Президент Франції закликав Литву до співпраці з Кремлем

СВІТ
29 вересня, 13:47
Президент Франції закликав Литву до співпраці з Кремлем
Фото: Delfi

Аби на континенті знову настав довготривалий мир, європейським країнам слід мати партнерські відносини з РФ.

Таку думку напередодні, 28 вересня, висловив Еммануель Макрон під час своєї робочої поїздки до Литви, інформує видання "Delfi".

За його словами, пережите минуле, зокрема репресії з боку кремлівської окупаційної влади у 1940-1991 роках, слід лишити історикам, аби зараз не загострювати й так нестабільну ситуацію у відносинах із Москвою.

«Не можна жити так, ніби Європа — віддалений від Росії острів. Тому, нам варто працювати стратегічно, прагнути до створення архітектури безпеки, відновлення співробітництва й довіри, які не допускають зростання взаємної напруженості», — зазначив президент Франції.

Своєю чергою, литовський міністр закордонних справ Лінас Лінкявічюс вважає будь-який діалог із країною-агресором безперспективним через загарбницьку й репресивну політику путінського режиму.

«Ми не спостерігаємо бажання Росії відновити співпрацю, оскільки її війська досі здійснюють окупацію частини Грузії, цілого Криму, ведуть бойові дії на Донбасі, не кажучи вже про вплив на ситуацію в Білорусі та історію з отруєнням Навального. Звісно, сам діалог важливий, та чи можливий він із тим, хто відкидає його заради посилення власного геополітичного его», — слушно зауважує голова МЗС Литви.

Читайте також:
Угорська сторона вдалася до прямої агітації за партію угорців.
26 жовтня, 16:12
Голова Палестинської національної адміністрації й лідер руху ФАТХ засудив нормалізацію ізраїльсько-суданських відносин.
24 жовтня, 15:15
Фінляндія, Швеція та Норвегія мають намір посилити тристоронню військову співпрацю на Півночі Європи.
25 вересня, 11:24
Або недипломатично про дипломатів.
24 вересня, 13:04
Кіт Дейтон отримав освіту в Інституті з вивчення Радянського Союзу Сухопутних військ США в Гарміш-Партенкірхені.
30 серпня, 16:19
Україна гарантує безперебійне постачання продовольства і сировини, а також розширює експорт сільськогосподарської продукції до Ізраїлю.
18 серпня, 14:12