Президент Азербайджану висунув претензії іранському режиму

СВІТ
22.10.2022, 20:23
Президент Азербайджану висунув претензії іранському режиму

Геополітичні амбіції Баку простягаються за міжнародно визнані державні кордони, особливо коли справа стосується утисків азербайджанців.

Таку думку президент Ільгам Алієв висловив у розмові з генеральним секретарем Організації тюркських держав Багдадом Амрєєвим, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Азербайджанський лідер переконаний, що південний сусід – Іран – становить загрозу не тільки для Кавказу, а й інших країн, де мешкають етнічні тюрки, бо не сприймають фундаменталістський режим аятол.

«Нас, азербайджанців, за межами суверенного Азербайджану мешкає набагато більше. І, звичайно, безпека тих, хто мешкає на Південь від нашого державного кордону, їхні права, їхній добробут для нас мають найважливіше значення. Ми й надалі робитимемо все для того, щоби надавати допомогу азербайджанцям, які волею долі виявилися відірваними від нашої держави, надавати їм допомогу в їхньому розвитку з тим, щоби вони зберігали азербайджанську мову, азербайджанські традиції, азербайджанську культуру, були вірні принципам азербайджанства і ніколи не обривали зв'язки зі своєю історичною Батьківщиною.

Так само як і багато представників інших народів наших братніх тюркських держав проживають за межами державних кордонів. Але я також знаю, що всі керівники тюркських держав надають важливого значення тому, як забезпечуються права їхніх братів у тих чи інших країнах, особливо це стосується Іран, де проживають десятки мільйонів наших одноплемінників», –  зазначив Ільгам Алієв.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що питання про визнання державної самостійності Чеченської Республіки Ічкерія немає на порядку денному зовнішньої політики Литви.

Читайте також:
Світ
Нідерланди готові розглянути запит України на постачання винищувачів F-16, але поки такого запиту не надходило.
10:36
Політика
У Пентагоні зазначили, що коментарі Мініхана "не відображають точку зору Міністерства оборони США щодо Китаю".
28 січня, 11:50
Опінії
На Заході все частіше поряд із військової й економічної допомоги Україні говорять про повоєнний баланс. Тобто, як унеможливити нову війну.
28 січня, 08:37
Світ
Влада США з'ясувала, що Китай надає рф нелетальну військову допомогу й економічну підтримку.
25 січня, 15:04
Війна
Широкомасштабна війна, розпочата Владіміром Путіним проти України, мала стати головним досягненням кремлівського бункерного щура.
24 січня, 17:27
Світ
Постнацистська огида до війни та відданість сприянню миру шляхом взаємодії поєднується зі старою пристрастю до росії
23 січня, 13:05