільська цивілізація: колиска знань і культурний спадок України

Від трипільців до сучасності: інтелектуальна міць України.
7500 років тому на теренах України процвітала Трипільська цивілізація, яку відносять до «золотої доби» людства.
У ті часи на землі прадавньої України постійно панувало явище перенаселення. Дітей було дуже багато, життя — заможним, і трипільці потужними еміграційними хвилями розходилися по всіх частинах світу, несучи свою високу, чисту науку справедливого, духовного життя.
Володарями й зберігачами вищих знань у Стародавньому світі були волхви, жерці. Таке переселення було наслідком демографічної політики волхвів, які не допускали скупчення чи перенаселення оріїв, вирубування лісів під нові земельні ділянки тощо.
Об’єднання давньоукраїнських племен, що за часів Трипільської цивілізації переселялися з прадавньої України на «нові землі», називалися пелазгами.
До об’єднання пелазгів входили такі давньоукраїнські племена: лелеги, венеди, етруски, трояни, давні (Davni), пани, галичі (галичани, галли), обричі, гірники, любичі, поляни, вовки, попелі, компанійці (сарапіти), савини, доляни, лучани, річани, шикули (сикули) та інші.
Саме на землях прадавньої України за часів Трипільської цивілізації вперше з’явилися сільське господарство і промисловість.
Уперше приручили коня, корову й інших тварин.
Уперше винайшли колесо й воза, і це для людства мало більше значення, ніж уся ядерна фізика.
Зорали першу ріллю і посадили злаки, городину й сади.
Випекли рукотворне сонце — пшеничну паляницю.
Уперше на планеті розпочалося дво- та триповерхове містобудування, зведено храми, обсерваторії, магістральні траси, піраміди українських степів — скіфські могили, циклопічні фортифікаційні споруди (Змієві вали — задовго до Китайської стіни).
Була витворена перша писемність і поезія, різні види мистецтва.
Зродилася незбагненно досконала наука й інженерна техніка.
Тут з’явилися перші космогонія, астрономія, математика, медицина, агрономія, релігія, магія тощо.
Спираючись на знання пелазгів, які вони принесли до Стародавньої Греції, Піфагор створив своє вчення про числа. Цьому могла посприяти і його мати-пелазгійка, яка служила піфією при храмі у Дельфах.
Багато видатних людей Еллади й Риму були праукраїнцями — етрусками або пелазгами.
Таку ж провідну роль у державному й духовному житті вихідці з нашого краю відігравали і на всіх інших материках.
У Стародавній Греції нашого земляка, мислителя Анахарсиса, визнали одним із семи найвеличніших мудреців античного світу. Ліна Костенко писала про це:
«Колись було сім грецьких мудреців —
З них Анахарс був скіфом, паралотом».
З праукраїнців походили Піфагор, Анаксагор, Демокріт, Гераклід, Архімед, Геракл та багато інших.
З етрусків чи пелазгів вийшли й усі видатні грекині — Гіпатія, Сафо та інші.
І в усі наступні століття, незважаючи на всі страхітливі випробування та фізичне винищення десятків і десятків мільйонів українців (передусім їхньої інтелектуальної, духовної еліти), наші краяни завжди продовжували залишатися однією з найінтелектуальніших націй світу.
Яку б царину розумової діяльності ви не взяли, серед першого десятка найвидатніших корифеїв світу майже завжди знайдете українця.
Хто заперечить, що Шевченко має бути в десятці найкращих поетів планети?
І хіба не є беззаперечним, що Леся Українка утримує пальму першості серед поеток світу?
Або взяти хоча б найабстрактнішу науку — математику.
Геніальним математиком вважається Микола Гулак. Георгія Вороного названо найвидатнішим алгебраїстом XX ст. Гідний бути в десятці кращих і Михайло Кравчук. Серед найкращих творців космічної техніки й космогонічної теорії традиційно чимало українців — Едуард Ціолковський, Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк, Сергій Корольов та інші.
До десятки найкращих істориків світу входить Михайло Грушевський, а до десятки лінгвістів — Агатангел Кримський — і несть їм числа.
«Українська цивілізація», Олексій Губко — український науковець, психолог, журналіст, літератор і громадський діяч. Автор кількох десятків книг і кількох сотень статей. Кандидат психологічних наук (1962).