Президент Чехії Земан покриває російських агентів, які підірвали склади під Врбетіце

СВІТ
25 квітня, 15:12
Мір, дружба, жвачка...
Мір, дружба, жвачка...
Фото: Новинарня

Кремль змушений світити свою агентуру, щоб врятувати обличчя.

Президент Чехії Мілош Земан поставив під сумнів висновки спецслужб своєї країни про причетність Росії до вибухів на збройових складах в Чехії.
 
Про це він сказав в ефірі Ct.24 в неділю, 25 квітня.

Земан зокрема заявив, що у звіті розвідки немає доказів причетності «агентів Росії» до вибуху у 2014 році.
 
«У доповіді Інформаційної служби безпеки йдеться про те, що немає ніяких доказів або свідчень про те, що два російських агенти знаходилися в приміщенні під Врбетіце», – твердить Земан.

Нагадаємо, 17 квітня цього року прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш повідомив, що влада країни підозрюють російські спецслужби в причетності до вибуху на складі боєприпасів під Врбетіце у 2014 році. У той же день Чехія оголосила про рішення вислати 18 так  званих російських дипломатів – де-факто працівників спецслужб, які працювали під прикриттям.

 А згодом місцева поліція відловлювала російських агентів і найманців.

Активність чеських спецслужб та поліції не на жарт схвилювала росіян.

Чи не тому Земан вимагає від спецслужб надати йому три види інформації: про вплив та інфільтраційні операції російських спецслужб, що загрожують інтересам Чехії;  про те, які конкретно російські розвідники працюють в Чехії, які чехи з ними співпрацюють, яку інформацію вони їм передають і як ця співпраця виглядає.

Третій напрямок, на який спрямований запит Земана, – це інформація про передбачуване відмивання грошей російською організованою злочинністю, на що вказують документи, що просочилися з управління США по боротьбі з фінансовими злочинами.

Зазвичай президент, уряд або парламентський комітет не запитують у контррозвідки настільки детальну і чутливу інформацію.

“Я ніколи не чув про подібне обурливе прохання за всі мої 30 років роботи зі спецслужбами”, – прокоментував експерт з безпеки і колишній директор цивільної розвідки Петр Земан.

Він вважає, що якщо керівництво BIS виконає прохання президента, то служба буде повністю виключена з міжнародної спільноти безпеки, а секретна служба буде виведена з ладу на довгі роки.

Відзначимо, що розголошення витребуваної Земаном інформації призведе до розкриття методів роботи чеських спецслужб, засвітить їх цінну агентуру чехів та їх партнерів (передусім американців-РЕД), а також дасть росіянам більш повну картину щодо інформації, яку мають США.

Читайте також:
«Обшуки проводились за адресами фактичного проживання двох фігурантів кримінальної справи».
08 червня, 16:22
Українці ж досі чекають, коли запрацюють правоохоронні органи, що покликані "служити та захищати", берегти нашу державність від запроданців.
06 червня, 10:26
Щоб припинити катування в'язні російської зони зашивають собі роти, ріжуть животи, руки, шиї.
28 травня, 16:48
“Я не можу собі уявити вигнання з України тих, хто в найважчі часи прийшов на її захист від зовнішнього ворога”.
24 травня, 19:15