Правозахисники вимагають створити закон, який захистить громадян від арештів їх банківських рахунків

ЕКОНОМІКА
17 травня, 12:19
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: buhgalter.isu.net.ua

Соціальні виплати українців залишаються юридично незахищеними.

Попри те, що клієнти банків зобов’язані під час відкриття окремого рахунку зазначити, що він відкривається для зарахування заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги та інших передбачених законодавством України соціальних виплат, жодна згадка в законодавстві про те, що такий рахунок є спеціальним, тобто захищеним від арешту коштів на ньому, відсутня.

Про це інформує координатор мережі громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини Наталя Козаренко на їх офіційній сторінці у ФБ.

«Коли йдеться про можливі арешти банківських рахунків, на які зараховуються заробітна плата, пенсія, стипендія та інші соціальні виплати, наприклад, через заборгованість, то виникає проблема, що потребує невідкладного вирішення на рівні законодавця...Ситуацію можна було б вирішити, якщо закріпити на законодавчому рівні спецстатус банківських рахунків, на які зараховуються вказані виплати і які передбачені ст. 73 Закону», – підкреслила Козаренко.

Правник переконана, що таке запровадження захистить права малозабезпечених боржників, розвантажить суди та Міністерство юстиції України від зайвих скарг на дії державних та приватних виконавців.

Вона також пояснює:

- з одного боку, законодавець передбачив, що частина коштів повинна залишатися у боржника – на прожиття (відповідно до Закону України «Про виконавче провадження»);
- з іншого – існує низка судових рішень, зокрема й рішення Верховного Суду, які вказують, що після зарахування на рахунок отримувача кошти є його власністю і втрачають свій цільовий статус (пенсій, соціальних виплат), та набувають статус вкладу, тож стягнення можуть вважатися законними.

Зазначимо, що в цьому випадку йдеться про елементарний захист малозабезпечених громадян з ціллю допомогти їм не померти з голоду.

Разом з тим, більш глобальними питаннями, наприклад, захистом власників земельних паїв у яких, згідно з останніми законодавчими рішеннями «Слуг народу», банки зможуть відбирати землю сільгосппризначення, правозахисники поки що не переймаються.  

Читайте також:
АТ АКБ "Аркада" віднесено до категорії неплатоспроможних
25.08.2020, 20:05
Рішення суду матиме значення для розв'язання питання націоналізації Привату.
31.01.2020, 08:45
Офіційні статки 117 найбагатших осіб РФ на сьогодні сукупно дорівнюють 584 мільярдам доларам США і продовжують зростати.
17 червня, 12:24
Свою фінансово-економічну діяльність у країні, де панує прокремлівський узурпатор Олександр Лукашенко, згортають навіть російські компанії.
16 червня, 08:12
Середньорічна орендна плата за сільськогосподарські угіддя державної власності в Україні перевищила рівень окремих країн Євросоюзу.
15 червня, 10:26