«Православний» мадяр Орбан у боргу перед кремлівськими силами зла

Опінії
05.06.2022, 09:04
«Православний» мадяр Орбан у боргу перед кремлівськими силами зла
Фото: Facebook

Маніхеям із Будапешта та садукеям із Москви присвячується...

Історик, журналіст і фіно-угорист

(Текст подано мовою оригіналу без виправлень і скорочень).

Тютюн, нафта, горілка – нібито це вичерпний список причин чому мадярський пашá Віктор Орбан наполіг на порятунку від євро-санкцій патріярха Кірілла Ґундяєва. Солідарність із бізнес-партнером, так би мовити...

Проте припускаю, що ми бачимо фраґменти значно ширших домовленостей між Будапештом і Москвою, досягнутих заздалегідь. Вони стосувалися майбутнього "розподілу трупа України".

І тут  чутлива церковна царина анітрохи не випадкова. Відомо, що відновлення самостійної від Києва унійної Мукачівської єпархії, пролобійоване Москвою і Віктором Балогою у Червоному Ватикані ще у 1990-х, відтворює  контури східних кордонів Угорщини – до Тріанона; тобто, по межі Закарпатської, Львівської та Франківської областей.

Цілком схожа ситуація склалася на Закарпатті й "на ниві православ'я". На відміну від Галичини та Буковини, тут не створилися хоч скільки помітні осередки автокефального руху, а в усьому краї буйно зацвіла Московська паріярхія.

І то так, що цей колись цілком унійний край став базою церковної москвофілії для всієї України. Міста ж самого Закарпаття ніби корінні попи загиджували потворними спорудами у стилі "суздальського благолєпія".

Ці еклектичні пагоди зараз розкидані по всій території краю, постулюючи народження особливої агресивної субкультури. Вона спирається на підлеглість Москві, як колись на Рим і Еґер.

Зараз мережа московських парафій на Закарпатті – це річ у собі. Тут далі слабка ПЦУ, а виходів із МП за весь час війни – одиниці.

Зберігають  вони дистанцію і щодо самих Докарпатських москалів на чолі з Березовським. І в аспіраціях Москви на відторгнення Закарпаття під Будапешт, вони цілком можуть утворити окрему православну більшість в орбанівській "Великій  Угорщині".

Нащо це Москві? – А щоб утворити автономну Угорську Православну Церкву, таку собі проксі-конфесію у Паннонії, яку в Угорщині в нинішніх кордонах (без Закарпаття) створити москалі несила.

Власне виходячи з VIP-статусу  патріярха Ґундяєва у переговорах про сценарії анексії Закарпаття й пояснюється ризикований, але не сприйнятий адекватно демарш Орбана. Водка, сигарети, бензина – так, це важлива частина "дружби" РПЦ і Будапешта.

Проте ґрунт – куски України. Саме їх має пожерти хворий режим Орбана, поклавши початок УгПЦ Московського патріярхату.

Суздалська благодать в Ужгороді – блок-пост РПЦ на Закарпатті
Суздальська благодать в Ужгороді – блок-пост РПЦ на Закарпатті
Читайте також:
Світ
Католицький священник Франц Йозеф Овербек виступив із публічною лекцією у місті Боттроп, підтримавши боротьбу нашого народу за свою свободу.
07.04.2023, 18:36
Полтава
У Полтавській області побільшає парафій визнаної Вселенським Патріархом Варфоломієм I автокефальної православної Церкви.
13.06.2022, 07:19
Політика
Національно-визвольний рух "Правий сектор" звернувся до українців із закликом переходити до Православної Церкви України.
10.04.2022, 21:06
Світ
Католицькі ієрархи Франції просять вибачення у понад 300 тисяч своїх вірян, які стали жертвами духовенства за останні 70 років.
06.10.2021, 11:37
Світ
Французького міністра середини ХХ століття Роберта Шумана, який заклав основи Європейського союзу, невдовзі можуть проголосити святим.
22.06.2021, 07:59